No dal hlavicku /bez prilby samozrejme/ na tych bubnoch smerom na kozlisko. Pri tak drahom bicykli na prilbu uz nevydalo. Co uz...

Tam dal hlavicku aj romax aj s prilbou a tiez ho odvazala zachranka. Vo vyssej rychlosti je to tam zradne, treba opatrne.
02.05.2012 - 10:41:09
00
aj ja som tam dal hlavicku, na tych bubnoch pred dvoma rokmi; mal som velku podliatinu na hlave od prilby a oskrety cely pravy bok
02.05.2012 - 11:02:16
00
vukie - ta modra a zlta ma laka uz davno, ale je mi jasne, ze by som tam zavadzal. pojdem tam ked bude prsat; ty predsa tiez jazdis na miestach kde sa bajkom nemoze (vysoka, vapenna,...);
ale nic v zlom ;)
02.05.2012 - 11:05:35
00
pod tym pajstunom aj mne stiahlo minuly rok zadnicu. jediny kontakt s bikom boli gripy :tmi:
02.05.2012 - 11:32:15
00
vukie - ta modra a zlta ma laka uz davno, ale je mi jasne, ze by som tam zavadzal. pojdem tam ked bude prsat; ty predsa tiez jazdis na miestach kde sa bajkom nemoze (vysoka, vapenna,...);
ale nic v zlom ;)

ked prsi neni to zrovna dobre lebo sa to tam lahko rozryje.. myslim si ze narazal ani nei tak nato ze je tam zakaz -co je aj na pajstun ked sa to zobere, ale ze proste je to uzke a ked je vela chodcov tak naco to tam silit a vyvolavat nechcene kolizie ci potycky..
02.05.2012 - 11:37:59
00
ako to tu čítam tak v rámci vnútornej pohodičky na bajku budem naďalej používať modrú za plotom :)
Snáď nechceš povedať, že ťa odradili príspevky spomínajúce odrezané jelenie hlavy, bitku a rozbitie foťáku??? :D

Ale veď na Jelenci je tak krásne resources/kratku-turisticka-cast-stupanie-na-jelenec/78556 resources/vrchol-694m-n-m-a-pekna-lucka/78554 z príspevku post505818.html#p505818

iron.hide: no v rámci NPR Vysoká nie je toho veľa na jazdenie, či áno? resources/severny-hrebe-vysokej-neodporucam-sem-ist-tomu-kto-tu-neb/71868 :)
A čo sa týka Vápennej, máš pravdu. Trasa lesnej cesty a väčšej časti chodníka žltej značky od Uhlísk po červenú značku pod Vápennou ide "skoro po" hranici NPR http://uzemia.enviroportal.sk/main/detail/cislo/148 na turistickej mape je kúsok iný priebeh. V skutočnosti treba sledovať dva červené pásy na stromoch, ktoré presne v teréne vyhraničujú chránené územie. Čiže zvyšok treba aj tak tlačiť kvôli popadaným stromom.
Možno skôr, že sa nedá porovnávať južný svah Kobyly s miliónom chránených rastlín a živočíchov a severný svah Vápennej, kde nič nie je. Malá Vápenná a Čertova dolina je, ale niečo iné... Tam by sa nemalo chodiť, alebo len vedľa bicykla.
Myslím, že na Sanbergu a okolí by sa zišli na chodníkoch tabuľky s prečiarknutým bicyklom, nie každý to totiž pozná o čo sa jedná. Aj včera jeden super cyklista bez prilby na žltej značke nad Weitovým lomom kukal do mapy, kde je a ako sa dostane do Devína...

Plus je rozdiel v tom, keď sa niekde ide, keď tam nikto nie je, nikomu tak nezavadziaš.
02.05.2012 - 11:49:36
00
pod tym pajstunom aj mne stiahlo minuly rok zadnicu. jediny kontakt s bikom boli gripy :tmi:

pokial ten kontakt nebol sprostredkovany len zahryznutymi zubami v gripoch - tak je to stale v pohode...
02.05.2012 - 15:01:08
00
A to by sa pod Pajštúnom nemalo ani jazdiť.
02.05.2012 - 17:56:45
00
triki, kde je pod Pajštúnom zákaz jazdenia?
vukie, a to ešte tá žltá a modrá medzi Sandbergom a Devínom je zakázaná pre bicykle.


Naposledy upravil milsu dňa 02.05.2012 - 21:34:13, celkovo upravené 2 krát.

02.05.2012 - 19:54:25
00
@vukie - a ako je na tom ta obchadzka cez zvernicu medzi skalkou a hubalovou (obchadzka taricovych skal)? mal si tam, alebo niekto iny, uz nejaky konflikt?
02.05.2012 - 21:31:31
00
to ironhide:
táto obchádzka je podla mna v pohode tolerovana. Minuly vikend na Hubalovej otvorena brana, na Skalke treba prehodit bike po rebriku cez plot. Robim to tak uz roky, a nikdy ziadny problem nebol.
Okrem toho sa to da obist aj zo strany od Vysokej, sice nie az tak komfortne , ale da sa.
02.05.2012 - 21:35:12
00
raz som tadiaľ išiel aj s kamarátom keď tam boli nejaký drevorubači alebo také niečo, pozdravili sme oni odzdravili a v pohode sme išli ďalej, nemali žiadny problém...
02.05.2012 - 21:49:03
00
triki, kde je pod Pajštúnom zákaz jazdenia?
vukie, a to ešte tá žltá a modrá medzi Sandbergom a Devínom je zakázaná pre bicykle.
stačí si pozrieť v turistickej mape kde sa rozkladá PR Pod Pajštúnom
prípadne http://uzemia.enviroportal.sk/main/detail/cislo/134 čiže skoro celá žltá značka od Obory a červená do Borinky. Takže podľa toho by tam mohla stáť lesná stráž či ako sa volajú a inkasovať eurá...
NPR Devínska Kobyla je 4.stupeň ochrany, spadajú tam aj celá žltá a väčšia časť modrej značky.

@vukie - a ako je na tom ta obchadzka cez zvernicu medzi skalkou a hubalovou (obchadzka taricovych skal)? mal si tam, alebo niekto iny, uz nejaky konflikt?
je to normálny prechod na Skalku. V minulosti im tam ľudia robili diery v pletive, tak sa asi kompetentní rozhodli spraviť na obidvoch stranách rebríky a tak umožniť ľuďom prístup. Nech ma niekto doplní, odkedy sú tam tie rebríky? 2008, 2009? V pondelok bola tiež brána na Hubalovej otvorená, nemusel som prenášať. Trasu cez oboru využívajú aj rôzne turistické pochody, tuším TT100 aj Častovská 50.

V podstate obchvat Taricových skál sa nemusí používať stále, keďže okolo sa dá spraviť viac zaujímavých trás. Alebo ten kúsok vyniesť/zniesť bicykel po Taricových skalách je otázka možno 5 minút aj s fotením.
Nižšie v mape náčrt fajn lesných ciest, z ktorých mám veľmi obľúbenú tú kde je na konci výhľad: resources/oblubene-miesto-pod-severnym-svahom-vysokej-horny-vrch-a-va/92611 a resources/moje-oblubene-miesto-pod-severnym-skalnym-hrebe-om-vysokej/79104

Prílohy:

Tar.JPG
Tar.JPG 156.44 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2012 - 11:28:09
00
Tam dal hlavicku aj romax aj s prilbou a tiez ho odvazala zachranka. Vo vyssej rychlosti je to tam zradne, treba opatrne.


pred 4mi rokmi, som tam letel aj ja ako Travis Pastrana. iba rukami som držal bike :tmi: telo letelo za ním(mal som nový bike ešte bez SPDéčiek). našťastie pri dopade som trafil zadkom sedlo :whew: . čistá komédia pre kamoša za mnou, ktorý ma na ten úsek dopredu upozornil.
03.05.2012 - 11:50:38
00
Inak hubalovú a oboru sa chystám dať aj ja budúci týždeň. Chcel by som potiahnuť aj ďalej chcem sa spýtať kadial je mi lepšie ísť (modrá alebo červená) zo s. skalka na s. uhliská.
03.05.2012 - 11:58:53
00
keyboard_arrow_up