to šogi:
Aj ked sa nepozname osobne, prajem Ti aby si sa rychlo uzdravil, a vsetko sa zahojilo ako ma, a mohol si este tento rok sadnut na bike. :f:
19.04.2011 - 23:13:17
00
šogi: my sa tiež nepoznáme, ale všetko dobré ti prajem, vylieč sa. Zdravie je prvoradé.

Dnes podvečer fotovýjazd do okolia Stupavy a Pajštúna. Zaujímavé, že sa ani nemusím trepať dakam desiatky kilometrov a pekné lokality sú aj kúsok z domu :)
Fotky na inšpiráciu a prípadnú návštevu, kto tam nebol.

Prílohy:

Komentár súboru: Vedľa lesnej cesty mama muflónica s malým muflónikom. Vôbec ma neregistrovali a pomaly si odkráčali. Na začiatku som bol od nich cca 8 metrov.
10.jpg
10.jpg 237.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Krátka turistická vložka, odlesnené svahy Kozliska.
9.jpg
9.jpg 115.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad Borinským kameňolomom.
8.jpg
8.jpg 257.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tipol som si, že k výhľadu by som mal ísť potichu a odmenou bol pohľad na danielice obžierajúce listy.
7.jpg
7.jpg 259.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vedľa lesnej cesty pod kopcami Ostrovec, Korenec a Vrchné Čisto.
6.jpg
6.jpg 141.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vlasaté čudo v nádrži na Suchom potoku.
5.jpg
5.jpg 271.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Málo frekventovaný nadjazd nad D2-skôr by sa dal nazvať ako medzipoľný nadjazd. Odtiaľto smer biofarma.
4.jpg
4.jpg 147.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pekná poľná cesta za Stupavou.
3.jpg
3.jpg 237.14 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vachalkov rybník.
2.jpg
2.jpg 161.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Poľná cesta za Devínskym Jazerom.
1.jpg
1.jpg 129.91 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2011 - 23:27:34
00
Pokračovanie foto:

Prílohy:

Komentár súboru: A samozrejme nakoniec kamarátka labuť :) Nezabudla na mňa a aj v šere sme si podebatovali :)
12.jpg
12.jpg 231.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vachalkov rybník pri západe slnka.
11.jpg
11.jpg 196.23 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2011 - 23:28:00
00
Mino (dlho som ta tu nevidel), Large, Iron, Silva, wukie....dakujem, spravim pre to max....je to pain byt len tak doma a flakat sa ;o(

Neviem ci su slachy priamo potrhane, ale nieco s nimi je ako aj s klbom samotnym.....uvidime, dnes idem za chirurgom, snad uz povie viac, je velmi skupy na slovo ;o(

wukie ty si neskutocna inspiracia, tie fotky co sem davas su mnohokrat az dych beruce, zvlast ked som v stupave zil cez 20r, vacsinu lokalit dobre poznam :y:

Bonus na relax http://vimeo.com/22439234
20.04.2011 - 10:43:57
00
Roman a co tak taka turistika v Karpatoch, namiesto flakania sa ;-) Samozrejme, az o par tyzdnov.
20.04.2011 - 10:58:20
00
wukie: krásne fotky :inlove:
20.04.2011 - 11:41:30
00
šogi: ani my sa nepoznáme osobne, ale my sme si toto v rodine prežili dvakrát, ešte to mám v živej pamäti ;( ...je mi to veľmi ľúto, prajem pevnú vôľu v uzdravovaní sa - hlavne, že si živý a chrbtica že drží, zvyšok bude dobrý. Bude to síce trvať dlho, ale pevná vôľa všetko zdolá - drž sa... :bow:
20.04.2011 - 12:07:32
00
wukie: prekrásne ako vždy :nod: :y: ale čo ma úplne dostalo, je tá kyslička. :inlove:
20.04.2011 - 12:08:53
00
wukie ty si neskutocna inspiracia, tie fotky co sem davas su mnohokrat az dych beruce, zvlast ked som v stupave zil cez 20r, vacsinu lokalit dobre poznam :y:
Bonus na relax http://vimeo.com/22439234
To "video" je ako z inej planéty, super. Ináč snažím sa poznať to čo mám pod nosom. A teda myslím, dôkladne to poznať :)
wukie: krásne fotky :inlove:
wukie: prekrásne ako vždy :nod: :y: ale čo ma úplne dostalo, je tá kyslička. :inlove:
Vďaka, pochvala vždy poteší. Som to tu písal kedysi, že nepridávam tie fotky kvôli ich kráse alebo škaredosti, ale skôr na prezentáciu okolia, čo sa dá kde vidieť, kde som dlho nebol a tak. A teda dá sa toho vidieť mnoho :) Možno viac by ma potešilo, keby sa niekto zaujímal o nejakú lokalitu na fotkách, či každý to pozná alebo nemá záujem? :) Ja si tiež rád rozšírim obzory nejakými nápadmi.
Sranda je, že v minulosti som si myslel, že jediná pre mňa normálna cesta smer Karpaty z Devínskej, je po ceste do Záhorskej alebo Stupavy, ale opak je pravdou :)
Ako je aj na mojich predošlých fotkách vidno, vhodným pospájaním poľných a lesných ciest sa dá dostať bezpečne mimo cesty až po Rohožník. Osobne ešte plánujem preskúmať niečo okolo Moravy-Vysokej pri Morave-Zohor-Plavecký Štvrtok, je to tam perspektívne.

A keď sa nad tým zamyslím tak všeobecne, tak ak by sa takéhoto niečoho chytil šikovný človek, tak by som si vedel predstaviť mnohé poľné cesty na Záhorí ako oficiálne značené cyklotrasy. Vstupné investície po schválení tohto projektu by boli skoro nulové, kedže by stačilo osadiť len smerovníky, normálne tabuľky, plus nejakú minimapu a v teréne "normálne" C značenie, nie ten vtip čo je teraz kade tade. Upraviť cesty by stačilo len niekde alebo vôbec. Žiadny predražený asfalt by na ne nebolo treba. Myslím, že veľa ľudí tie poľné cesty nepozná, ale rado by sa po nich vybralo. Následne by mali napojenie, či už v Jablonovom-po zoficiálnení asfaltka smer Tri kamenné kopce, v Kuchyni-smer asfaltka na Čermák, Vývrat-asfaltka smer Hubalová, atď. O množstve lesných ciest ani písať netreba. Teraz keď sa chce niekto dostať na tieto miesta, tak väčšinou len po hlavnej ceste alebo vôbec. Teraz myslím skôr rekreačných a sviatočných cyklistov.
Čiže prečo nevyužiť to čo je, na prospech ostatným. Myslím, že z hľadiska majetkových práv-povolení, by sa dalo s vlastníkmi pozemkov-družstevníkmi, urbárnikmi, obcami dohodnúť. Druhá vec by boli polovníci, to je kapitola sama o sebe.
20.04.2011 - 12:54:38
00
...v teréne "normálne" C značenie, nie ten vtip čo je teraz kade tade...

wukie, čo si pod týmto predstavuješ? či ten "vtip" si myslel tak, že sú len pokreslené céčka a smerovníky chýbajú? lebo tie céčka určite nie sú len tak odbuka dobuka...
20.04.2011 - 14:37:28
00
Myslím tým to, aby sa podľa tých "C" dalo aj orientovať. V súčasnosti sú často pomalované kade-tade, často nie sú dobre viditeľné, sú od seba vzdialené.
Beriem to všeobecne-v lokalitách, kde som ich potreboval použiť (nie v okolí BA), neplatí to samozrejme pre každé jedno C. Iste, že to závisí od konkrétneho miesta, keďže to značia mnohí ľudia.
Asi som sa zle vyjadril-príliš zovšeobecňujem (les-pole-cesta-asfaltka), ale určite by sa dalo veľa vylepšiť. Nemyslím tie C, ktoré sú v okolitých lesoch-ako trasy tých nejakých maratónov či čoho, to je značené asi dobre.
Aj keď prvoradé je aby boli trasy, nejaké značenie je už len pomyselný záver.
Ale nerád by som aby to niekto pochopil v zlom, len som vyjadril to ako to vidím, ale radšej sa už nebudem k tomu vyjadrovať, aj tak to nevyriešim, len píšem plno kecov a deriem klávesnicu :)
20.04.2011 - 14:49:50
00
jasne... ja by som ten problém videl práve v chýbajúcich smerovníkoch... céčkové značenie v MK je spravené vcelku dobre, akurát niekedy sa stáva, že značka vedie po nejakej staršej lesnej ceste, ktorá sa povedzme veľmi nepoužíva a na jeseň zapadne lístím. následne príde ťažba a lesní robotníci si spravia novú lesnú "cestu", ktorá je podstatne zreteľnejšia a tým pádom náhodní cyklisti pokračujú po tejto novej ceste a značenie akoby "chýba". toto sa podľa mňa stáva hlavne v menej navštevovaných častiach MK, kde vďaka tomu aj ťažba prebieha nekontrolovanejšie...
20.04.2011 - 15:21:06
00
no neviem.. kolko Cčiek je v MK? zelená greenbike a modrá cerovka sú v poriadku.. žltá zo stupavského maratónu mám pocit že stále nieje domalovaná, nejaké červené C sa dá zazrieť na kačíne (neviem kde o začína a kde končí ale orientovať sa podla toho nedá teda)

keď si to porovnám s cykloznačením v okolí Brna je čo doháňať.. aj v malovaní aj v tabulkách..
20.04.2011 - 15:34:01
00
červené c na kačíne je nezmyselné, pokiaľ viem, tak viedlo po asfaltke k druhému kameňolomu. je to akási spojka a mala by byť žltej farby. ja som mal skôr na mysli značenie v okolí košariska smerom na pajštún, dračí hrádok... je toho viac, laco by ti vedel o tom porozprávať ;)
20.04.2011 - 15:40:48
00
Jasné, to je fajn že sme sa pochopili :)

Teraz budem písať k Céčkam v MK-v okolí BA: tie smerovníky by boli dobrý nápad, rovnako aj jednoduché tabuľky s počtom km k nejakému nasledujúcemu bodu-obdoba turistického značenia. Keďže v súčasnosti sú síce stromy pomalované, na B.Kríži/Kačíne a neviem ešte kde je tuším aj mapa, ale v teréne len C, bez ďalších info. Jasné, že pre miestaznalých je to bezpredmetné, ale pre zvyšných?

Zaujímavá príhoda sa mi stala minulý rok, keď som išiel pešo po asfaltke medzi Košariskom a kameňolomom a zastavil ma jeden cyklista, že ako sa dostane do Marianky :) A teraz mu vysvetľuj :)

Ešte všeobecne: napríklad si spomeniem na jednu cyklo značenú trasu lesom/poľnými cestami v okolí hradu Branč, tak tam keby som nemal gps, tak neviem kade ísť.
Tie C si všímam aj v obciach, krajoch lesa a rozmýšľam, že keby som to nepoznal kade by som išiel. Čiže v MK ani nie, v nich mi jazda v súčasnosti po Céčkach nerobí problém (asi aj preto že po nich veľmi nejazdím)
20.04.2011 - 15:59:19
00
keyboard_arrow_up