Ten Čmeľok po červenej som skúšal viac ráz, ale vždy to stroskotalo na tých kameňoch na chodníku. Sklon je bez problemov. Trebalo by tam ísť a odhádzať tie kamene. :)
Takže po týchto neúspechoch dávam Čmeľok tou širokou lesnou cestou, ktorá vyúsťuje tesne pri tej základni.
Žltá za Snežienkou v smere na Kačín, je bez problémov, v minulosti bol tesne pri konci toho stúpania padnutý taký tenký strom/vetva. Takže, keď som dal celý úsek hore, tak tu som musel zosadnúť. :(

Čo som tu písal o tom úseku z Hriadok na Kobylu, tak to je asi najzaujímavejšie šlapanie na Kobylu, prevýšenie cca 350m.
Ešte ma napadol úsek z Perneku po modrej na Babu, nie je to nič extra ale dá sa.
16.04.2009 - 19:42:19
00
wukie: Ako si myslel tú časť Hriadky-Sandberg a ďalej po zelenú? Ja zvyknem jazdiť od Sandbergu (ako je turistická tabuľa a ten oplotený pieskový kopec) chodníčkom, ktorý neskôr prejde priamo do toho "žľabu" (predtým ho kolmo pretína značka, je tam aj smerovník, napravo sú schody, naľavo ide dolu ku panelákom). Po skončení "žľabu" sa chodník stočí v pravom uhle doprava, príde križovatka "X", tam stočím doľava. Po chvíli je na cestičke 2-krát za sebou menší šuter, ktorý sa dá prekonať, no nie je to úplná banalita (poznám takých, ktorí to nedali, no išlo asi len o strach). Potom vyjdem na širokú lesnú cestu (vrstevnicová od SALES-u po Dúbravku) a potom sa odbočí doľava na zelenú a hore.
16.04.2009 - 19:55:09
00
To od Sandbergu som myslel aj ja.
Od Hriadok cca takto:
Lepšiu fotku som v rýchlosti nenašiel, ale začiatok okolo domov ťa sem privedie, druhá odbočka od Hriadok doprava. Dnes som tade išiel a je tam pár konárov, ktoré sa mi zachytili o batoh, ale dá sa.

Prílohy:

Hriadky.jpg
Hriadky.jpg 114.42 KiB thumb_up0thumb_down

16.04.2009 - 20:47:30
00
Ten Čmeľok po červenej som skúšal viac ráz, ale vždy to stroskotalo na tých kameňoch na chodníku. Sklon je bez problemov.

No tak podla mna ten sklon vobec nie je bez problemov - ked su kamene na mensom sklone tak to prejdes, ked su na tomto sklone tak uz to neprejdes. Cize aj sklon je problem.

Žltá za Snežienkou v smere na Kačín, je bez problémov, v minulosti bol tesne pri konci toho stúpania padnutý taký tenký strom/vetva. Takže, keď som dal celý úsek hore, tak tu som musel zosadnúť. :(

Ja som nemusel zosadnut - ten stromokonar sa dalo prejst na biku.
16.04.2009 - 22:58:26
00
Lepšiu fotku som v rýchlosti nenašiel.

OK, dík, to mi stačí. Pôjdem najbližšie vyskúšať.
17.04.2009 - 07:52:31
00
[quote=""]
Zani: Pletieš si Schlossberg a Braunsberg, "jestli se nemejlím". :D Tie ináč zbožňujem. Ja som písal o zrúcanine hradu Schlossberg. Na Braunsberg, kam vedú aj tie kamienkové serpentíny, sa dá dostať ľahšie z druhej strany. Keď ideš po cyklotrase do Hainburgu, vojdeš do obce, míňaš 1. stanicu po ľavej ruke, napojíš sa na hlavnejšiu cestu, kde zahneš doprava (ako cyklotrasa), tak pokračuješ ďalej rovno pod kopec (cyklotrasa vľavo z kopca), kde sa doprava odbáča na serpentíny, vľavo je kúpalisko a rovno pokračuje asfaltka až na vrchol Braunsbergu. No a keď už skončia domy a si len v lese, tak pri závore a značke (tuším o zákaze vjazdu), môžeš vliezť doprava do lesa, kade vedie turistická značka až na vrchol. Alebo sa dá ísť po asfaltke. A u tolerancii toľko, že minimálne po tých serpentínach by si asi na biku ísť nemala, Braunsberg je NSG. [quote=""]

Tie dva si určite nepletiem, asi sme sa len dobre nepochopili-skúsme znova. :oops: Na BBerg jazdím len tou cestou, čo autá=od železnice doprava esíčko "mačacími hlavami" a potom krásnou asfaltkou cca. 3,5 kilometra hore, pozor na lietadielka, kto ich nečaká, môže sa dobre zľaknúť. :) V zime sa dáva tzv. zimná závora, vie tam byť pekné náľadíčko. Hore keltská rozhľadňa. BBerg jazdím aj na žiletke.

Schlossberg lozím s bajkom (horským) po takej cikcakovej serpentíne vysypanej kamennou drťou, miestami aj traktorové gumy prehrabnú. :P Tá končí hore pri hlavnej "bráne" do zrúcaniny. Poznám len túto, preto som bola zvedavá, či je aj nejaká iná. :oops: Ináč zjazd v tej kamenne drti vie byť klamlivý. Ja ho jazdím pomaly a zvoľna, úplne prvý som absolvovala na dámskom citybiku s kantilevermi, s očami na stopkách, ale celý v sedle, dlane som mala úplne spálené od brzdových páčok. :twisted: Bol to môj prvý bajk s prehadzovačkou (KTM Formula), nemala som vtedy ešte ani prilbu, ani rukavice ani iné vybavenie (2005). Pri tomto zjazde ma drahý upozornil na stopy krvi na strome v jednej zákrute, niekomu nevyšiel zjazd...
20.04.2009 - 09:10:41
00
Hmm, tá "cikcaková serpentína vysypaná kamennou drťou" ma zmiatla. Lebo na Schlossberg poznám len:
1. serpentíny so schodmi od mesta (brány Ungarntor),
2. šotolinovú stojku od parkoviska pod hradom (futbalové ihrisko, J strana kopca),
3. "cestu" priamo hore po skalách (z J) typu "hŕŕŕ na ně",
4. mierne serpentínovú cestičku, ktorá vyústi hneď za 1. bránou, no nikdy som ňou tuším nešiel.
Ty asi myslíš bod č.4. A ospravedlňujem sa, že som tvrdil, že sa mýliš.
20.04.2009 - 21:50:20
00
Ty asi myslíš bod č.4. A ospravedlňujem sa, že som tvrdil, že sa mýliš.


Všetko je v poriadku, to si v podstate netvrdil, len konštatoval. :oops:
21.04.2009 - 09:12:41
00
tmax: ten stupak po cervenej na Skalnatu z ktorej strany ? Od pezinskej, alebo z Cermakovej luky ?

Pridam aj mojich favoritov :D

- luka na Kolibu, prva pri Rohatke, tusim stara lanovka, druha luka pred novou lanovkou
- zvaznica zo Snezienky pod lanovkou
- Certov Kopec :shock:
23.08.2009 - 10:07:46
00
...nedá mi sa nevyjadriť k niekoľko krát spomínanému výstupu na Čmelok. Keď som ten kopec prvýkrát uvidel z protiľahlého svahu, tak som nevedel, či niesom v nejakom divnom sklone k biku :rofl: Ale keď som bol pod ním už to bolo lepšie, ale tie kamene, no lepšie povedané štrkovisko ma odradilo, tak som schmatol bike na plece, a uz sa po hore hvízdalo 8) Ale určite ho budem mať v oku :muscle: :)


Naposledy upravil Brudick dňa 01.10.2009 - 21:54:40, celkovo upravené 1 krát.

27.09.2009 - 22:32:43
00
Až teraz som si všimol, že sem niečo pribudlo...

lto: Od Čermáka. Od Pez. baby je stúpanie na Skalnatú "v pohode" (vzhľadom na kopec od Čermáka :D ) šlapateľné.

Brudick: Tie kamene tomu práve dodávajú správny ráz. :P Nevýhodou je, že cestička je príliš úzka a keď ťa "hodí", nemusíš to stihnúť rýchlo ukočírovať a skončíš v kríkoch, zastavíš. :(
28.09.2009 - 08:27:20
00
...zajtra idem pozrieť Čmelok... Dam vediet ci som to prezil. Podla zajtrajsieho planu akurat v tom mieste budem mat odjazdenych cca 50km, tak ze ci uvladzem v pripade podsmyknutia vypnut tretry :muscle: :sweat: :D

...inak nepojde zajtra niekto cervenu? Pojdem Jur-Koliba-Baba-Čmelok-Pk-Jur. Idem okolo 9:00. Len či nahodou.
01.10.2009 - 22:01:33
00
Keď dáš Čmelok od Baby si king. A keď dáš k tomu malý bonus Čertov kopec od sedla Javorina prídi si pre medailu a víťazný trikot. hehe
Daj vedieť tvoje pocity.
02.10.2009 - 08:27:43
00
ja ten kopec poznam. mozno sa pod nim otocim a pojdem inakade ;) Idem ho teraz pokusat. Ale najprv poporiadku z Jura smer Kamzik a na zaver Cmelok.
02.10.2009 - 12:10:46
00
...dnes bol nejaky divny den-pol cesty ma skoro rotrhlo cez brucho a potom som si odpalil koleno, takze cmelok som si pozrel zo spodu a ledva som dosiel domov. :rain:
02.10.2009 - 19:08:39
00
keyboard_arrow_up