Nočná búrka nebola, psa by som na tom úseku videl na diaľku a mnohé s tých cyklotrás vznikli na povodných chodníkoch či už turistických,poľovnickych alebo od zvierat. Jazdím intenzivne len tri roky ale pred dlhou pauzou som mtb jazdil okolo roku 1992( pevná vidla ráfikové brzdy 26 kolesa ) práve na takých “ panenských trailoch “
Jazdiť viem ale tú úpravu - prvú klopku krížom na povodnú trasu som videl na poslenú chviľu a nevidel som ako dalej pokračuje takže som radšej brzdil. Na hejty už neodpovedám.
11.10.2020 - 21:44:23
00
Strom vie padnut aj bez burky. Ako by si mohol lepsie vidiet maleho psa, ked si velku klopku nevidel? To mi nejako nevychadza... No jazdit teda mozno vies, ale ked uz jazdis od 92ho, tak skus zajst radsej za ocnym, ci je vsetko v poriadku, kym niekto nezucastneny nedoplati na to tvoje treningove vecerno-nocne besnenie v lesoparku...


Naposledy upravil MageZ dňa 11.10.2020 - 21:54:27, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2020 - 21:52:26
00
scarinko napísal:


Obmedzenie rychlosti kvoli cyklistom. To bude na Slovensku rarita :lol:.
11.10.2020 - 21:54:04
10
Si pozriem tu znacku co tam daju
Ak tam nebude toto tak vies co mozu prikazovat

www.happyend.cz
11.10.2020 - 21:57:52
00
Skusim to napisat takto. Ak sa vam nepozdava co a akym sposobom sa stavia v mlba tak sa do toho obujte. Spojte sa s ostatnymi a rieste prosim to co v mestskych lesoch chyba. Teraz je ta najlepsia doba s tym zacat. Myslim ze vsetci budu nadseni. A nemyslim to vobec ako odvrknutie ani ako urazku. Skutocne tu chcem niekoho "dokopat" k tomu aby to zacal konecne riesit. Pretoze chcem napriklad jazdit velky singlacovy okruh. Aj my z oztbk aj plno dalsich miestnych trailbuilderov tvrdi, ze proste skupina ludi co jazdia singletraily ako cerovka, patbojar, tri duby atd nema nikoho kto by sa o tie traily realne staral, budoval nove a opravoval stare. Riesil proste XC. MLBA chcu obchadzky rizikovych casti kde dochadza k castym stretom medzi cyklistami a chodcami, chcu prepajat singlace, chcu rozvijat lesopark ako miesto pre sport a rekraciu. Proste mate najlepsie podmienky k tomu aby ste mohli mat veci postavene podla seba pre seba. Ale namiesto toho aby ste sa toho chytili tak sa stazujete ze sa legalne nestavia podla vas. Uz niekolko rokov. Preco to s cerovkou islo a teraz je problem? Mozno by ani nebol problem spojit sa ako skupina s niektorou zo skupin ktore uz maju s budovanim a povolovanim skusenosti. Mozno i riesit veci zozaciatku pod nimi. Alebo uplne samostatne.
11.10.2020 - 21:57:56
14
Nedivim sa ze tam osadili takuto tabulu. Obcas mi hlava nebere tych cestakov co sa valia dole kopcom na peknu cestu. mfp ako jazdia len teda by si mohli uvedomit predtym ako sa pustia tym dolekopcom rychlostou (40+) ze aka je ich brzdna draha v pripade nejakej prekazky a tiez co maju nasebe. Ze tie sponovecky im asi tiez moc nepomozu ked sa vysekaju....
11.10.2020 - 22:03:24
01
MageZ tak teraz si mi argumentačne naložil .... si iný frajer HOWK
11.10.2020 - 22:04:02
00
scarinko Normalny cyklista znacku obmedzenia rychlosti aj tak nepotrebuje a spomali, mozno nie na 10, ale povedzme na 20-25km/h (podla mna, celkom bezp. rychlost) a ked uz nie kvoli chodcom, tak aspon kvoli sebe. Naco riskovat zrazku/pad a nechcenu dlhodobejsiu pauzu od bicyklovania, pripadne skodu na bicykli.
11.10.2020 - 22:50:36
00
Ved ano, ale ked uz chcu riesit znacky tak aspon tie naozajstne. Nikto normalny tam nemoze letiet. Ked uz odmyslim zodpovednost za to ze niekoho das dole tak aspon to ze sa sam vysekas ked tam nieco bude. Nie je to prehladne a je to za zakrutou. Ale 10kmh tam nikto chodit nebude.
11.10.2020 - 22:53:22
00
Ja som sa v pondelok tak tesil, ze si prejdem ten novy kratky usek pod Kamzikom, ked som slapal smerom hore, ale smerom dole som omylom odbocil na cervenu TZ, lebo som sa hral so svetlom...bolo to tiez v tme. Nedalo by sa to riesit podobnou tabulkou ako byva na konci trailov, ktore su jednosmerne? Aby biker, ktory ide zhora, zbystril a jednak by ho tabulka naviedla vlavo a aj upozornila, aby spomalil a ze dalsia cast chodnika je jednosmerna, tj na vyslap hore.
11.10.2020 - 22:56:47
01
scarinko Ofic. alebo neofic. znacka, uspechom uz bude, ak k tym, ktori uz teraz znizuju rychlost v tej zone, sa pridaju dalsi. Tieto neofic. znacky treba brat skor ako akysi apel na cyklistov, aby spomalili a nie nieco im prikazovali/zakazovali. Myslim, ze ani najvacsi optimista z Mestskych lesov si nemysli, ze vsetci zrazu pojdu 10km/h.
11.10.2020 - 23:37:28
01
Mne vadi ten jednostranny natlak len na cyklistov aby stale na niekde spomalovali, zosadali, davali pozor na druhych. Nikto nikde neriesi dalsich ucastnikov ktorych je viac a spravaju sa nezodpovedne. Ale je ich tolko ze tvoria mienkotvornu vacsinu a tvaria sa ako hlas ludu.
Videl si niekde upozornenia alebo tabule ze chodci prosim chodte po jednom za sebou aj ked mozete po dvoch? Alebo aspon znacku ze chodci mate chodit vlavo po ceste? Nikde. Chodcov nikto nikde nebuzeruje nech si robia co chcu. Proste stale buzeracia len cyklistov.
11.10.2020 - 23:54:25
01
Pozri, apelovat na pesich, a hlavne ak ich je v skupine viac, ma asi taky vyznam, ako sa snazit dohovarat vysokej zveri, povedzme medzi Borinkou a Stupavou, aby nesla cez cestu ked idu auta. :lol:
12.10.2020 - 00:23:21
01
Ale no taaak. Teraz si tych chodcov prirovnal k tupemu stadu divej zvery 😁
12.10.2020 - 00:28:50
00
scarinko napísal:
Mne vadi ten jednostranny natlak len na cyklistov aby stale na niekde spomalovali, zosadali, davali pozor na druhych. Nikto nikde neriesi dalsich ucastnikov ktorych je viac a spravaju sa nezodpovedne. Ale je ich tolko ze tvoria mienkotvornu vacsinu a tvaria sa ako hlas ludu.
Videl si niekde upozornenia alebo tabule ze chodci prosim chodte po jednom za sebou aj ked mozete po dvoch? Alebo aspon znacku ze chodci mate chodit vlavo po ceste? Nikde. Chodcov nikto nikde nebuzeruje nech si robia co chcu. Proste stale buzeracia len cyklistov.

tebe vadí všetko...
12.10.2020 - 01:08:32
04
keyboard_arrow_up