Oki, vsak asi treba skusit obe varianty.
26.04.2012 - 20:20:02
00
caute, ked uz sme pri VH, resp. červena zo Zošky do Harmonie je v akom stave? Od polomu som tade nesiel, vtedy to tam vyzeralo kruto. Cez tie lávky to bol pekny zjazdik. uz je to OK?
26.04.2012 - 20:26:49
00
Otazocka, je vhodna zelena turisticka znacka z PK smerom Velka Homola pre cykloturitiku, v akom pomere to bude turistika a cyklistika? :) Pripadne ako najlepsie zdolat VH z PK na bajku? Dakujem.



Odporucam zacat v PK v Kucisdorfskej - odtial cervena TZ, smer Siroke, odtial pokracovanie po zltej TZ -> Pod srncim vrchom, odtial pokracovanie zltej TZ smerom do Harmonie, az na miesto Pod peprovcom, odtial pokracovat po modrej TZ a skoncis priamo pod Homolou, pod poslednym kopcom, vsetko sa to da krasne a bez problemov slapat.

Ak chces ist silou mocou po zelenej, tak zacat v Kucisdorfe, zelena TZ, an na miesto, kde vyusti na asfaltku, tam ist po neznacenej TZ smer Kamenna brana, prejst cez Kamennu Branu, pridess na luku, kadial ide zlta TZ z Rybnicka na Vapenku, das sa v pravo, na Vapenke budes sledovat opat zltu TZ smer Homola, taktiez skoncis pod poslednym kopcom.

Obe tieto varianty su daleko zaujimavejsie a hlavne slapatelnejsie ako klasicka cervena a zelena, no samozrejme o nejaky ten kilometrik viac.
26.04.2012 - 20:35:14
00
Otazocka, je vhodna zelena turisticka znacka z PK smerom Velka Homola pre cykloturitiku, v akom pomere to bude turistika a cyklistika? :) Pripadne ako najlepsie zdolat VH z PK na bajku? Dakujem.


Po lesnú asfaltku (resp. asi to je obratisko pre lesákov), ktorá ide do Modry je to v pohode zjazdné. Dalej tlačenka až po Troch jazdcov. To co odporúča Patoo je lepsia varianta, ale ked sme tam boli koncom zimy, tak ten prechod na Kam. bránu bol zahádzaný polámanými haluzami. Celé sme to museli prenášať až po Kam. bránu. Za Kam. bránou to bolo strašne rozryté od traktorov, ale dalo sa to prejsť.
26.04.2012 - 20:52:35
00
JoGurT: pekná trasa aj fotky, navštívil som dnes podobné lokality.

Dnešný fajn výjazd, počasie na jednotku, len vietor bol nepríjemný.
Prešiel som si pár nových úsekov a v zozname čo v MK zdolať na bicykli mám ďalšiu čiarku.
Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=vSjZx

Prílohy:

Komentár súboru: Toto som mal o januára naplánové, prejsť si aj na bicykli koncový hrebeň Orešanský vŕškov+zjazd do Orešian. Plne cesnakovo zjazdné. Zjazd dole bol fajn. Všade bola lesná cesta bez popadaných stromov.
7.jpg
7.jpg 325.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bolo tu plno vidlochvostov.
6.jpg
6.jpg 228.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Slepý vrch 543m. Štartujú odtiaľto na padákoch. Opať po troch rokoch tu s bicyklom.
5.jpg
5.jpg 269.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad Majdánom, smer Slepý vrch.
4.jpg
4.jpg 210.31 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pre takéto pekné cesty sa sem oplatí ísť. Vrstevnicová cesta nad Častou, Doľanmi a Orešanmi.
3.jpg
3.jpg 169.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V Píle.
2.jpg
2.jpg 190.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Správne, XC na trase. Za Kuchyňou.
1.jpg
1.jpg 191.79 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil vukie dňa 26.04.2012 - 20:54:40, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2012 - 20:53:03
00
Pokračovanie foto+časť zaujímavého úseku v mape.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 181.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Náboženská stavba kúsok ďalej a od nej fajn chodníček-zjazd do P.Podhradia.
13.jpg
13.jpg 309.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kto mi napíše čo je toto pod Pohanskou, budem rád. Vedie sem chodník. Pravdepodobne sa jedná o zvyšky kláštora. Mal súvis s neďalekým hradom.
12.jpg
12.jpg 404.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Keďže fotiť proti slnku je problematické, spravil som si vlastnú realitu fotky. Z Báborskej.
11.jpg
11.jpg 242.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta na známom mieste pod Starým plášťom a napravo lievik na Amone.
10.jpg
10.jpg 369.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rád navštevujem vodné nádrže.
9.jpg
9.jpg 128.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pozdrav do Horných Orešian :)
8.jpg
8.jpg 172.19 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2012 - 20:53:18
00
@vukie: waaaaaaw, pekne foto :y:

@patooo&Igypop: dakujem za radu, pojdem tak ako ste navrhli.
26.04.2012 - 20:58:52
00
ajajaj vukie v revíre :) ako vzdy pekne foto. dufam ze do vikendu konecne dopisem DP nech mozem jazdit. Slepy-Holy vrch je naj ked uz je cesnak rozkvitnuty :)
26.04.2012 - 21:20:32
00
Budmerice - Kaštieľ cez lesík na Pílu



ako je toto myslene ? ide aj nejaka ina cesta ako hlavna cez Stefanovu ?
26.04.2012 - 21:27:18
00
Existuje nejaka trasa na Vysoku okrem znacenej modrej, najlepsie taka ktora by sa dala vyjst bez dlhsich tlacenic.
26.04.2012 - 21:31:56
00
Slepy Vrch - Horne Oresany je tam nejaky chodnik? Isiel som tadial pred vela rokmi a z chodniku tam boli len miestami naznaky pokial si dobre spominam.

Vysoka: Najmenej tlacenia je po modrej od Hubalovej.


Naposledy upravil Palo TT dňa 26.04.2012 - 21:37:58, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2012 - 21:35:33
00
ako je toto myslene ? ide aj nejaka ina cesta ako hlavna cez Stefanovu ?[/quote]

Áno ide.. cez lesík (Lindava) okolo kaštiela a vychádza sa na rozcestí za Dubovou, kde sa do ľava odbočuje na Pílu..
26.04.2012 - 21:37:44
00
Dik moc
26.04.2012 - 21:42:18
00
seth: vďaka.
letuareg: veľa zdaru pri písaní.
Mám rád tieto lokality, nechodím tam na bicykli často, naposledy som bol na Šišoretnom v lete. Raz sme sa tu bavili o tej vrstevnicovej lesnej ceste, z Častej, nad Doľany a Orešany. Bola úplne super, ani náznak zničenia. Tak by mali vypadať všetky lesné cesty.
Dnešná trasa bola fajn, preskúmal som pár nových úsekov pri letisku Kuchyňa, ale jedna letisková brána a plot ma na jednej ceste zastavili. Nuž, keď chcem vidieť niečo zaujímavé, musím sa vybrať ďalej od domu.

PaloTT: Samozrejme, že je. Ináč by som predsa v popise nepísal, že je to plne zjazdné. Je to taká lesná cesta. V zime bola dobre viditeľná, nižšie je foto z jedného januárového rána, keď som si to prešiel. Porovnať to s dnešnou cesnakovou verziou, sto a jedno :)
Cesta má vyústenie na nižšej fotke. Doľava na Majdán, doprava vrstevnicová cesta, ja som išiel pár metrov doprava a potom dole, viď foto 8 a odkaz na trasu v mape.

Teda celkovo, pekne pokračovať z vrchola Slepého vrchu ďalej.

Prílohy:

CestaX.jpg
CestaX.jpg 128.8 KiB thumb_up0thumb_down

Zimné Orešanské vŕšky.jpg
Zimné Orešanské vŕšky.jpg 324.01 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2012 - 21:59:32
00
Vdaka za info. Nabuduce vyskusam. Doteraz ma zo Slepeho Vrchu vzdy zlakal singlac do Dolnych Oresian. Smer hrebenom na Horne Oresany vyzeral uplne neprejazdeny, ale asi to polovnici/paraglidisti pobehali autom.
27.04.2012 - 07:34:27
00
keyboard_arrow_up