Igypop: Okolo 15:00 (?) som bol na Hubalovej, tam som stretol dvoch bikerov bez heliem, ale inak nic. Vsade mrtvo.
23.05.2011 - 16:35:46
00
Hm, asi sme tam boli az po tebe (oprilbovaný sme). Isli sme z Cermákovej lúky, tam som sa rozprával s nejakým chalanom na karbónovej meride 96. Keby si tam bol po nás, tak nás urcite dobehnes :)
23.05.2011 - 22:02:41
00
tento vikend chcem ist natvrdo od 3 kamenych kopcov cez vojensky obvod az do Jablonoveho. to bude moje tenkrat poprve v tomto vojenskom obvode. ak dostanem headshot tak zbohom bajkeri :D
23.05.2011 - 22:35:08
00
iron.hide: dole kopcom po asfaltke cez vojenský obvod? No neviem, to si mtbajker? :lol:

Môj dnešný výjazd by sa dal nazvať nečakaným, keďže všetky lokality (aj prvý krát s bicyklom navštívené) boli zjazdné.
Od turistického hríbika Konské hlavy až po koniec asfaltky pod Gašparovou bol chodník a lesná cesta plne zjazdná, tj pokiaľ sa zvolila vhodná stopa, netrebalo sa vôbec vypnúť z pedálov, čiže žiadne popadané stromy. To som teda nečakal.
Následne som nechcel ísť hrebeňom Klokočín post482389.html#p482389 ale stočil som to po dobrej lesnej ceste dole a následne som sa tam "okolo" pomotal :lol: Všetko opäť zjazdné, až to bolo divné :) Vyhýbal som sa tým asfaltovým a panelovým cestám a akýmkoľvek budovám. O počtoch zverov ani písať netreba. Aj som sa zľakol, keď mi pred nosom prebehla veľká laňa. Zaujímavé bolo sledovať na jednej lúke daniele spolu s muflónmi, asi sú kamaráti.

Následne som sa napojil ne lesnú cestu, kde som prišiel na známe miesto a pustil sa vhodnou cestou nad Jablonové. Minule som si z dvoch možných ciest post491012.html#p491012 vybral tú čo mala koniec, teraz som si v opačnom smere zvolil správnu a dostal sa pekne do Jablonového. Takže predsa je tam normálne prepojenie.

Prílohy:

Komentár súboru: Po tejto ceste išiel posledný človek veľmi dávno. Paroh je z minulého alebo predminulého roka.
10.jpg
10.jpg 136.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad na lúky pod Jastrabníkom.
9.jpg
9.jpg 232.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lúka pod Gašparovou.
8.jpg
8.jpg 199.62 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta sa mení na chodník a stúpa na Gašparovú.
7.jpg
7.jpg 354.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sedlo medzi Gašparovou a Konskými hlavami. V strede Vysoká a Čmeľok. Fotka je hnusná, ale na ukážku stačí.
6.jpg
6.jpg 188.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta ide pekným lesným priesekom. Značkožravé stromy :) Miestami bola zelená značka dobre viditeľná. Jej žltá kamarátka nad Lozornom sa má čo učiť. Táto pernecká má však možno aj 30 rokov...
5.jpg
5.jpg 224.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prvá bývalá zelená značka čo som stretol.
4.jpg
4.jpg 208.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pár metrov od vrcholu Konských hláv. Po chodníku všetko zjazdné.
3.jpg
3.jpg 207.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tradičný pohľad z červenej značky pod Konskými hlavami.
2.jpg
2.jpg 218.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Danielica fotená z hlavnej cesty Stupava-Borinka.
1.jpg
1.jpg 197.57 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil wukie dňa 23.05.2011 - 23:56:26, celkovo upravené 1 krát.

23.05.2011 - 23:27:39
00
Na ukážku mapa s trasou nejakého človeka, čo sa tam motal.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 222.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta pokračuje cez pekné lúky a následne klesá do Jablonového k domom.
11.jpg
11.jpg 334.82 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2011 - 23:27:54
00
wukie: posledne tam nebol :^) .. bol som tam minuly rok :lol: .. tie znackozrave stromy si teda dobre vymakol :D .. nechapem preco tu znacku zrusili :?: .. inak ta zver je uz nejak moc rozlezla :x
24.05.2011 - 00:01:14
00
lto: ale veď ja som nenapísal, kde som ten paroh našiel.
Či to z tej fotky vieš, kde to bolo fotené? :lol:
A vôbec, písal si o parohu či chodníku? :)

Značka-ja som to pochopil tak, že keď spravili Vojenský obvod, tak vtedy. Na turistickej mape zo 70. rokov značka ešte figuruje.
Presný dátum vzniku VVP Turecký vrch v súčasnej podobe by ma zaujímal.

Pri tých značkožrútoch som bol naposledy minulú zimu. Je to tam fajn, určite to tam ešte navštívim, len keby tá cesta tam-tj po červenej od Somára na Konské Hlavy nebola taká škaredá a nezáživná. Strašne ten úsek nemám rád :D
24.05.2011 - 00:13:16
00
tento vikend chcem ist natvrdo od 3 kamenych kopcov cez vojensky obvod az do Jablonoveho. to bude moje tenkrat poprve v tomto vojenskom obvode. ak dostanem headshot tak zbohom bajkeri :D


ake natvrdo ;o))) uz mas nove brzdy? salter nahodeny? ;o)
24.05.2011 - 10:12:33
00
ved natvrdo - bez brzd a bez saltra...
24.05.2011 - 10:26:25
00
inspirujuce fotky ... som zvedavy kedy sa konecne aj ja dostanem na bike v karpatoch .. asi by to chcelo svetlo ;-]
24.05.2011 - 11:28:57
00
No inšpirujúce, presne na to ich sem dávam, aby aj tí čo to nepoznajú videli, čo je kúsok za humnami :) A že to nie je nič náročné a je to hlavne pekné.
Z môjho pohľadu je to už iný level cyklistiky ako jazdenie po značkách a notoricky známych trasách. Žiada sa mi prekonávať rôzne výzvy. A práve táto bradavica v MK - tj Turecký vrch, si žiada dôkladné spoznanie zo všetkých strán. Jasné, že nie som debil, že tam budem jazdiť keď sa tam strieľa alebo v čase keď tam tí slovenskí a zahraniční bohatieri stepujú.

K trase len dodám, že by som to raz chcel fakt prejsť bez zosadnutia z Konských hláv, cez Gašparovú, Klokočiny a poprípade až dole do Perneku. Celkom fajn zjazd, len keď by sa niečo na trase vyskytlo, čo by bolo treba fotiť, tak by som musel zosadnúť :)

Iné výzvy "tu v okolí" sú, ale o tých zatiaľ pomlčím, možno raz sa ukážu na fotkách :)

Svetlo? Neviem kedy máš čas, ale veď bez svetla sa dá v pohode do tej deviatej a možno aj do pol desiatej. V lese samozrejme nie. Ale do slnovratu je ešte času dosť, takže deň bude ešte dlhší.
Ja som to včera stihol komplet za cca 4 a pol hodiny (16:15-20:45) a teda aj s veľa fotením.


Naposledy upravil wukie dňa 24.05.2011 - 12:36:02, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2011 - 12:25:24
00
ono nie kazdy tyzden je ako tento ... cize ak nebudem lemravy tak obcas uz o stvrtej viem sediet na bajku len ked pridem ako vygrcnuty sliz domov z prace tak sa tazko presviedcam znovu do toho tepla von
24.05.2011 - 12:30:20
00
lto: ale veď ja som nenapísal, kde som ten paroh našiel. Či to z tej fotky vieš, kde to bolo fotené? :lol:

No podla fotky , trasy a popisu mi je to povedome :D .. to miesto .. taka stara zvaznica zarastena
24.05.2011 - 13:38:31
00
tento vikend chcem ist natvrdo od 3 kamenych kopcov cez vojensky obvod az do Jablonoveho. to bude moje tenkrat poprve v tomto vojenskom obvode. ak dostanem headshot tak zbohom bajkeri :D

Ja ked som siel po asfaltke az dole, tak ma vojak musel pustat (je tam brana s rampou, teda bola) :lol: .. ale ked sa ide po zvazniciach, tak sa da obist. Wukie to siel sprava, a da sa aj zlava.
24.05.2011 - 13:41:03
00
Žiada sa mi prekonávať rôzne výzvy.
:lol: kedy dame BA-Brezova-BA ? :lol:
24.05.2011 - 13:43:02
00
keyboard_arrow_up