super vykon vukie, za 8 hodin spravit DV - DNV cez les :O aj s takymi chutovkami;
ked mas taku kondicku, mozes sa smelo prihlasit na nejake maratony
01.05.2012 - 00:15:28
00
maratony su pre deti :lol:
inak dnes som si vysiel na somara a po ceste som teda videl aky svincik nam v MK zanechavaju zavodnici. :^) a my bajkeri turisti sa za vas potom musime hanbit ...

BTW: ten gel mal celkom dobru chut kde to kupujete? vo flaske uz nebolo nic :(
:D :D :D

Prílohy:

Snimka_268.jpg
Snimka_268.jpg 361.85 KiB thumb_up0thumb_down

Snimka_269.jpg
Snimka_269.jpg 312.88 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2012 - 00:24:14
00
vukie: povodne sme planovali ist az k dobrej vode, no prisli sme na cesticky ktore neboli v mapach a na kazdej dalsej krizovatka. chceli sme ist aj z malej pece rovno na barani majer a vrbove ale je to ohradene ako sukromny pozemok tak sme to museli obist cez Prasnik. V mape je zakresleny plot a zvyraznene miesto, kde sme najviac bludili. Neexistuje aspon nejaka mapa turistickych nadsencov kde by boli naozaj vsetky cesty zaznacene?

Prílohy:

1.PNG
1.PNG 675.94 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2012 - 07:32:18
00
super vykon vukie, za 8 hodin spravit DV - DNV cez les :O aj s takymi chutovkami;
ked mas taku kondicku, mozes sa smelo prihlasit na nejake maratony
Mne na trase záležalo kadiaľ pôjdem, takže celkovo to bolo také neštandardné, ale ľahké.
Myslím, že nie je vhodné to pomenovať ako super výkon, to určite nie. Normálny výjazd pre mňa vo vhodnom tempe a toho čo som videl.
K maratónom: nikdy som na žiadnom nebol, nič mi to nehovorí, pre mňa zbytočné.

ivan.p: podľa mapy vidieť, že máš gps. Predpokladám, že mapové (alebo mobil, ak nie tak potom nič), tak si pozri mapu kde si a kadiaľ vedú lesné cesty http://lvu.nlcsk.org/lc/ Červené čiary sú poväčšine kvalitné trasy. Dajú sa dať aj do gps gps-navigacia-mapy/nova-mapa-lesnych-ciest-mapy-a-zvektorizovane-lesne-cesty-t23391.html?view=unread#unread Potom nie je dôvod niekde zablúdiť, jedine, že cesta vyznačená v mape nebude v skutočnosti prítomná.
Na ukážku nižšie v mape zobrazených pár minuloviacročných výjazdov v tejto lokalite, všetko prejazdné.

Prílohy:

Vrbové-mapa.jpg
Vrbové-mapa.jpg 238.1 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2012 - 08:28:27
00
vukie dik za rady. idem pozriet tie mapy. pouzivam oruxmaps
01.05.2012 - 08:33:04
00
vukie pekny vylet, ta trasa popod Geldek vyzera fajn, úsek Zabité-až po križovanie zelenej poznám, tj viem kde cesta odtial začina, dá sa zvyšok orientačne zvládnuť aj bez GPS? (najmä Holint-Skalka)
01.05.2012 - 11:11:25
00
ivan.p: rado sa stalo. Ak viem poradiť, tak rád poradím.

letuareg: úsek od Zabitého poznáš. Prídeš takou kamenistou cestou kolmo k zelenej značke na lúku. Pokračuješ hneď rovno na lesnú cestu ktorú vidíš. Prídeš k bráne-foto nižšie. Je tam hneď zprava diera, ak by bola malá, kúsok ďalej je padnutý plot.
Pokračuješ lesnou cestou, žiadne popadané stromy, ani nie je zarastená. Neodbáčaš nikam. Po chvíľke sa napojíš na lepšiu cestu a klesaním prídeš na Holint.
Z nej pokračuješ doľava klesaním, je tam manipulačný priestor na drevo. Príde prvá odbočka doprava, tadiaľ nepôjdeš, ale opäť klesaním asi za 700m prídeš na križovatku ciest a ty pôjdeš po tej doprava. Následne ľahkým klesaním a stúpaním povedľa lúky, krmelca až na Skalku. Podrobne je to na odkaze trasy na hiking mape alebo v mape vyššie. Snáď sa ten popis dal pochopiť.
Čiže myslím, že aj bez gps mapy by sa to malo zvládnuť bez problémov. Ale upozorňujem, že je to obora so zakázaným vstupom, aj keď sa ide iba po jej okraji, opatrnosť je na mieste. Ale nie je to o nič iné, ako "oficiálny" prechod Hubalová-Skalka.

Prílohy:

Komentár súboru: Pre názornosť jedna staršia fotka.
Geldek.jpg
Geldek.jpg 288.9 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2012 - 12:04:05
00
http://www.topky.sk/cl/10/1308900/Pod-Pajstunom-zachranovali-zraneneho-cyklistu--32--v-bezvedomi
01.05.2012 - 15:27:25
00
:tmi: nuž mnohý preceňujú svoje sily a schopnosti
Pozdravujem týmto bikera v bielomodrých kratkych nohaviciach, bez helmy so sluchátkami na ušiach , ktorý si to šinul okolo 16hodiny z BK po žltej smer Stupava a rezal do zákruty cez protismer, skoro ma sundal, a to som išla po svojej strane dosť pri kraji.
:fubar: :finger:
01.05.2012 - 17:58:10
00
vukie dikes za info nabuduce vyskušame ;)
01.05.2012 - 20:32:18
00
Ale upozorňujem, že je to obora so zakázaným vstupom, aj keď sa ide iba po jej okraji, opatrnosť je na mieste. Ale nie je to o nič iné, ako "oficiálny" prechod Hubalová-Skalka.


Nedavno som hovoril s jednym turistom z Castej. Obora ma dve casti a v prenajme ju maju dva rozne subjekty. Ten prvy je vraj OK (vid prechod Hubalova - Skalka), druhy su typicke politicko-mocenske skupinky. Vraj s miestnymi doslo aj k fyzickym potyckam. Takze opatrne najma v ohrade v ohrade. Nachadza sa juhovychodne od Geldeku.

Teraz som to googlil, sedi to s tym, co mi bolo povedane.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/lesy-ohlodane-na-kost.html

Nehospodárnosť prenajímania protestujúci zamestnanci dokumentujú aj pri tých, z pohľadu vedenia Lesov SR, najlukratívnejších prenájmoch. Zvernicu Biela skala II vedenie prenajalo majiteľovi veľkej dopravnej firmy NAD 820 Jánovi Vaverčákovi za vyše 280-tisíc korún na rok.

Ročný poplatok na hektár tak vyšiel na 360 korún. No predchádzalo tomu to, že do pôvodnej veľkej zvernice Biela Skala museli podnikoví poľovníci kúpiť kvalitnú zver z Česka za milión korún, potom ju nalákali sústredením krmeľcov do jedného rohu zvernice a napokon tento roh ohradili novým plotom za jeden a pol milióna korún. Zmenšenú a o zver obohatenú zvernicu získal do prenájmu nový majiteľ.
01.05.2012 - 23:13:42
00
http://www.topky.sk/cl/10/1308900/Pod-Pajstunom-zachranovali-zraneneho-cyklistu--32--v-bezvedomi


No dal hlavicku /bez prilby samozrejme/ na tych bubnoch smerom na kozlisko. Pri tak drahom bicykli na prilbu uz nevydalo. Co uz...
02.05.2012 - 08:24:39
00
PaloTT: toto sme tu už raz rozoberali, niekedy v lete. Spoločne s "oborou" pod Brezinkami...
Preto som napísal, že opatrne. Táto časť, kde som vyznačil trasu, by mala byť štátna. Ak niekto chodí na Geldek-Jelenec, tak si určite všimol vo vrcholovej časti nové pletivo-to by malo vyhraničovať "novú" časť obory.
Trasa ide krajom celej obory, problém by som tam nevidel.

O tých problémoch medzi miestnymi a novými "majiteľmi" som počul aj ja. Hovorili mi to dvaja turisti z Častej, ktorým som v zime ukazoval ako sa dostať z Katarínky priamo na Planinku. Presne ako píšeš aj ty, nejaký turista tam dostal bitku, dokonca mu rozbili aj fotoaparát. Čo bolo príčinou neviem, ale nemám dôvod tomu neveriť, hovorili mi to s takým smutným pohľadom, že čo sa to tam deje.

K tomu úrazu pod Pajštúnom: včera bol asi výletný deň debilov. Bol som pešo na južných svahoch Kobyly, nad Devínom-Weitov lom-Sandberg. To som netušil koľko obmedzencov na bicykloch sa dokáže trepať po modrej a žltej TZT pomedzi množstvo turistov. Odhliadnuc od toho, aký je tam stupeň ochrany, aký je tam úzky chodník. Proste toto moja hlavne nezoberie...

letuareg: daj potom vedieť ak chceš, ako to vyšlo.
02.05.2012 - 09:11:57
00
k tej obore... podľa všetkého ju tí "páni" majú v prenájme celú.. a teda neznámy páchatelia sa im za ich "slušné" správanie už pár krát odvďačili.. už si tam našli pár jeleňov bez hlavy.
Každopádne by som sa prechodu cez oboru, hlavne v poľovníckej sezóne (cca september - december) určite vyhol.
02.05.2012 - 09:31:46
00
ako to tu čítam tak v rámci vnútornej pohodičky na bajku budem naďalej používať modrú za plotom :)
02.05.2012 - 10:37:26
00
keyboard_arrow_up