MTBiker 4. expedícia

20.05.2011 - 22.05.2011
Cykloturistika
Varín - autocamping (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (39)
_andrej_bikeeerCraObsdrotarFlinkergekonkoHenochrinikicemanjfabkapokesalpKidaklapalomaLapierremaciashmarek001martin190mipo13misenomisugenaliniPatrikLpeter2077PoloromanxscyphoSTNsylvaticTomasTomTomáš45vladikaVladimir222vladolyojozbartosZekerzihadlo 5
tak k tomu sa priklanam tiez... javoniky bu som rad pojazdil :clap:
07.12.2010 - 13:29:20
00
A opäť raz súhlasím s LilFoxom, osobne by som sa radšej ubral smerom na jazdivý terén na Vsetínky - Javorníky. Malá a Veľká Fatra sú krásne, no je to proste dlho hore, a niekedy horko-ťažko dolu...

A ja suhlasim s Kirim :y: Martinky mam v kalendari odskrtnute, takze raz mi stacilo. Urcite je zabavnejsia trasa v style hore - dole - hore - dole. Nuz ale orientaciu MTBiker Expedition 4 nechavam na hlavneho organizatora. Ak to bude orientovane skor na AMEN a drsnejsie discipliny tak na toto nemam bike ani povahu, takze v tomto pripade :hai:
07.12.2010 - 13:49:22
00
Aj ja súhlasím s Kirim a Foxíkom. V okolí ZA je XY krajších a jazdivejších terénov ako sú Martinky. Nebudú síce pre AMEN partiu ale pre väčšinu to bude to pravé orechové. Čo sa týka okruhu Makov - Vsetínske vrchy hrebeň - Javorníky hrebeň - Makov tak to bolo asi to najkrajšie čo som tento rok išiel a to som toho pojazdil dosť :y: Problém asi bude s ubytovaním a organizáciou v tých končinách. Bližšie a jednoduchšie na organizáciu by bol Súľov. Nezavrhol by som ani Varínske ATC, tak sa dá spraviť tiež pekná trasa do Kysuckej vrchoviny, akurát by to bol opakovačka z roku 2008.
07.12.2010 - 17:12:13
00
Netreba zabúdať o čom je MTBiker Expedition, je to stretnutie bikerov z fóra, čiže pre všetkých či XC alebo FR. Trasy budú od jednoduchších až po náročnejšie. Akurát v našich končinách treba rátať s viac nastúpanými metrami (pre väčšinu).

Na viac ako 50% treba rátať s tým, že budeme zas niekde v okolí Varína. Kde presne, ešte nie je isté. Samozrejme návrhy alebo tipy na ubytovanie napísať môžete.

Každý bude mať teda možnosť vybrať si (ak všetko dobre dopadne :) ). Priorita je zohnať rozumné ubytovanie, keď niečo bude napíšem o tom viac. Budem sa snažiť vybaviť aj odvoz na MH /samozrejme za určitý príplatok/ predpokladám, že počet miest bude však obmedzený. Ak by mal niekto dobrý tip na vývoz budem rád ak mi napíšte viac do PM.

Trasy sa zvolia už na základe lokality ubytovania, reálne to vidím so Súľovom a potom Kysuckou vrchovinou a samozrejme Malou Fatrou/MH. Vesetínske vrchy a Javorníky už nevidím nádejne.

Dúfam, že všetko vyjde prinajhoršom tak ako minulý rok, to by som považoval za úspech. Ak má niekto ešte nejaké nápady a zlepšováky oproti Expedition 3 sem s nimi, prípadne PM.

Ďakujem. :)
07.12.2010 - 17:29:13
00
No tak schválne sa pozri na Penzion Makov. Kapacita 52 osob+pristelky, in da penzion + luxus zahradne chatky, vonkajsi areal, grill, prístrešok, bar, spoločenska sál, vlastna reštiko-koliba. ceny obstojné. Super poloha(pri alternative Mak-svet.vrch-mak). Mne sa to pozdáva ^_^

ček it out http://www.penzionmakov.sk/index.html
07.12.2010 - 17:39:52
00
Pozdávať sa pozdáva aj mne, aj kapacita je super. Druhá vec je lokalita. Neviem koľko ľudí by bolo ochotných tam cestovať, resp. koľko ľudí by len lokalita odlákala. ?
07.12.2010 - 17:42:30
00
no a? aj tak drviva vacsina cestuje autom. Z bytče hore pohodicka . toto je podla bezpredmetné riešit. To potom aj sulov je nahovno. ak to takto berieme :)
07.12.2010 - 17:45:28
00
Ak iná lokalita ako je Varín a okolie, tak len na základe názoru väčšiny. Ak by sa teda prejavil väčší záujem o Makov, dáme spraviť hlasovanie. ;)
07.12.2010 - 17:49:09
00
Ten Makov sa mi páči :) To by sa dali Vsetínky a Javorníky prejsť, alebo aj do Beskýd zabehnúť. Všetko krásne terény a príroda. Penzión vyzerá byť fajn. A do Makova to mám v dojazdovej vzdialenosti z domu aj po riadnej opici (osobne vyskúšané, ale nechcem opakovať :rofl: ) Len otázka je, kto by to tam vybavil a zorganizoval.
07.12.2010 - 18:00:53
00
Ten Makov vyzera ako dobra volba. Je kusok od ZA, cize stale dobre dostupny aj z vychodu aj z juhu. A penzion zda sa celkom dobre splna potreby. Verim Kirimu, Iceovi a Foxovi co sa tyka tras - urcite vedia co pisu a ta lokalita urcite stoji to za to. Zmena nemusi byt vzdy k horsiemu - obcas je dobre rozsirit si obzory. Co sa tyka tras, tak nemyslim, ze by hreben s vyskou 900-1000 metrov neponukol dost moznosti aj pre AM.EN. A po vyslape hore a obcerstveni sa na povestnych pohranicnych chatach urcite bude aj energia na zjazdy...

P.S. S tou organizaciou to nemusi byt take strasne - ubytko si dohodne vzdy par konkretnych ludi co budu spolu na izbe a zarezervuju si ho samostatne. A trasy problem urcite nebudu - jednak na hrebeni sa tazko bludi :) a tak ci tak ma vzdy niekto mapu abo GPS.
07.12.2010 - 18:17:41
00
Makov je nejvíc :D 8) ale ten penzión neviem...je to pri hlavnej ceste... |(
07.12.2010 - 18:32:14
00
A co keby si v tejto teme napisal obcas aj tak, aby som nemusel hadat co tym chces povedat? :) Je to tam podla Teba dobre abo zle? A ked, tak preco?
07.12.2010 - 18:43:02
00
sorry, som všetkými 10 za samozrejme... :)

ani toto nie je zlé...

http://www.3potoky.sk/sluzby.php
07.12.2010 - 18:45:57
00
Inak čo sa týka kAMEŇákov tak z Makova je to čo by kameňom dohodil do Veľkých Karlovíc, kde je zjazdová trať ;)
07.12.2010 - 18:55:54
00
Katko, teraz som uz rozumel. :y: :D

Este som nasiel tento "hotel" s kapacitou 62 osob. Je na lepsom mieste?
07.12.2010 - 18:57:59
00
keyboard_arrow_up