neumim nosit flintu, leda magnum od bokera :D
07.01.2013 - 22:00:25
00
sa celkom rehocem .. lebo silvestra som stravil na chate s policajtami, s ktorych niektori su aj polovnici :) a pritom cuduj sa svete su to uplne normalni ludia
09.01.2013 - 10:30:00
00
Jasne, ked chlastate spolocne ako partia na chate, tak su normalni (skoro) vsetci a to bez ohladu na pracu/hobby. Rozdiely medzi normalnostou a "vynimocnostou" sa väcsinou prejavia az pri vykone policajnej sluzby resp. pri vykone polovneho "prava". A prejavia sa pri kontakte s niekym cudzim, nie s kamaratom. Takze ako Ty mozes hodnotit ich spravanie, ked sa poznate a teda ho nemas moznost objektivne posudit ako cudzi clovek, ktoreho stretne niektory z nich v lese?

Az v praxi je mozne spoznat, ktory clovek so zbranou je v pohode a komu ten pocit zbrane v zalohe dodava nezdrave sebavedomie/pocit nadradenosti. Ja poznam nepriamo troch polovnikov. Kedze ich poznam len nepriamo, tak sa s nimi nebavim a neviem co uzitocne pre lesnu zver v praxi robia (pravdepodobne prikrmuju a tym to asi viac-menej konci). V kazdom pripade su tito pani polovnici zamerani konzumne/zistne ako väcsina spolocnosti, tzn. nestaraju sa o zver preto, ze by mali radi prirodu, ale preto, aby ju neskor mohli zastrelit a skonzumovat. Pokial je to odstrel prikrmovanej zveri v ramci polovneho reviru (teda tej chovanej na mäso), tak je to v principe velmi podobne ako kupenie si uz spracovaneho mäsa v nejakom obchode. A proti tomu nemoze väcsina nic namietat, kedze mäso väcsina konzumuje a zvierata (kravy, prasce, sliepky, morky, ryby....) chovane na velkofarmach na mäso maju podstatne horsi/menej kvalitny zivot ako lesna zver, ktora si zije relativne slobodne a volne az kym nenastane jej cas.

Tu ale vznikla debata kvoli tomu, ze polovnici zabijaju kvoli trofejam a nie preto, ze by z toho bol nejaky uzitok a to uz je z pohladu väcsiny ludi za hranicou normalnosti. Takze skus prispiet v kontexte temy a nie subjektivnym hodnotenim Tvojich znamych.
09.01.2013 - 11:01:48
00
Pokial je to odstrel prikrmovanej zveri v ramci polovneho reviru (teda tej chovanej na mäso), tak je to v principe velmi podobne ako kupenie si uz spracovaneho mäsa v nejakom obchode. A proti tomu nemoze väcsina nic namietat, kedze mäso väcsina konzumuje a zvierata (kravy, prasce, sliepky, morky, ryby....) chovane na velkofarmach na mäso maju podstatne horsi/menej kvalitny zivot ako lesna zver, ktora si zije relativne slobodne a volne az kym nenastane jej cas.

Tu ale vznikla debata kvoli tomu, ze polovnici zabijaju kvoli trofejam a nie preto, ze by z toho bol nejaky uzitok a to uz je z pohladu väcsiny ludi za hranicou normalnosti.

Presne tak :y: A mozno by sa mala premenovat tema na "Polovnici a lov trofeji".

Ja k tomu ale este dodam, ze dalsi ohromny problem je ten prave ten odstrel, ale nie z pohladu konzumacie, ale pytliactva. Ale to uz je zas ina debata, aj ked v konecnom dosledku problemy s tym spojene pocitujeme aj my, navstevnici lesa.
09.01.2013 - 11:30:39
00
radšej to uzamkni tuto temu lebo to sa nedá čitať take somariny a spravíš najlepšie ako sa len dá ;) (poprípade vymaž)
09.01.2013 - 11:37:33
00
kompromis fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net
09.01.2013 - 11:43:27
00
Ja som nikdy nemal (doteraz) zlu skusenost s polovnikom. Jedneho aj mame v rodine a cudujte sa no nema ziadnu trofej a ak je pozvany na lov ulovok sa deli. Uz sa mu stalo viac krat, ze nieco strelil a po rozdeleni mu neostalo nic, no inokedy ani nebol na polovke a priniesli mu. Viem, ze prikrmovat nechodi (on moc nie je na robotu) ale zabezpecuje krmivo aby aj on prispel.
09.01.2013 - 12:01:31
00
nemesishard: :D :y:
09.01.2013 - 12:03:32
00
k tomu jedeniu diviny nedavno som pokecal s kamaratmi a bol medzi nami chalan/polovnik neviem ako ho nazvat. podebatovali sme aj o jeho zazitkoch na polovackach. stazoval sa ze cele sviatky prelezal v posteli vyslabnuty. schudol 15kg a mal strasnu nechut jest. diagnoza? na endoskopii mu zistili v tele nejakeho parazita. napumpovali ho liekmi a teraz je fit. co k tomu dodat. asi by sa mu to nestalo kedze sa domnievam ze z kazdej legalne ulovenej zvery treba odovzdavat vzorku na vylucenie nakazy.
09.01.2013 - 12:13:28
00
Ano, divina je velmi rizikova .. pokial nie je poriadne tepelne upravena .. ale nielen divina. Napr. doporucujem precitat http://www.mladyvedec.sk/archiv/archiv-17-cisla/432-parazity-prenosne-zo-zvierat-na-ludi.html
09.01.2013 - 12:19:59
00
Dôkladná príprava je základ, vzorky ako matej hovori samozrejme a najzdravšie mäso :)
09.01.2013 - 12:23:53
00
Problem su klobasky, pecene maso ci gulas su OK. Ja napr. s divinou klobasky nejem.
09.01.2013 - 13:31:33
00
Problem su klobasky, pecene maso ci gulas su OK. Ja napr. s divinou klobasky nejem.

hej hej to málo kto vie klobasky a :y:
09.01.2013 - 13:40:04
00
http://www.sme.sk/c/6662796/prezident-nema-jasne-alibi.html
11.01.2013 - 08:26:18
00
Iba idioti jedia surové klobásky ak je tam mäso napr. z diviaka. Stačí všetko len tepelne upraviť a môže tam byť aj mäso zo psa alebo zajaca zo strechy. :rofl:
11.01.2013 - 17:14:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up