btw, daju sa kupit nejake neprefuk nohavice okolo dvoch litrov okrem NYNA? a kto ich ma nech napise ci je spokojny, NOWIND predsa len nie je WINDSTOPPER a nemam s nim ziadnu skusenost, narozdiel od windstopra...
02.11.2005 - 19:54:41
00
ja mam nohavice dexter windstop.som s nimi max. spokojny.staly okolo 1600,-ks.kupoval som ich v moire.
03.11.2005 - 12:03:02
00
kde je taa Moira ?
10.11.2005 - 13:13:13
00
www.moira.sk alebo www.moira.cz
V ponuke to ma dost vela predajcov sport, outdoor, cyklo ...
10.11.2005 - 21:37:08
00
to pista:
ale ja som myslel ze si to kupil v nejakom kamennom obchode...

to gengar: viskozita olej vobec nema vplyv na chod vidlice v zime....jedine co ti moze ovplyvnit je tlmenie..dovod preco sa niektore vidly spravaju v zime inak ako v lete je to, ze kov sa pri nizkych teplotach zmrstuje a vzhladom na to, ze vo vidlici su jednotlive diely robene s nanometrovou presnostou moze sa ti napriklad stat, ze sa ti zaseknu klzakyv puzdrach...pri Marzocchi je to zas naopak oni su od vyroby robene s trosku vacsou toleraniou na pohyb a tak v zime funguje lepsie ako v lete...

co sa tyka oblecenia ja mam odskusane a osvedcene nasledovne....

vzdy rotujem tri moirove natelniky z toho dva mam na sebe a jeden sa prave susi na ruksaku....vymenu robim spravidla kazdych 30 minut, ale po dlhsom vyslape do kopca, ked citim, ze som ten spodny prepotil, vtedy ten spodny dam na ruksak a druhy od tela dam na telo...a takto to rotujem....

ako vrchnu vrstvu zatial pouzivam vestu, ked viem ze ma caka dlhsi zjazd alebo ked idem dlhsie po ceste tak dam windstopperovu vetrovku od Nyny, pod prilbou nosim windstopperovu ciapku ale iba dolu kopcom zatial...je este teplo a do kopca ju zbytocne zapotis....

podla mna zaklad dobre oblecenia na jesen je nebyt lenivy a vzdy sa prisposobit aktualnym podmienkam aj ked to znamena stat kazdych 20 minut a prehadzovat oblecenie...oo este som zabudol... ak ma caka naozaj prudky a niem moc dlhy vyslap tak radsej potlacim bike akoby som sa mal cely spotit a zvysok vyjazdu byt mokry ako mys
11.11.2005 - 10:51:22
00
Nebol som posledny cas pozriet, ale slusny vyber oblecenia mali v Kosiciach v tom novom cyklodome na Dominikanskom namesti.
11.11.2005 - 20:50:05
00
A nemate problemy s klbami? Ja som tuto jesen jazdil najmenej pri asi 7 °C, obleceny v zimnych gatoch s plnym NoWind-om a pod tym som mal este dlhe spodne pradlo z Moiry a vecer a nasledujuce dni som citil kolena (z ofukania, resp podchladenia). :( Teraz mam strach ist na bike pri nizsich teplotach, lebo reumaticke bolesti klbov su strasna vec (mam 1 skusenost uz za sebou).

P.S.: Ako funkcne termopradlo pod cykl. gate neodporucam vyssie uvedenu Moiru, ale nieco maksie. Moira je z PP a po case na zadku derie (uz na dotyk je citelne tvrda - hrubsie tkany plast). Aspon ja mam teraz taku skusenost. Odporucam spodnu vrstvu z PE, je maksia a pri dlhsich vyjazdoch to ocenite.
16.11.2005 - 14:29:40
00
Na zadok patri bakterialna vlozka - v zime nosim stare kratasy a na to taham dalsie vrstvy. Obvykle stacia dlhe zateplene gate od Nyna, zpredu to ma Windstopper. Ak uz to prestava stacit tak pridam navleky na kolena.
16.11.2005 - 20:56:11
00
Zda sa mi smiesne ako tu niektory maju problemy ked je pod 15°C. Keby islo o
-15°C tak nepoviem nic. Ja bezne jazdim v zime ked je hlboko pod nulou. Ked si dam kvalitne termo pradlo a navrch nieco s neprefukavou membranou tak sa to da, ale funguje to tak do dvoch hodin potom uz nic nestiha. S dychanim tiez nemam problemy, hovori sa ze ked je pod -15, tak je zdraviu nebezpecne dychat intenzivne taky chladny vzduch, ale bol som uz behat aj ked bolo -17, Aj preteky som isiel ked bolo skoro -10.
PS: Pri teplote okolo tych 15stupnov stacia nejake navleky na ruky a hlavne na kolena a pripadne nejaku vestu.
17.11.2005 - 19:16:06
00
ja som lyzoval raz pri minus 28 a tiez to moje pluca prezili, takze so vdychovanim studeneho vzduchu to az take zle nebude...
17.11.2005 - 23:02:27
00
1. všetci sme nejako začínali a nakolko som TOTAL LAMMA, snažím s s tým niečo spraviť - teda sa spýtam chalaniskov, čo majú čosik odšlapané a vedia čo a ako - 10x lepšie ako nevedieť a mudrovať ..
2. hlúpa//*****// môže byť len odpoveď

Som sa dozvedel veľmi veľa infa, teda, až na jeden príspevok, kt. nechápe, ako sa niekto môže pýtať na bikovanie pod 15stupnov... Chcem sa spýtať, -15stupnov je na stupnici pod alebo nad 15timi stupňami? Tým, že som dal bikovanie pod 15 stupňami, som myslel šecko od +15 dolu, teda, 12,8,-4,-10...
ale nechám to tak, lebo ma napáda 10000000 vecí, kt. by som ti chcel napísať, ale nepomohlo by - bolo by to zbytočné obťažovania ostatných čo čítajú diskusiu a chcú nájsť užitočné info...

Pozdravujem všetkých, kt. bezváhania poučili LAMMU ako bikovať pod 15stup. a nezabezpečiť si klbové protézy do 25 veku života!

bye
PeeT
21.11.2005 - 17:15:34
00
vedel by niekto poradit?
zvazujem obcasne jazdenie aj v zime (nie nejake teplotne extremy do
-neviemkolko) chcel by som preto kupit dlhe nohavice, na co sa zamerat?
pripadne, ak kupim bez vlozky (tak aby sa dali pouzit napr. na bezky) ako riesit vlozku na bicykli?
vdaka
08.10.2007 - 11:02:53
00
ja ma jedny bez vlozky a ked idem von tak si dam pod ne proste kratase s vlozkou a je to
08.10.2007 - 11:08:51
00
Ja som kdesi kupil spodne pradlo s vlozkou a v zime to vozim pod dlhymi nohavicami, prip. v lete to supnem pod bermudy, ked idem civilne...
08.10.2007 - 11:12:28
00
to dutchman, v taketo nejake riesenie som tajne dufal...to "kdesi" v sebe zahrna ktorykolvek bezny cyklisticky obchod alebo nieco extra?
08.10.2007 - 11:31:38
00
keyboard_arrow_up