mna na tom len sere ze riesia pomerne malu skupinu ludi a tym davaju same obmedzenia ale ovela vacsiu skupinu ktora neustale porusuje pravidla a ohrozuje seba a ostatnych neriesia lebo je to nepopularne.

napr naposledy ked som siel po lavke od stareho mostu k TPD (cyklisticka cast so znackou C 8a) tak som napocital 2 (dvoch) cyklistov a 18 chodcov. Ale to je Ok.


Naposledy upravil scarinko dňa 14.10.2022 - 14:39:25, celkovo upravené 1 krát.

14.10.2022 - 14:37:46
00
kenai: no, pokial su tam len tabule, tak netreba sa zavsdusnovat. Pre mna to znamena tiez informaciu, ze je to problemovy usek. Cize zvlast davat pozor. Problem bude az tam zacnu naozaj robit problemy silova zlozka statu. Co v pripade, ze tabule pomozu (henta je tam uz zopar rokov tusim), by nastat nemalo. Ale staci, ze bude jeden pripad, kedy ziletkar zrazi kocik a bude pruser. A nemusi to byt ani v 50tke a moze byt v tom nevinne. No, radsej prejdime k trailom :D

scarinko: to je cena, ktoru platime za byvanie v meste, kde je vela ludi. Resp. kde sa dost silne ludia namnozili. Riesenie je proste ist o dum dal.
14.10.2022 - 14:38:52
01
ale preco sa ja mam stale obmedzovat koli neprisposobivej vacsine ktoru nikto nechce riesit aby nebol za zleho a uz sa nedostal ku korytku?
ta znacka je tam koli tomu ze ovecky vyvynuli dostatocny tlak na samospravu aby vykonala nieco co ich akoze ochrani pri tom ako porusuju zakon.
14.10.2022 - 14:40:52
00
Pozri, ja ich tolerujem na cyklo, oni ma sem tam toleruju na chodniku. 😊.
Aj ked viem, ze su na cyklo, podakujem ked sa uhnu. Je to mesto, ludi je plno. Neni to ziadna katastrofa, myslim, ze sa to da prezit.
14.10.2022 - 14:44:03
013
lto napísal:
kenai: no, pokial su tam len tabule, tak netreba sa zavsdusnovat. Pre mna to znamena tiez informaciu, ze je to problemovy usek. Cize zvlast davat pozor. Problem bude az tam zacnu naozaj robit problemy silova zlozka statu. Co v pripade, ze tabule pomozu (henta je tam uz zopar rokov tusim), by nastat nemalo. Ale staci, ze bude jeden pripad, kedy ziletkar zrazi kocik a bude pruser. A nemusi to byt ani v 50tke a moze byt v tom nevinne. No, radsej prejdime k trailom :D....


S tym mam problem suhlasit. To totiz naznacuje bohuzial majoritne vnimanie zakonov v tomto state. Kym ma za to nechytia, alebo to nepokutuju, alebo to nikto nenahlasi tak je to v poriadku. S tym bojujem v okoli nonstop. Serie ma to hlavne v enviromentalnej problematike, polovnictve, stavebnictve. Kazdy si robi co chce a ked ho upozornis, ze porusuje zakon, tak ti povie citujem : "A kto to pride riesit."
Ked zavolas policajtov, zaskolis ich na platnu legislativu a nejako na 2-3 krat pochopia ze je to naozaj trestny cin, tak ti povedia: "No uvidime co s tym pojde robit." Dost, ze ti nepovedia, ze oni maju vaznejsie veci na praci ako riesit porusenia zakona. (asi merat rychlost alebo co)
A da sa s tym robit to, ze zavolaju doticnemu porusovatelovi a povedia mu, nerobte to, lebo ten a ten sa stazuje a my to potom musiem riesit.
Tak to chodi s pravom a poriadkom.
14.10.2022 - 14:46:14
02
scarinko napísal:

napr naposledy ked som siel po lavke od stareho mostu k TPD (cyklisticka cast so znackou C 8a) tak som napocital 2 (dvoch) cyklistov a 18 chodcov. Ale to je Ok.

kolkych z tych chodcov si upozornil ze su na cyklotrase?
14.10.2022 - 14:55:56
10
Jezisi to neeee ... To prosim od scarinko nechci :tmi:
14.10.2022 - 14:58:47
00
Kenai : ja som tuto cast, ktoru popisujes, preskocil v prispevku :) . Nie som don quichote de la mancha :D . Ak sa teda nebavime o vaznejsich veciach. Neviem o co slo v tvojom pripade.
14.10.2022 - 15:03:31
01
Stax napísal:
kolkych z tych chodcov si upozornil ze su na cyklotrase?

Pomerne vela, nema to zmysel. Vacsina to bud odignoruje, niektori ti zacnu nadavat, ini dokonca maju chut ta fyzicky napadnut. Len mizive percento sa uvedomi ze hups tadeto by som asi nemal. Vacsina to vie ale aj tak ide.
14.10.2022 - 15:09:23
01
https://www.youtube.com/watch?v=VWH2GPWAbyo :D
14.10.2022 - 15:12:51
03
Na druhych sa stazuje ten, co si mysli, ze zapnutim styroch smeroviek pred mtbikerom v BA ma zrazu vyhradene parkovisko 🤦‍♂️
14.10.2022 - 15:46:24
05
nech sa stazuje aj na mna niekto, zastat na blikackach nie je zakazane, obzvlast ked nikomu nezavadziam ;)
14.10.2022 - 15:56:23
00
§ 31 Výstražné znamenie

(1) Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla.

(2) Vodič smie namiesto zvukového výstražného znamenia dávať svetelné výstražné znamenie prerušovaným zapínaním stretávacích svetlometov alebo diaľkových svetlometov; na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla ho smie dávať aj v obci.

(3) Ak je nevyhnutné upozorniť ostatných účastníkov cestnej premávky na hroziace nebezpečenstvo, najmä v prípadoch, keď je potrebné náhle znížiť rýchlosť jazdy alebo zastaviť vozidlo, vodič dáva svetelné výstražné znamenie zapnutím výstražnej funkcie smerových svietidiel. Funkciu výstražných smerových svietidiel možno v iných prípadoch použiť len za podmienok podľa odseku 1.

(4) Výstražné znamenie sa smie použiť len v nevyhnutne potrebnom čase.
14.10.2022 - 17:09:07
05
Vsak Scarinko tym asi odvracia nebezpecenstvo, ze donho niekto narazi, lebo vytvoril na ceste zbytocne prekazku.
Irony off.
Da sa tam zaparkovat na chodniku alebo v garazi, tu garaz do 15 min aj s vyzdvihnutim stihas, a mas to zadarmo.
14.10.2022 - 17:47:22
02
scarinko nebude utlacana menšina, takže nebude dodržiavať mpr a parkovať bude ako on chce ...
14.10.2022 - 18:20:03
03
keyboard_arrow_up