Tak to je fakt a uz im nic nebrani v realizacii. :evil:
01.12.2006 - 13:29:11
00
ja spinkavam dva metre od mojich bicyklov, takze aspon toto nemusim cez noc riesit...mimo bytu by som ich v zivote nedal pretoze by bola iba otazka casu kedy by zmizli... :roll:
01.12.2006 - 14:18:44
00
Ja mam bajk tak ze ked vystrem z postele ruku tak ho musim citit. Kedysi som ho maval aj na balkone(1. poschodie) ale odkedy mam novy ram tak som popremiestnoval nabytok v izbe a spavam hned pri nom :)
01.12.2006 - 17:07:41
00
da sa. poistia ti ho v ramci poistenia domacnosti. a mozno by niektora poistovna bola ochotna dohodnut aj individualne poistenie na bike. treba sa informovat... problem by mohol byt napriklad v pripade, ze byvas v podnajme. tam si poistenie domacnosti nevybavis...

Naposledy ked som sa o to zaujimal bol stav, ze horsky bicykel nemoze byt sucastou poistenia domacnosti. Policajt sa rehotal ked som povedal, ze mi ukradli sportovy bicykel, ze vie o co ide ale aj tak mi to nepomoze. Existuje samostatne poistenie drahsich bikov, ale sa nevyplati. Ak sa medzitym nezmenila situacia ...
01.12.2006 - 18:25:37
00
ja som sa pytal asi pred dvoma rokmi v allianz slov. poistovni. tam to bolo v pohode v ramci poistenia domacnosti. myslim, ze sa dala aj urcit suma, na aku bol poisteny bike. samozrejme, ze tam boli podmienky, ako napr, ze musi byt za dvomi zamkami, zamknuty o nieco pevne a podobne. ale viac si uz nepamatam... niektora poistovna tusim poistuje aj na pripad lupeze (ked ta niekto skopne z bajku a ujde na nom), ale podmienky nepoznam... a zrejme sa to naozaj neoplati financne... kto vsak o to ma zaujem, ten si obeha viacere poistovne a mozno nieco zisti a potom nas ostatnych informuje :)
01.12.2006 - 18:59:31
00
potvrdzujem, allianz pred par rokmi bicykel aj vyplatil...ukradli ho z pivnice domu.
01.12.2006 - 22:11:35
00
čo dodať ked nejaký čorkári nemajú na to tak kradnú kradne sa všetko a nielen na SR ale aj v EU úprimnú sústrasť ja mam nový bike a to keby sa mne stalo tak neviem :(
01.12.2006 - 23:17:10
00
potvrdzujem, allianz pred par rokmi bicykel aj vyplatil...ukradli ho z pivnice domu.

Prvy mi ukradli niekedy v roku 93 (priputany kravskou retazou o stlp na parkovisku) - vtedy mi Slovenska poistovna (teraz Alianz) vyplatila - dalsie dva (moj a zatov z opevnenej pivnice - byvaly protiletecky kryt naseho cinziaku) boli okolo 99 a to som nedostal ani korunu. Takze asi je zase zmena pravidiel? Mas standartnu alebo nejak rozsirenu bytovu poistku?
PS Potom ma kazdy povazoval za blbca, ze som zahlasil kradez bikov - vraj som mal nahlasit zopar parov lyzi v danej hodnote. :evil: :roll: :shock:
02.12.2006 - 06:50:51
00
Myslim, ze to zahrna standardna a bolo to asi pred 4-5rokmi, takze medzicasom sa vselico mohlo pomenit.
02.12.2006 - 16:44:48
00
v lete som sa o poistku zaujímal a len jedna poisťovňa (už nepamätam ktorá) poisťovala v rámci domacnosti. podmienky tam neboli uvedené, takže neviem presnejšie .. ale v ramci krádeže mimo domu už nepoisťoval nikto. ale pri tej rizikovosti by to aj tak bolo strašne drahé poistné
02.12.2006 - 20:01:05
00
Si ho poisti ako televízor,kameru a pod. Od známeho si v čase poistenia zoberieš danu vec aj s dokladom o kupe poistiš si to namiesto bike a je to.Takto sa to robí keď máš doma drahý bike ale to sa vzťahuje iba keď ti ho ukradnú z bytu nie z pivnice,chodby a podobne.
02.12.2006 - 20:47:40
00
Geroy, viem ako Ti je. Ja nemám nejaký drahý, no i tak si ho stále zamykám. Keď som bol mladší, s kámošom sme všetky peniaze dávali do našich bicyklov. Vtedy ešte u nás horské neboli, mali sme galuskové. Od tých, čo sa krútili okolo cyklistiky, sa dali zohnať rôzne veci. Ten kamarát v Mikuláši cez jarmok odišiel do Prioru za frajerkou, len tak si ho vonku oprel. Našiel ho o 3 mesiace v bazáre v Tatranskej Lomnici. Teraz zarobím viac ako kedysi, lenže všetky peniaze zhltne domácnosť a rodina. Mne vlani v Tatrách na Podbansku cez lyžovačku ukradli z auta autorádio a bol som z toho vedľa. Predtým niekoľko rokov som bol bez rádia, lebo naň neboli peniaze a keď som si ho kúpil, ukradli mi ho.

Ponúkaš vysoké nálezné. Keby som Ti vedel pomôcť, tešil by som sa s Tebou a nezobral by som ani korunu.
30.12.2006 - 08:27:56
00
Si ho poisti ako televízor,kameru a pod. Od známeho si v čase poistenia zoberieš danu vec aj s dokladom o kupe poistiš si to namiesto bike a je to.Takto sa to robí keď máš doma drahý bike ale to sa vzťahuje iba keď ti ho ukradnú z bytu nie z pivnice,chodby a podobne.

to je úplne zbytočné, pretože poistenie domacnosti sa vzťahuje aj na bajk. ale z bytu už je dosť mala šanca krádeže bajku. skôr sa tu písalo o poistení bajku domu. ta chodba a všepbecne von pri bicyklovaní

Ponúkaš vysoké nálezné. Keby som Ti vedel pomôcť, tešil by som sa s Tebou a nezobral by som ani korunu.


veru, mohol radšej ponúknuť odmenu za hlavu zlodeja. wanted death or alive :lol:
30.12.2006 - 08:50:57
00
Tiež viem, ako sa človek cíti, keď príde o bike. A určite každý komu sa to stalo vie, čo by teraz urobil inakšie. Mne ukradli aj so synovým dokopy štyri bicykle. V priebehu niekoľkých rokov. Z toho tri z uzamknutej miestnosti v paneláku, od ktorej mám kľúče len ja. Jednoducho dákym šperhákom odomkli zámok. Ani jeden z tých bikov nebol pod 20 000. V jednom prípade som cigoša skoro chytil. Bežal som za ním a bol tak blízko, že som sa mu prstami dotkol košele. Ale potom začal zrýchľovať a ušiel mi. Keby som mal v tej chvíli v ruke hocičo od gumapušky po panzerfaust, tak by som to bez váhania použil. Možno preto je dobre, že sa u nás nemôžu nosiť voľne zbrane.
Paradox je, že vždy som si potom našetril na lepší bike, ako som mal predtým. Takže asi fakt je všetko zlé na niečo dobré. Ale tým sa asi veľmi nedá utešiť.
06.01.2007 - 21:54:36
00
mne tiez ukradli bajk. asi 5 rokov dozadu, den pred odchodom na dovolenku, isiel som do pivnice (tej spolocnej v panelaku) po slnecnik a...kluce mi uz netrebalo. zlodeji normalne vypacili 2 zamky, odpilili 2 kladky. bajk bol zamknuty o radiator zamkom, ten nebol pre nich problem, spolu s kladkami si ho zobrali. zaujimave ale je ze zobrali len moj bajk, dalsie 3 tam nechali... :cry:
07.01.2007 - 15:41:42
00
keyboard_arrow_up