ono samozrejme asi väčšina z nás tu rozlišujeme cielené púšťanie psa za účelom kontaktu so zverou a to že človek je tvor omylný a chyba sa môže stať každému a tak isto pes ani pri sebalepšom výcviku nie je vopred naprogramovaný robot takže každému sa môže stať že mu zabehne, ujde, zle zavrieš doma bránu, niekto ti ho pustí a pod.. a keď ho aj nejaký flintoš zrovna uvidí ako ide po zveri, tak tá situácia sa dá riešiť inými spôsobmi ako prioritne usmrtením psa, obzvlášť keď štatisticky je tá zver vo výhode.. môže streliť do vzduchu, upozorniť majiteľa, ak ho tam niekde vidí atď... samozrejme keď sedí na posiedke každý večer a behá mu tam dokola ten istý pes môže pristúpiť k radikálnejšiemu riešeniu.. ale zastreliť psa, ktorý má riadne obojok a na prvý pohľad je jasné, že sa o neho niekto stará a navyše ani nedurdí zver, len sa nachádza niekde kde by nemal byť, je trošku mimo... to ako keby autom prekročíš rýchlosť a nedostal by si pokutu, ale rovno by ťa policajti zastrelili.
24.04.2019 - 22:58:07
07
asperitas ešte ťa nenaháňal na biku pes s obojkom?
25.04.2019 - 08:12:55
01
asperitas uplne zbytocne to hrotis - aj podla zakona oznaceneho psa zastrelit nemozu a ked to spravia, musia za to zaplatit nahradu. Na druhej strane, aj psickari maju svoje povinnosti a mali by sa ich drzat (a teraz nema vyznam pisat o posranych parkoch a pod, lebo to s temou nesuvisi).. Proste kazdy majitel psa ma toho najposlusnejsieho a najmilsieho psa na planete. Ale faktom je, ze to vzdy plati az kym sa nestane nejaky pruser..
25.04.2019 - 08:28:31
02
však celá debata je tu o tom, že polovníci zákon nedodržujú... tak isto aj psíčkari, ale tí nikoho nestrieľajú... išlo len poukázať na tento, asi pre niektorých zdanlivo malý rozdiel... akú náhradu prosím ťa, je 21 storočie, pre mnohých je pes súčasť rodiny... nahradiť ti môžu tak strhnutú ovcu od vlka a nie psa... nikomu to neželám, ten pocit, keď ti ujde pes a už sa ti nevráti a to bolo polovné plemeno, ktoré sa strieľať podľa zákona nemá,... kto nezažil nepochopí... a dedinských psov ma naháňalo dosť, vždy šlo iba o hru, ked nie si debil a nezačneš do neho kopať tak ti nič nespraví... pre krajné prípady nosím slzák, ktorý som ale nikdy nepoužil
25.04.2019 - 08:47:48
05
.. to ako keby autom prekročíš rýchlosť a nedostal by si pokutu, ale rovno by ťa policajti zastrelili...

.. tak isto aj psíčkari, ale tí nikoho nestrieľajú... išlo len poukázať na tento, asi pre niektorých zdanlivo malý rozdiel... akú náhradu prosím ťa, je 21 storočie, pre mnohých je pes súčasť rodiny... nahradiť ti môžu tak strhnutú ovcu od vlka a nie psa.....

..vždy šlo iba o hru, ked nie si debil a nezačneš do neho kopať tak ti nič nespraví..


Toto stavanie psov na uroven ludi (obcas aj vyssie), nad uroven ostatnych zvierat a zlahcovanie stretnuti s cudzimi psami, nechapem. Lahsie sa da predpokladat co spravi medved ako co spravi pes. :x
25.04.2019 - 10:16:04
07
keď niekoho zavalí napríklad lavína, tak nech potom čaká, že ho pôjde vyhľadať poľovník... keď už si vytiahol toho medveda, tak ani toho nikto nepôjde primárne zastreliť, ak napadne a usmrtí ľudí..
inak sme v téme o polovníkoch a rieši sa tu zbytočné strielanie psov... nechápem prečo niekto do toho musí stále miešať útok psa na človeka, na to máte svoju tému...
25.04.2019 - 10:48:18
02
Hosť napísal:
... nahradiť ti môžu tak strhnutú ovcu od vlka a nie psa...

Tak ale pozor, ja som za ovcami skoro plakal, keď nám ich pred pár rokmi vlci zmasakrovali. Nejaká finančná náhrada ma veru neuspokojila, a to boli chované na mäso
25.04.2019 - 11:41:05
00
však to je v poriadku, človek k tomu má vzťah, aj sliepku ktorú mu zadrhne lasica, tak asi nebude pociťovať šťastie z tej udalosti... to tu len niekto má predstavu, že smrť je najlepšie riešenie a že to ide nahradiť finančne... evidentne nejde ani u zvierat na hospodársky úžitok
25.04.2019 - 11:48:14
00
asperitas a mozno to nema byt myslene ako nahrada, ale ako vystraha pre toho polovnika? Ze ked urobi chybu, tak za nu zaplati (doslovne) a nie malu sumu?
25.04.2019 - 11:53:29
00
Tie ovce mi pripomenuli toto, nielen vlci ich hrdusia:
https://www.facebook.com/watch/?v=269749127301472
25.04.2019 - 11:57:50
00
asi si pomylil ovcu s cyklistom :)
25.04.2019 - 13:13:21
02
a takto si tu žijeme - https://dennikn.sk/1482896/klacno-ako-twin-peaks-reportaz-o-sledovanom-ministrovi-jelenovi-a-vystrasenych-polovnikoch/?
29.05.2019 - 07:38:58
02
Radsej ani nechcem citat cely clanok...
29.05.2019 - 08:15:45
00
Dajte to sem niekto cele ak mozete,nemam to predplatene
29.05.2019 - 11:32:41
00
Vsak predplat, maju akciu. https://www.mtbiker.sk/forum/post1488539.html#p1488539
01.06.2019 - 10:42:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up