vedel by niekto poradit?
zvazujem obcasne jazdenie aj v zime (nie nejake teplotne extremy do
-neviemkolko) chcel by som preto kupit dlhe nohavice, na co sa zamerat?
pripadne, ak kupim bez vlozky (tak aby sa dali pouzit napr. na bezky) ako riesit vlozku na bicykli?
vdaka


vždy použi letné kraťasy pod to alebo nad to a vybavené. Ja teraz kolo 5-10 C beriem len mikrovláknové pančuchy a na to kraťasy. Keď mám šajbu a je pod nulou a nefúka, tak pančuchy, letné dlhé cyklogate na to a esšte kraťasy na samí vrch. Prdel v teplúčku. a aj tak je najvačšia kosa na prsty na nohách po čase. Ešte môže byť zima aj na kuliská, ale nosím zimnú goráčovú bundu navrch tela. Zakryje rozkrok a keď je tuho, tak golier dám cez ústa, aby sa vzduch ohrieval. To mikrovlákno či ako sa to volá je perfektné. Lyžujem v tom celú zimu, bez ohľadu na teplotu a vietor a kombinujem to len s goráčovými fukerami. A keď šlapem na pásoch, že vydávam teplo, tak aj do -15 v pohode vydržím bez šušťakov a aj fúkať môže.
08.10.2007 - 11:39:24
00
to pisosip a ake by si teda odporucal dlhe nohavice, obycajne, zateplene alebo s membrabnou?
08.10.2007 - 11:54:29
00
to pisosip a ake by si teda odporucal dlhe nohavice, obycajne, zateplene alebo s membrabnou?


No ja používam veľa zo skialpovej výbavy na bajk. Ale keby som mal teraz kúpiť na jeseň a poprípade zimu niečo na nohy, tak určite nejaké len nakolenách zateplené moira gate, abo dačo podobné a vrchnú vrstvu nejaké trochu hrubšie šušťaky, kt. sa dajú stiahnuť kolo lítok prackami, aby to nebehalo do reťaze a eventuálne s bočnými zipsami, aby si to mohol zhadzovať a nahadzovať bez vyzúvania. Ak si chechtavý zober ich s membránou, ak moc nie nevadí. Stačí základná impregnácia sprejom. Moja gore bunda po toľkých rokoch zateká cez plecia fajne a dá sa s tým žiť v pohode. :lol: Keď to skombinuješ vždy s cyklokraťasami, tak máš variabilný 2-3 vrstvový zákryt nôh a do -15 C odjazíš bez problémov. POd -15 neviem. Ešte som nebajkoval, ale lyžovať sa dalo aj vo víchrici. :wink:
08.10.2007 - 13:06:34
00
jj, normalne v cykle som to kupil
08.10.2007 - 13:07:23
00
to pisosip a ake by si teda odporucal dlhe nohavice, obycajne, zateplene alebo s membrabnou?


No ja používam veľa zo skialpovej výbavy na bajk. Ale keby som mal teraz kúpiť na jeseň a poprípade zimu niečo na nohy, tak určite nejaké len nakolenách zateplené moira gate, abo dačo podobné a vrchnú vrstvu nejaké trochu hrubšie šušťaky, kt. sa dajú stiahnuť kolo lítok prackami, aby to nebehalo do reťaze a eventuálne s bočnými zipsami, aby si to mohol zhadzovať a nahadzovať bez vyzúvania. Ak si chechtavý zober ich s membránou, ak moc nie nevadí. Stačí základná impregnácia sprejom. Moja gore bunda po toľkých rokoch zateká cez plecia fajne a dá sa s tým žiť v pohode. :lol: Keď to skombinuješ vždy s cyklokraťasami, tak máš variabilný 2-3 vrstvový zákryt nôh a do -15 C odjazíš bez problémov. POd -15 neviem. Ešte som nebajkoval, ale lyžovať sa dalo aj vo víchrici. :wink:


to pisosip: prosím ťa, ešte raz si prečítaj čo si tu napísal, dotm sa pýta na jazdenie pod + 15°C.

to dotm: na jazdenie na biku si kúp klasické zateplené (roubaix) elastáky s vložkou (prípadne zateplené 3/4) - podľa toho ako si zimomravý. pokiaľ by si chcel jazdiť aj vo väčšej zime zaobstaraj si zateplené s membránou na kolenách a v páse a bez vložky. v prípade väčšej zimy sa pod ne dajú dať tenké dlhé "termo" spodky a "termo" boxerky. V zime vložku tak či tak nepotrebuješ na max. 2 hodinky jazdenia. Na letné kraťasy v zime zabudni, kondenzujú vlhkosť na povrchu a dosť by si si tým uškodil.

P.S. komu to nie je jasné, vo Vele to omieľajú každý rok o takomto čase (aktuálne 10/07) a zdá sa, že vedia prečo.

P.S.2 - dávať si krátke nohavice (mimo voľných) na dlhé ani len neskúšajte, vyzerá to prinajmenšom trápne. :oops:
08.10.2007 - 13:32:12
00
to katko, aby nevznikli dezinformacie, nepytal som sa konkretne na pod +15 stupnov, iba som to dal do tejto temy, aby som zbytocne nezakladal novu
inak, vdaka za odpoved
08.10.2007 - 13:55:32
00
pravdu máš, beriem späť tú teplotu :lol:
08.10.2007 - 14:10:16
00
2katko: viem ako si to myslel. Len ja to mám inak podelené. :wink: Nad +15C mi je teplo a používam len kraťasy, triko a v batohu bunda, keby dačo. A pod cca tých +15C mi je už občas kosa, dávam si bacha na kríže a v podstate mám nabalené v baglíku alebo oblečené to čo som popísal. Takže môj príspevok bol myslený od +15 dole a tá spomenutá kosa -15 to bol extrém po ktorý som to použil.
koniec koncov či v zime či v lete najlepšie je v bufete. :)

2dotm: Ale sme ti dali. Katko letné kraťasy zatracuje, ja chválim. :roll: Ono je asi aj dôležité či to xceš len na bajk, alebo občas aj na nejakú turistiku, resp lyžbu. Ak len mtb potom Katko vedie. Ja nosím v podstate tú istú zostavu aj aj aj. Len cyklokraťasy pri lyžbe a prechádzkach nahrádzam obyčajnými.
08.10.2007 - 16:32:34
00
pod 15stupnov staci navleky,ruky,nohy,termo tielko pod dres,ked aj fuka,tak tenku sustakovy cyklobundu... 8) da sa tak jazdit vlastne az do tych 7-8 stupnov,skusal som v nedelu-rano bolo 7 stupnov,o hodinku teplota pekne vystupala na nejakych 15-16,tak stacilo vyzliect vavleky,tenku budu zrolovat do camelu.Ale ked uz bude AMEN dres,uz pojde termopradlo pod to :wink:
08.10.2007 - 19:29:23
00
to pisosip a ake by si teda odporucal dlhe nohavice, obycajne, zateplene alebo s membrabnou?


Na letne s vlozkou natiahnem taketo tenke nezateplene. Okolo obeda ked je teplejsie nezaberaju miesto v batohu a rano celkom stacia. Zateplene az niekde okolo +5°C

Prílohy:

P1640156e.jpg
P1640156e.jpg 101.87 KiB thumb_up0thumb_down

08.10.2007 - 19:58:44
00
to pisosip, to je v pohode, nejako sa z toho vysomarim :)

dnes na usvite, ked som isiel do roboty bolo do 3 stupnov, skombinoval som to nejako s kratkymi...
nemam ani dlhe obycajne, takze asi pojdem do tych zateplenych bez vlozky a pokusim sa vlozku vyriesit, ako spominal dutchman (az by mi chybala), v privelmi velkych zimach sa jazdit nechystam a ak by ma to chytilo v takom necase, tak sa nieco hadam bude dat "namiesat"
inak vdaka
08.10.2007 - 20:18:11
00
2pišta: šumná fotečka. Kde to je?
08.10.2007 - 20:29:33
00
2pišta: šumná fotečka. Kde to je?


Vola sa to Kokapu (Kamenna brana) je to dole v Zemplinskych vrchoch v Madarsku. Skusal som vychadzat z tunelu na miesto vlaku ale prilis mi to neslo.
08.10.2007 - 20:54:52
00
ja mam nohavice z wind-texu, je to nejaky taliansky wind stoper, neboli ani velmi drahe, znacka specialized, naviac, co asi ocenim v starobe maju v oblasti kolien neopren
taktiez na moje gore-texove tretry davam este neoprenove navleky
a samozrejme termopradlo, boxerky a ponozky
tot co sa tyka spodu, vrch je obdobny, spominany wind-tex ako bunda, pod tym funkcne a 1 alebo 2 vrstvy termo, klimatexova ciapocka pod prilbu a bbb termo rukavice
v tejto zostave sa da bez problemov aj okolo nuly
08.10.2007 - 21:17:39
00
Na kolena mam take windstopery pre motorkarov z lidlu, na vrch tiez windstoperovu bundu, termopradlo je jasne, aj ponozky. Na nohy ale nic take nemam, to ma az tak nestve, skor nieco na krk by mi trebalo a na usi...musim este nieco poriesit.
08.10.2007 - 21:39:56
00
keyboard_arrow_up