Jasne ze skodi! Sak potom nemaju co strielat a musia prasit broky do kolegov. Kedze komplex maleho vtaka si musia nejak liecit. Co maju z pirodzeneho vyberu kde dravce sejmu slabsie jedince ked mrazak bude prazdny a naboje zaprasene. Cele je to na plac....

welcome to slovakia :)
19.02.2013 - 17:20:00
00
Z vlka treba urobiť posvätné zviera, tak ako je v Indii krava. Budeme kúúúl. :D

Tak ja neviem .. v Polsku je vlk celorocne chraneny , maju ich tam radovo viac ako na Slovensku a nie je problem. Dokonca tam maju ohromne uzemie, kde nie je nic, len vlk, medved, zubor, diva macka, rys, los a neviem co vsetko. Ale na Slovensku nie. Tu je problem vsetko. Niekto vytiahne z vody 2 ryby a ide do basy. Znama osobnos zabudne rybarsky listok a zasahuju nie div kuklaci ako proti masovemu vrahovi. Na druhej strane sa nelegalne strielaju medvede, vlci, lovia sa rysy (na kozusinu), pytliakov je plna prdel a nic. Znama sedela na luke na pni (niekde v NAPANte) , dosiel cohranar buzerovat, ze posliape lucne chrobaky. Ovsem vysekanie kosodreviny, postrek (ktory sa chysta) celych Nizkych Tatier je ok. Ak si dovolim vojst na vyjazdenu ucelovu komunikaciu v lese /k posedu/ dostanem skoro po hube. Ale rozrypane a zdevastovane ohromne kusy pody na lesnych pozemkoch su ok.
Zase som sa rozculil zbytocne :clap:
19.02.2013 - 17:32:01
00
Ešte mi tak napadlo že po vzore Indov by sme mohli za posvätné zvieratá vyhlásiť aj túlavé psy. Tie skôr zaplnia ulice našich miest v štýle kráv, aby to dostalo ten správny indický šmrnc. Myslím že Rumuni sú už na dobrej ceste. Však túlavé psy narobia minimálne škody v porovnaní s s tým aké škody sú pri autohaváriách. A keď niekomu svorka túlavých psov roztrhá jeho drahého, čistokrvného, prácne vycvičeného psa, tak sa to bude interpretovať ako priazeň bohov. :)

Ito: veď vravím, ochrana vlka je toppic numero uno, takpovediac jediná vec ktorá bráni tomu aby bol svetový mier, a aby celý svet vyzeral ako ako z jehovistickej pohľadnice alebo z obrázkov zo Strážnej veže. :)


Naposledy upravil breza_biela dňa 19.02.2013 - 17:53:01, celkovo upravené 1 krát.

19.02.2013 - 17:38:37
00
"
mlsrb, 16.2.2013 o 20:57
Viete páni čo je na tomto najkrajšie?Skutočný polovník sa na ten váš VLK vyserie a stretnutie s vlkom rieši okamžite a po svojom !!!


myslim si ze uz len z tohto jeho prispevku je jasne odkial su ti pytliaci

btw. breza
tvoje argumenty patria skor do vtipkara ako sem. :)
19.02.2013 - 17:43:41
00
Vsetky brezy treba vyrezat a bude svetovy mier.
19.02.2013 - 17:49:31
00
:clap: :clap: Root na hrad! :D
19.02.2013 - 17:50:35
00
ToPaS: ja som sa len takouto žartovnou formou snažil poukázať na niektoré vaše názory a snahy, ktoré síce sú myslené vážne, ale napriek tomu vyznievajú naivne a komicky.
19.02.2013 - 17:52:04
00
A k comu to je dobre? Myslis, ze sa kvoli tebe zacne tocit Zem naopak?
19.02.2013 - 17:56:46
00
Root: nemyslím si to. Akurát sa mi nepáči že niektorí ľudia sa tu snažia vyvolať dojem že lesy sú vojnová zóna, že tam okolo hlavy hvízdajú guľky, a podobne. Mám toho nachodené, nabehané, nabikované, a naskialpované dosť aby som vedel že to tak nie je.

Ešte sa mi zdá zvláštne keď z niekoho vylezie že vlastne poľovníkov nemá rád preto, lebo raz dávno sa na neho nejaký škaredo pozrel, alebo mu nafrflal v lese. Keby som mal mať traumu z každej takejto prkotiny, tak fakt neviem, asi by som bol na mašľu. A to platí dvojnásobne keď si uvedomím že v živote sú ďaleko väčšie problémy ako nejaká 0,0000001% pravdepodobnosť že by som mohol mať problém s poľovníkom na cyklotúre. Ale neviem, možno niektorí ľudia sa majú ako v bavlnke, bežné starosti sú im vzdialené, a to že raz sa na nich nejaký poľovník škaredo pozrel je najväčší problém v ich živote.

Viem, nie je to príjemné, keď tu do vzájomného pochlebovania vstúpi niekto s iným názorom. Ale nikomu nič nevnucujem. Iba píšem svoj názor, a o tom je diskusia. :)
19.02.2013 - 18:48:59
00
Napisat svoj nazor je fajn, len to tvoje vyjadrovanie nazorov uz prerastlo na zamerne provokovanie a vyvolavanie zbytocnych emocii, na ktorych sa zjavne dobre bavis.
19.02.2013 - 21:39:03
00
breza:
tak to neviem, kto tu vyvolava dojem vojnovej zony. Myslim, ze tu uz bolo velakrat povedane, ze jediny problem byvaju miesta, kde sa lokalne zhromazduje viac ludi /naposledy zelezna studnicka a zastreleny pes/.. typicky priklad BA lesopark a potom po republike este zopar miest. Ta pravdepodobnost nie je nijak velka, samozrejme. Ale .. pokial si este ako tak pamatam, tak tato tema vobec nevznikala z takehoto dovodu.

Ak mas pocit, ze tomu tak nie je, nikto ti to neberie, len si uz uvedom, ze jedna vec je nazor a druha vec su fakty :) .. ty predkladas svoje nazory. Ostatni sem pisu povetsine fakty, nie nazory :) .. jeden z prikladov z blizkeho okolia je Cerova draha. Musela sa prerabat, pretoze na 2 miestach maju polovnici posed /a teraz si predstav, ze na jednom mieste som sa aktivne podielal na uprave a druhe miesto som cistil a pripravoval sam. A cuduj sa svete, nemam voci nim nepriatelske pocity, respektovali sme to/. No ale .. skus si v noci niekedy tade pojazdit. Uz par ludi ma svoje skusenosti. Alebo sa spytaj mar_tina, ked stretli chlapikov pod Malym Slavinom, ako sa im priamo vyhrazali s puskou v ruke /ale znovu pripominam, ze su polovnici a "polovnici" .. to co si stale odmietal pripustit. Diskutovat o vlastnych pocitoch mozes pri pive :)

Co sa tyka pravdepodobnosti ... s polovnikom na cykloture malo kedy, velmi malokedy mozes mat problem. To je fakt. Pokial budes jazdit v beznom case /cez den a vikend/ a bezne trasy /cyklotrasy/. V opacnom pripade sa ti pravdepodobnost zvysi. Niekedy velmi vysoko :lol:

Nabehane a najazdene mozes mat vela, to ti nikto neberie. Zabudas ale na jeden drobny, malicky, skoro zanedbatelny problem. Aj ked budes mat najazdene 10x viac ako bezny mtbiker, ktori tu prispieva, skusenosti ludi o ktorych sa neustale dozvedame bude dohromady radovo viac :) Kludne si svoj nazor a pravdepodobnost nechaj .. snad sa ti bude darit v klude aj nadalej a nikto ti nezastreli patku na prehazke. :)
19.02.2013 - 22:24:58
00
lto - nevies to nahodou najst alebo aspon popisat, o co slo v tych konfliktoch na cerovke a na malom slavine?
19.02.2013 - 22:43:44
00
Ešte doplním Luboša k Cerovke. Prekladala sa trasa, ktorá bola úradmi schválená! Inými slovami: my bikeri sme vyšli poľovníkom nakoniec v ústreti.
19.02.2013 - 22:58:56
00
A ja ešte doplním, že to začalo zo strany "poľovníkov" likvidovaním tejto úradmi schválenej trasy a lúpaním kôry zo stromov s úradmi schváleným/nariadeným značením.
20.02.2013 - 08:28:51
00
hmm to by som teda o nich nepovedal :lol:
zaujmave je ze ked bola cerovka zarastena pravdepodobne si ju moc nevsimali. ked sa dala do poriadku zistili ze aj nejaky polovnicky chodnik tade isiel :) skoda pismen...
20.02.2013 - 08:47:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie / Okuliare)
keyboard_arrow_up