Môžem len potvrdiť. Určite sa zúčastním aj v budúcom roku. Tesak dik a aj všetkým čo sa na organizácii zúčastnili . :y: :y:
12.06.2016 - 22:12:11
01
dnes bolo v lese krasne sviezo a zeleno, a aj dost blata. No aspon som v nom vycistil plaste od velkeho hovna, ktore som vcera presiel oboma kolesami :facepalm: akurat ze na krasnanskom traili zas bolo dost vela konskych lajn a presiel som minimalne cez jedno z nich :facepalm:

Prílohy:

P6121168.JPG
P6121168.JPG 494.65 KiB thumb_up4thumb_down

P6121172.JPG
P6121172.JPG 442.65 KiB thumb_up3thumb_down

P6121178.JPG
P6121178.JPG 466.12 KiB thumb_up1thumb_down

P6121187.JPG
P6121187.JPG 517.82 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2016 - 00:24:26
017
Tiež som bol cez víkend po daždi v lese. Aj som si hovoril pri prejazde lesom, že čo by sa stalo, keby tu namiesto toho lesa boli vily milionarov, cely kopec vybetonovany, vyasfaltovany, odkanalizovany, že či by taký kopec dokázal zadržať aspoň 10% napršaného. Lebo stále sa len rieši, že treba čistiť a betónovať korytá potokov a pritom lesáci bačujú v lese ako zmyslov zbavení. A keď príde vysoký úhrn zrážok, tak len krčia plecami, že to by les aj tak neudržal toľko vody. No rozhodne viac, ako vybetónovaný kopec. Ale to je o inom. Bicyklujme, kým je ešte kde.
13.06.2016 - 14:22:18
04
triki napísal:
http://www.tvba.sk/relacie/beseda-o-/hysteria-okolo-tazby-v-mestskych-lesoch/

zaujímavá diskusia,prvý krát vidím naživo toho Zikmunda a vyzerá to na ešte väčšieho blbca ako bol Kutka.

Keďže som jednal s jedným aj s druhým, nemyslím si že sú blbci.
13.06.2016 - 16:31:40
00
triki napísal:
Toho riaditeľa chko považujem za rozumného v argumentoch.presne tomu somárovi z devínskej povedal prečo je potrebné pre les,aby hnilé a rozpadávajúce sa stromy zostali v lese a neťažili sa len preto,že im končí životnosť.

Prečo somárovi? Je poslanec, zákon sa schvaľoval dva týždne pred voľbami narýchlo (lebo voľby).
Prešiel rok, sú skúsenosti, nech ho otvoria a prerokujú v kľude. Výsledok môže byť že zvýšia ťažbu, znížia ťažbu, alebo to nechajú tak ako to je.
Nevidím na tom nič zlé.
13.06.2016 - 16:35:20
00
Jambor ako váš starosta je blbec.nemusíš ma presviedčať,že je to inak.Tie jeho argumenty sú o hovne.Jediný kto tomu rozumel bol ten riaditel chko.Furt sa odvolávajú na odborníkov,ale presadzujú presný opak toho čo odborník hovorí.Čo sa týka Zikmunda tak ten je človek ťažobnej loby a jeho argumenty sú na úrovni starých komunistov.Toho ked vidím rozprávať tak mi pripomína vštkých tých komunistických riaditelov štátnych podnikov ktorí tomu tiež hovno rozumeli.Stačí si len spomenúť ako prebiehala jeho volba.Je to Nesrovnalov poskok ktorý si ho tam pretlačil,rovnako ako bol Kutka roky kdháckym panákom.
13.06.2016 - 16:59:14
01
Jambor, starosta DNV
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/stekat-potichu-nariadil-starosta-devinskej-novej-vsi.html :)

Inak pripomeniem svojho casu, kedy sa jednalo o rezervacii Vydrica .. cyklisticki zastupcovia boli proti :) Sice ochranari boli docela dost mimo , ale i tak. Sanca tu bola.
13.06.2016 - 17:01:13
01
lto nechceli tam urobiť 5.stupeň ochrany?
13.06.2016 - 20:41:27
00
isiel niekto v poslednej dobe tadeto: http://mapy.hiking.sk/?x=17.13169&y=48.26711&ref=permalink? Rozmyslam, ze by som to cestou z roboty pozrel, ale nechcem si kazit den tazbou, tak sa radsej pytam :)
13.06.2016 - 23:14:42
00
Nesiel som tento rok, ale ak pojdes, tak urcite sa hned po prejazde tej hornej pasaze skontroluj kvoli kliestom. Raz som ich tam z vysokej travy rastucej priamo na ceste a okolo nachytal asi 6 alebo kolko.
14.06.2016 - 07:39:24
01
NorbiK napísal:
lto nechceli tam urobiť 5.stupeň ochrany?


Tych rieseni navrhovali viacero. Od prosteho vylucenia tazby dreva, polovnictva, developerskej cinnosti a pohybu motorovych vozidiel z prosteho rozhodnutia mesta/mlb, cez obecne chranene uzemie, kde si obec moze urcit sposob ochrany (nerealizovatelne v nasich podmienkach) az po rezervaciu, tj. 5ty stupen, ochrany, kde su hore uvedene cinnosti zakazane zo zakona, ale je to najvyhodnejsie pre zriadovatela (MLB)

Co treba doplnit je, ze bikeri vystupili od zaciatku ostro proti tomuto navrhu, ako Ito pisal ochranari na druhej strane robili komunikacne chyby, napriklad jasne nepovedali v uvode, ze nemaju nic proti bikerom pohybujucich sa po chodnickoch a singlacoch ale je to skor namierene proti polovnictvu a tazbe dreva. Bikeri vsak akekolvek diskusie odmietali - vsak sa to riesilo aj tu na fore kluby-legislativa-cyklodoprava/rezervacia-v-oblasti-pramena-vydrice-t32958.html

Podla mna je skoda, ze sa nenasiel kompromis, najma ked sa v lesoch hospodari, tak ako sa hospodari. A aj z pohladu bikovania, kedze si nemyslim, ze 5 stupen by nejako obmedzil bikovanie v uzemi ako niektori ludia prezentovali. Aj v 5 stupni je povolene jadzit na biku po znacenych trailoch, dokonca so suhlasom ochrany prirody budovat a znacit chodniky (aj ked ta siet je uz teraz pomerne husta v tom navrhovanom uzemi)..
14.06.2016 - 12:39:25
01
Prikladám linku na stručný popis Územnej ochrany prírody a krajiny a jej stupne na, aby si každý mohol pozrieť, čo znamená ktorý stupeň ochany.
Aby tu nikto z ochranárskych združení nezavádzal, čo sa kde môže a čo nie.
14.06.2016 - 13:15:55
02
fakt by ma zaujímalo, prečo ste si tak antipatickí navzájom
14.06.2016 - 13:28:02
00
padnutý strom na modrej Skala-Prepadlé vyriešený v rámci krátkeho doobedného výjazdu

Prílohy:

P6140001.JPG
P6140001.JPG 760.98 KiB thumb_up0thumb_down

P6140002.JPG
P6140002.JPG 714.92 KiB thumb_up1thumb_down

14.06.2016 - 14:11:03
017
lapaloma napísal:
fakt by ma zaujímalo, prečo ste si tak antipatickí navzájom


Praveze super ze to sem milsu dal, tak ako to je v tom linku, tak to je podla zakona a je to tam pekne zrozumitelne napisane. Len pre priklad, 5 stupen je aj Devinska Kobyla (http://www.devinskakobyla.sk/), to len na porovnanie, ze 5.stupen ochrany neznamena, ze ho ochranari zo statnej ochrany prirody oplotia a budu terorizovat turistov alebo bikerov. Mam pocit ze to skor lesnikom bikeri vadia (vid. Prvasvatojurska a.s.).

Pre ochranarov, ktorych poznam, nie su bikeri, turisti alebo bezkari ziadny problem. Mozno na par naozaj cennych uzemiach, kde rastu velmi vzacne rastliny alebo ziju vzacne zivocichy. Ta ochrana z ich strany smeruje k tazbe dreva, developerskym projektom a pohybom stvorkoliek ci motoriek v lese, vynasaniu odpadu do lesa, stavaniu prekazok na tokoch riek, stavaniu lanoviek v NP, popripade k papalaskemu polovnictvu. To su skutocne problemy co nicia prirodu v SR, nie bikeri co jazdia po 2m sirokom chodnicku a nicomu/nikomu nevadia.
14.06.2016 - 14:55:33
01
keyboard_arrow_up