Andy6 lto triki a dalsi. Ako uz bolo spomenute tak ten kratky usek na Kamziku sa budoval priamo na ziadost mestskych lesov pod taktovkou oztbk. Preslo to komplet schvalovacim procesom cize je to legalne. Jeho ulohou je v zjazde na danom useku odklonit bajkerov od cervenej turistickej znacky. Dovod celkom dobre popisal Andy6 ktory sa stazoval na to ze v tej rychlosti co tadial siel to zbadal na poslednu chvilu. Cize prave pre takych par jedincova to tam bolo potrebne. Mestske lesy maju na cervenej turististickej z Kamzika pravidelne staznosti turistov na bajkerov, myslim ze je to v sezone niekolko ziadosti za tyzden. Ten hrbol na modrom C-cku sa da ale v pohode obijst i prejst, je to prekazka ktoru zvladnu i male deti. Nova cast za tou klopkou je robena tak ze tam treba spomalit, 40km/h sa tam proste neda ist. A dalsia klopka je len taka pidi ktora sa i tak zachvilu strati (co znamena este mensiu rychlost). Pravdu mate v tom ze to zatial nie je nijak oznacene. Zaroven tam stale mozu prebiehat upravy podla toho ako sa to bude jazdit (a hejtit). Cize ak s tym mate problem kludne nam sem navrhnite akym sposobom sa na tom mieste da riesit problem aby to nadol jazdiacich ludi odklonilo idealne vsetkych a ludia iduci nahor mali minimalny problem. Zvazovali sa tam totiz rozne moznosti. Drevene oplotenie ktore by nutilo ludi spravit cikcak, velke kamenne dusitka, klopka mimo Cecka , obycajne napojenie. Nic z toho nevyhovovalo, bud to vobec neodklanalo alebo to brzdilo ludi jazdiacich smerom nahor. Takze ak mate nejake napady co s tym tak prestante hejtit a skuste pomoct. Stale sa to da riesit.
Dalsia vec je dovod pre ktory sme to robili my, oztbk, a to je ten ze zatial su mlba i bajkeri najviac spokojni. Ak by existovala skupina "trailbuilderov" spravujucich v mestskych lesoch C-cka, lahke singletracky ako je Cerovka a riesila ich prepojenia ci nove singlace (ktore uz su v podstate zahrnute v koncepcii rozvoja mtb v mlba), tak by to mozno dali robit prave tej skupine. Kedze sme ale boli poziadany my a to i so ziadostou i o zakomponovanie lahsich technickych prvkov, tak sme to spravili takym sposobom akym staviame ostatne traily. Testovali sme to rozne levely bajkerov, sedlovky hore i dole, xc i enduro, rigid bajk i full, bez slapania i s dupanim a teda vyrazny problem nemal nikto. Vcera som to bol pozriet ako sa to jazdi a tocil to tam otec s malym synom a kym som tam bol tak vsetci bajkeri v pohode na tej klopke odbocili, nikto nemal problem a nikto nepokracoval po tom modrom C. Rovnako cyklisti smerujuci nahor boli vsetci v pohode, nesomrali len pozerali ze aka nova vec, ze to musia skusit.
A este jedna vec ktoru asi zatial nikto nahlas nepovedal. V lese je coraz viac ludi, dochadza ku konfliktom a mlba to dost zacala riesit, oddeluje cyklistov a turistov, instaluje zakazy cyklistom, atd. To ste si asi vsimli. Dalej spolupracuje s bajkermi (napriklad ta "problemova" obchadzka cervenej turistickej) a viacmenej ocakava repektovanie zakazov a roznych obchadzok. S tym ze ak budu vidiet vysledky tak budu viac spolupracovat s cyklistami, budu benevolentnejsi pri schvalovani novych singletrackov. V podstate nejake plany su a je na nas bajkeroch ci budeme nadalej porusovat pravidla, napriklad zakaz jazdy na cervenom turistickom od bufetov/altanku na Kamziku, alebo udrzime ci rozsirime existujucu siet singlacov a trailov v mestskych lesoch.

moj prispevok ale neberte ako oficialne vyjadrenie lesov ani oztbk, pisem ako bajker co na tej obchadzke nieco odmakal
11.10.2020 - 18:02:27
217
k tomuto len toľko.kvôli komu sú tie konflikty?...kto tu jazdí z kopca 40?kto tu budoval traily ktoré mali byť pôvodne obojsmerné a nakoniec je z toho len ďalší bordel so skokmi a klopenými zákrutami??...
mestské lesy ani nevedia čo sa vlastne buduje a čo tu vybudovali hopsasáci oz tbk....a spol.
11.10.2020 - 18:17:44
02
Ked sa mozu turisti stazovat na cyklistov tak kde sa ja mozem stazovat na chodcov?
Naposledy som siel cez Chucka norisa a 3 skupinky po 4 ludoch vedla seba cez cely chosnik. Ked im povies nieco tak este si zly cyklista co ich otravuje. Alebo spustia nadavky a gesta z tretej cenovej. To ze ich nemas kadial obist nevadi. Na toto sa kde da stazovat?
11.10.2020 - 18:23:32
03
triki napísal:
k tomuto len toľko.kvôli komu sú tie konflikty?

Uz som to pisal, koli bajkerom. Velakrat jazdiacich bez prilby a na lacnych bajkoch. Ale viem co si tym chcel naznacit. Je uplne jedno aky ma clovek bajk aj to ako jazdi. Uz ma takmer zramoval endurak i gravel-bajker, elektrikar i male decko. Je to uplne jedno. Na tych korenoch na cervenej sa tovnako jazdilo ked este trailbajky neboli, takze na to sa vyhovarat nemozes.

triki napísal:
...kto tu jazdí z kopca 40?

Vsetci co to vedia

triki napísal:
kto tu budoval traily ktoré mali byť pôvodne obojsmerné a nakoniec je z toho len ďalší bordel so skokmi a klopenými zákrutami??...

OZ Pedal. Ja na to tiez dost nadavam. Bol som to par krat a radsej to nejazdim. A aj to je dovod ze sa mlba ozvali nam, na pedal traily maju staznosti.

triki napísal:
mestské lesy ani nevedia čo sa vlastne buduje a čo tu vybudovali hopsasáci oz tbk....a spol.

Ked si otvors ten fb prispevok tak naprklad zistis ze J.Mrva si to uz presiel a paci sa mu to.
A nemysli si ze my jazdime len endura. Ja mam napriklad i rigida, polovicu casu tam mam nahodeny singlespped, velmi rad dupem i do kopca, cerovke sa sice vyhybam ale vsetky C-cka v okoli BA jazdim pravidelne a pravidelne robim i bikepacking (cez 100km a 3000m denne, niekolko dni). Cize to mozes brat tak ze tu obchadzku nestavali len "enduraci" ale ze sa myslelo na kazdeho.

Este raz. Namiesto hejtu navrhni ako sa to da poriesit. Nie je problem to opravit. Pripadne ak to chces len hejtit tak napis na Mestske lesy, pretoze tu hejtom nic nedocielis len si ulavis a par podobne naladenych ta potlapka po pleci.
11.10.2020 - 18:38:32
06
Scsrinko, este sa mi nestalo aby mi na cakovi niekto nadaval alebo aby sa mi neodstupili, a tak isto ja tam na ludi nie som agresivny a vzdy sa podakujem a spomalim kolko treba
11.10.2020 - 18:41:06
03
No vidis, mne sa stalo a nie raz. A to clovek slusne poziada a dostane sa mu odpovede ze neuhneme a mam ist inakadial, prasivy cyklista, kkoti cyklisticki a pod. Nie je nic lepsie ako po 120km z toho polovicu proti besnemu vetru musiet zastavit a zosadnut v kopci koli takymto degesom.
11.10.2020 - 18:44:39
01
Len sa chcem spýtať kam sa chce takzvaná cykloturistika alebo MTB celkovo posunúť keď cyklisti na seba nadávajú vzájomne. Mne osobne najviac vyhovuje enduro ale rad sa preveziem aj len tak po lese. Po ľahkých chodníkoch ako je žlté céčko. Ale ani by mi nenapadlo povedať že ti retardovaní debili na XC mi narušujú moje kľudné tempo na singli. Alebo že 40 ročný drbko na starom rozklepanom bajku má brzdí v zjazde. A to vaše neustále ponosovanie na ebajky je trápne a zbytočné (jazdím výhradne klasiku). Uvedomte si že či máte pevnú vidlu, 100mm, 130mm, 170mm. Stále to je o ľuďoch samotných. A v poslednej dobe čo tu vidím na fóre sa mi chce z toho grcať. Radšej jazdite v lese ako mudrujte na internete. Hnus.
11.10.2020 - 18:58:52
322
jurajm26 napísal:
Len sa chcem spýtať kam sa chce takzvaná cykloturistika alebo MTB celkovo posunúť keď cyklisti na seba nadávajú vzájomne. Mne osobne najviac vyhovuje enduro ale rad sa preveziem aj len tak po lese. Po ľahkých chodníkoch ako je žlté céčko. Ale ani by mi nenapadlo povedať že ti retardovaní debili na XC mi narušujú moje kľudné tempo na singli. Alebo že 40 ročný drbko na starom rozklepanom bajku má brzdí v zjazde. A to vaše neustále ponosovanie na ebajky je trápne a zbytočné (jazdím výhradne klasiku). Uvedomte si že či máte pevnú vidlu, 100mm, 130mm, 170mm. Stále to je o ľuďoch samotných. A v poslednej dobe čo tu vidím na fóre sa mi chce z toho grcať. Radšej jazdite v lese ako mudrujte na internete. Hnus.


Suhlasim s Jurajom. Cely tento thread malych karpat je doslova toxicky. Vsetci tu po sebe utocia ako keby sme boli v civilnej vojne. Stale ma niekto s niecim problem. Musim uznat ze predtym ako som toto leto objavil MTBiker forum mal som o cyklistoch o dost iny nazor, ale po par mesiacoch tu mam pocit ze cyklisti su jedna z najhorsich komunit aku som kedy videl.
11.10.2020 - 19:53:57
14
stačí sa pozrieť ako dopadlol ten "slávny trail pod pánovou lúkou.čo to malo byť pôvodne a čo je z toho teraz.samý skok a klopená zákruta.a ešte tu bude niekto tvrdiť,že to je obojsmerne bezpečné.Poslanec Mrva ma nezaujíma.
Preštuduj si zákon akou rýchlosťou môžeš jazdiť po lesných cestách.
rozdiel medzi oz pedál a tebou nevidím žiaden.niečo sa pred 5 rokmi dohodlo a vybudoval sa presný opak.vaše mentálne chápanie cyklistiky je jasné.kde vy ako menšina si niečo vylobujete na MLB a potom to tak vyzerá,že je to akurát pre vás mikro menšinu.
11.10.2020 - 19:54:59
02
Mna by celkom zaujimalo, co ty robis pre cyklistiku v MK, okrem neustaleho p.covania na fore.
11.10.2020 - 20:01:54
09
Zas vychytavka 🙄
https://www.facebook.com/1557221591176855/posts/2793613850870950/
11.10.2020 - 20:36:46
00
triki napísal:
stačí sa pozrieť ako dopadlol ten "slávny trail pod pánovou lúkou.čo to malo byť pôvodne a čo je z toho teraz.samý skok a klopená zákruta.a ešte tu bude niekto tvrdiť,že to je obojsmerne bezpečné.Poslanec Mrva ma nezaujíma.
Preštuduj si zákon akou rýchlosťou môžeš jazdiť po lesných cestách.
rozdiel medzi oz pedál a tebou nevidím žiaden.niečo sa pred 5 rokmi dohodlo a vybudoval sa presný opak.vaše mentálne chápanie cyklistiky je jasné.kde vy ako menšina si niečo vylobujete na MLB a potom to tak vyzerá,že je to akurát pre vás mikro menšinu.


Dookola pisem ze sa da ta obchadzka a napojenie riesit. Opravit ci upravit. Ak s nou mas problem tak navrhni funkcne riesenie-napojenie, napis to sem alebo na nas fb, pripadne priamo na mestske lesy. Vieme sa i dohodnut s tym ze sa tam stretneme a ukazes ako si to predstavujes, pripadne dostanes do ruky lopatu a mozes nam s tym priamo pomoct. Zatial si ale nic z toho nespravil a len hejtis nieco co urobil niekto iny.

Porovnavanie s OZ Pedal si vyprosim, ci uz osobne mna alebo priamo nasu pracu. Ich traily su najhorsie co som zatial isiel. OZ Tbk stavia presne take traily na ake su povolenia. Ziadne obojsmerne veci, zatial vzdy jednosmerne, trochu narocnejsie traily pre urcitu skupinu bajkerov. Tie traily ta nikto nenuti jazdit, nijak ta pri jazdeni neobmedzuju. To sa tyka i obchadzky ktoru tu hejtis. Nie je to obojsmerny trail a malo to byt trochu narocnejsie. Opat ak mas pripomienky tak sa mozes ozvat nam, prijst na brigadu alebo napisat na mestske lesy. Co z toho si urobil?

Este k tej obchadzke. Uz som to pisal ze z pohladu mlba sme boli najvhodnejsi adepti na jej zhotovenie. Maju na nas najviac pozitivnych reakcii a vidia ze nasa praca dava zmysel. Ludia maju nase traily radi. No a su robene pre kazdeho. Je ale pravda ze takto pre niekoho ineho a takyto charakter sme robili prvy krat, takze opat nova skusenost. Cize ma to svoje chyby a urcite uvitame napady ako sa to da vylepsit. Cize ako pisem, mas priestor. Nech sa paci, mozes sa vyjadrit.

A este jedna vec co sa tu na fore objavuje zakazdym ked postavime novy trail a to ze z nejakeho dovodu niektori ludia hejtia nasu robotu, pretoze sa im nepaci ze je zamerana na inu kategoriu mtb ako tu ktorej sa venuju. Pritom nie je absolutny problem chopit sa budovania a udrzby lahsich singletrackov. MLBA ma dokument s navrhnutymi trasami ktore maju spajat existujuce cyklotrasy/singletracky, napriklad patbojar s tromi dubmi. Rovnako som minule pisal ze cerovke chyba udrzba. Lenze vsetci ti hejteri tu na to dlabu, nechcu to riesit. A potom maju este tu drzost pisat tu kecy o lobingu a o tom ako staviame pre mensinu.
A ak ti to nedoslo tak ti sem dam jeden maly tip - Ak sa ti nepaci praca nielen OZ Pedal tak bude najlepsie ked sa zacnes napriklad o tie prepojenia zaujimat ty. Pretoze vacsina trailov co sa za posledne roky stavala vychadza prave z toho dokumentu.
Ako sa hovori "no dig, no ride". Je mi ale jasne ze tu budes nadalej zhadzovat pracu ludi co namiesto toho aby jazdili tak drzia v ruke lopatu.
11.10.2020 - 21:05:09
012
Ďakujem za všetky hejty a nadávky typu mentálny atlet, hejty na honenie nad stravou atď , čo som tu podostával za moje upozornenie aj s priloženými fotkami na nebezpečenstvo na cyklotrase - OZ ktoré to realizovalo to malo urobiť miesto mňa ako samozrejmosť - zverejniť upozornenie a hlavne keď si úprava vyžaduje spomalenie jazdy. Berte to ako doporučenie. Pre info hejterom:
Jazdim 4000 km ročne v karpatoch. Ano občas tomu nakladám nielen hore kopcom. Takto intenzívne jazdim cca 3 roky. Za celý ten čas som nemal kolíziu na cyklotrasách alebo trailoch. Nemyslím si že 40 km rýchlosť na prehľadnom úseku a hlavne o 8:00 ráno je prehnaná. Samozrejme keby tam išiel niekto akýmkoľvek smerom spomaľujem na rýchlosť kroku, prípadne zastavujem - robím to tak vždy. Pozdravím, poprosím, poďakujem. Novovybudované klopky boli sčasti zamaskované popadaným lístím, preto som ich zbadal neskoro a musel som doslova nudzovo brzdit naplno.
Tú cyklotrasu mám najazdenú, poznám tam každý kameň, koreň viem kde mám prehľad a kde nevidim do zákruty a zajazdím ho aj so “zaviazanými očami” a jazdím ju cca 3-4x týždenne.
Len pre úplnosť - na konci spomenutej cyklotrasy za tými novými klopkami vždy odbočujem na spojku na asfaltovú cestu a pokračujem na paťbojára. Takže na mňa ( podľa niektorých hovado ) si turisti na červenej značke nemohli sťažovať, kvoli mne OZ nemuselo robiť úpravy na cyklotrase.
Mne sa páčia cyklotrasy a traily v prírodnom prevedení- bez umelých prvkov, ktoré sposobujú uniformitu trailov a cyklotrás, ruši ich osobitosť a rozdiely v ktorých je krása. Pomaly sa budem všade citiť ako v nejakom bikeparku.To som ja a moj názor ktory len vyjadrujem a nikomu ho nevnucujem
11.10.2020 - 21:14:11
05
Keby si vedel jazdit, tak k tej klopke si nemusel ani brzdit. Teraz si predstav, ze by tam bol padnuty strom po nocnej burke. Alebo na volno pusteny pes, ktory zabehol...

Kvizova otazka - ako asi vznikli tie trasy v "prirodnom" prevedeni? Vyrastli same zo zeme ako nejake huby? Alebo ich tam vytvoril clovek?


Nehovoriac, ze TY si zacal pisat o nejakych "umelcoch" a kolmej klopke (taka tam ziadna nie je) a o tom ako keby si ten segment isiel pri vecerno-nocnom treningu, tak sa zabijes - lebo bud jazdis ako uplne hovado, alebo jazdit nevies. Inak po tom chodniku bezne chodia aj turisti, ci psickari...


Naposledy upravil MageZ dňa 11.10.2020 - 21:32:38, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2020 - 21:28:24
00
Uz vam tu z tych tailov *****.Pred 28 rokmi sa tu jazdilo kade tade krizom krazom pre radosta niko nemal s nikym a nicim problem.Bikera ktory siel pred tebou si poznal podla otlacku plasta 😄 turista ta srdecne pozdravil a aj ty jeho.
Budem za ***** ale jazdil som a budem jazdiat kade budem chcet a ***** vam na vsetky zakazy a prikazy.K ludom som ohladuplny ked traba zastanem na nulu a potom v klude pokracujem. Honicov stravy, KOMY a ine ***** ***** ma nechavaju chladny
11.10.2020 - 21:31:28
316
keyboard_arrow_up