Syndi napísal:
Praveze super ze to sem milsu dal, tak ako to je v tom linku, tak to je podla zakona a je to tam pekne zrozumitelne napisane. Len pre priklad, 5 stupen je aj Devinska Kobyla (http://www.devinskakobyla.sk/), to len na porovnanie, ze 5.stupen ochrany neznamena, ...


Urcite 5.? Tvoj odkaz http://www.devinskakobyla.sk/charakteristika.html tvrdi nieco ine.
14.06.2016 - 15:06:56
00
Devínska Kobyla má 5.stupeň ochrany na strane Devína medzi DNV a Devínom. Sandberg je tiež 5.stupeň.
Zbytok je 2.stupeň ochrany. V piatom by sme samozrejme nemohli robiť maratón.
Pri robení cyklotrás na Devínskej Kobyle sme tiež nešli cez 5.stupeň ochrany.
Preto je napríklad zakázané jazdiť na bicykli po modrej značke nad cestou medzi DNV a Devínom.
Syndi, prosím dávaj presné informácie a nie len vybranú časť.
14.06.2016 - 15:19:00
00
Syndi napísal:
Pre ochranarov, ktorych poznam, nie su bikeri, turisti alebo bezkari ziadny problem. Mozno na par naozaj cennych uzemiach, kde rastu velmi vzacne rastliny alebo ziju vzacne zivocichy. Ta ochrana z ich strany smeruje k tazbe dreva, developerskym projektom a pohybom stvorkoliek ci motoriek v lese, vynasaniu odpadu do lesa, stavaniu prekazok na tokoch riek, stavaniu lanoviek v NP, popripade k papalaskemu polovnictvu. To su skutocne problemy co nicia prirodu v SR, nie bikeri co jazdia po 2m sirokom chodnicku a nicomu/nikomu nevadia.

Ešte jedna poznámka.
Tu nejde o to či ochranárom sú alebo nie sú "bikeri, turisti alebo bezkari ziadny problem".
Ide tu o to čo hovorí zákon a to platí. Dúfam, že chápeš tento rozdiel. Ak nie, tak sa niet o čom baviť.
14.06.2016 - 15:30:47
01
v 5ke nemozes vchádzať alebo stáť s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy... a vsetky singlace nie su vyznacene ani nahodou...
14.06.2016 - 15:39:20
00
Tak nehovorim ze cela DK je NPR, vsak PR (4ka) a NPR (5ka) su pomerne male uzemia v porovnani s Narodnymi parkami (3), alebo CHKO (2). Ja som snahy o Evolucny park Vydrica pozoroval len zdialky, ten napad sa mi doteraz pozdava, preto ma ovela viac bavi bikovat v peknych roznorodych lesoch, plnych zivota (ako bola napr Granada) a nie na rubaniskach alebo plantazach na drevo na co sa MK pomaly menia. A sice by ma Evolucny park limitoval v tom, ze by tade nemohol ist pretek, alebo sa tam budovat bez povolenia dalsie trate (siet tam je uz husta), a oficialne by som nemohol jazdit po neznacenych cestach (ta siet je husta a vyznacit ich sa da) ale na druhej strane by mi dal istotu, ze si to bikovanie uzijem bez brodenia sa v kolajach po traktoroch... Kazdopadne tato tema ma svoje vlastne vlakno, tak asi treba prispievat tam. Nemam vsak pocit, ze by snahy o ozivenie Evolucneho parku nejako prichadzali...
14.06.2016 - 15:46:08
00
to by sme boli fuckt vdacni keby zrusili kvoli rezervacii vsetky bratislavske bikove maratony / bezecke podujatia :)
14.06.2016 - 15:48:20
01
aspon by bolo konecne menej smeti v lese a menej zerodovane cesticky :) a tiez nezabudat na zdravotne hladisko - kolko bolo tych zlomenin na maratonoch za tento rok?
14.06.2016 - 16:02:45
00
zlomeniny (osobna chyba jazdca, nie organizatorov) < zlepseny zdravotny stav UXYZ ucastnikov vdaka priprave na maratony - nadvaha, srdcovocievne ochorenia, all that jazz...
bigger picture, chapeme sa :P

ti zodpovednejsi organizatori zvyknu po svojej akcii aj upratat.
14.06.2016 - 16:15:26
00
Hosť napísal:
to by sme boli fuckt vdacni keby zrusili kvoli rezervacii vsetky bratislavske bikove maratony / bezecke podujatia :)


Fakt si myslis, ze by sa to uzemie nedalo obist alebo by SOP nedala povolenie na zorganizovanie?
14.06.2016 - 16:30:41
00
som presvedceny ze by to minimalne skomplikovalo uz aj tak komplikovane ziskavanie povoleni. v tomto celkom sucitim s panmi organizatormi...
a uprimne? po pataliach ktore ma organizator horala s prijazdom pod kralovu holu (a to sa na nu aj z nej musi ist po "asfaltke") ktora je "len" v trojke ano, fakt si myslim ze by to povolenie nebolo jednoduche ziskat. som presvedceny ze keby to bolo co len trochu mozne tak by horal siel z kralovej rovno do liptovskej teplicky a nevracal sa tou istou trasou smer telgart. a opat pripominam - to sa bavime "len" o trojke.
14.06.2016 - 16:37:37
00
MageZ napísal:
aspon by bolo konecne menej smeti v lese

V nedeľu som odznačoval 20 km okolo Devínskej Kobyly po maratóne. Našiel som OSEM odhodených (či spadnutých) obalov. A to na niektorých miestach išiel aj beh. Vidí sa ti to veľa? Samozrejme že som to pozbieral. Podstatne viac smetí je v lese po iných návštevníkoch ako po pretekároch.

Fakt si myslis, ze by sa to uzemie nedalo obist alebo by SOP nedala povolenie na zorganizovanie?

Skús niečo zorganizovať, prípadne niekomu pomôž pri organizácii. Potom sa prestaneš takto pýtať.
Samozrejme sa to netýka len organizovania pretekov, ale aj všetkých ostatných akcií
14.06.2016 - 17:33:21
03
Ja mam z tychto komentarov tu niekedy pocit, ze do lesa by mala mat pravo vstupit len tuto specifikovana skupina vybranych ”vhodnych” bikerov.... ziletkari toto, enduraci hento a dhckari no katastrofa :D
14.06.2016 - 21:52:05
03
Nie, do lesa patria len drevorubaci a LKT, inak sa tam budu ludia bat chodit a teda samozrejme este polovnici, ale to je hadam bez diskusie, to je alfa a omega kazdeho lesparku - pokial sa tam nestriela a nevrazdi, je to tam nezbezpecne pre navstevnikov.
14.06.2016 - 22:03:00
04
Santa Cruz on Santa Hill.
Dnes okrem ineho aj trail Svety vrch. Moc sa to nejazdi, trochu mekky podklad, ale inac prijemne. Kto by cakal na tomto kopci "vzneseneho" mena nejaku "atrakciu", tak okrem socikovskej koty, tam nie je nic. Nad Mariankou trochu smutne vyhlady, i ked aj ja by som tam chcel dom. Tak aspon Bernard v Marianke.

Prílohy:

svety vrch_.jpg
svety vrch_.jpg 356.28 KiB thumb_up0thumb_down

nad mariankou.jpg
nad mariankou.jpg 216.95 KiB thumb_up0thumb_down

bernard.jpg
bernard.jpg 84.29 KiB thumb_up1thumb_down

14.06.2016 - 22:18:14
05
Našiel som OSEM odhodených (či spadnutých) obalov. A to na niektorých miestach išiel aj beh. Vidí sa ti to veľa?

tak 8 je luxus.. ja som sa raz rozhodol ísť Greenbike dlhú úplne na chvoste a robiť zberača/čističa, v cieli som mal 2 plné tesco igelitky bordelu :tmi:
15.06.2016 - 07:03:52
02
keyboard_arrow_up