No s tým 2násobným nádychom a výdychom si myslím, že je to pravda. Včera som si bola na hodinku zabehať a aj som sa nad tým dýchaním zamýšľala. Po nejakej dobe dýchaš automaticky /telo samo na to nabehne - ak máš kondičku/ a nie cielene a zamýšľala som sa nad tým, ako to robím, keď som už v rytme. ...aby som mohla zakaždým od začiatku dýchať najefektívnejšie.
to dvojnásobné nadýchnutie - skôr ide o rozdelenie dychu na 2 fázy - že to urobíš 2 svalovými impulzmi a aj pri výdychu - kontroluješ rýchlosť vypustenia vzduchu ...na to vydychovanie som sa najme zamerala ....... bolo t také fu - e fu- išlo tak zľahka a e- to už bolo úplne vytlačenie vzduchu z pľúc, pričom aj ústa sa viac otvorili. Myslím, že to súvisí aj s rytmom behu /šľapania na biku.
Zneje to komicky :P :lol: :lol:
Toť z mojich postrehov ..snáď ma tu teraz vtipmi nerozstrieľate :roll:
Má niekto z toho rovnaké pocity ako ja ???

No ja ťa určite nerostrieľam lebo to používam tak isto. proste jeden veľký nádych a výdych rozdelíš na dve manšie. Funguje to to úplne fasa. Samozrejme pri veľkom zaťažení. :)
26.01.2015 - 13:32:26
01
Tak toto bude asi rekord. :o
Reakcia na prispevok po siedmich rokoch. :)
26.01.2015 - 17:14:45
04
Keď mam pravdu povedať ani neviem ako som sa dostal na tu tému / pravdepodobne prepoj odnekadial inam / :)
no a keď už som tu bol tak som odpovedal :) pri odposlani som zistil že to je stara téma tak som sa zasmial , nechal tak že možno sa rozprúdi téma. :D :D
A kurňa ono sa na to aj odpovedalo :y: :D
26.01.2015 - 17:54:34
01
Jfab za to moze :-) tak prispejem aj ja....pri behu tiez dycham stylom 2x2 :-D ide ale skor o akesi rozdelenie nadychu a vydychu...vzdy pri dosliapnuti, tak si podvedome prisposobujem frekvenciu dychania rychlosti behu.
26.01.2015 - 19:09:07
00
Ja mam normalne mp3 s textom "nááádych...výýýdych". Len bacha na dostatocne nabitu bateriu. Som sa minule pridusil skoro, ked sa mi vybil mobil.
26.01.2015 - 21:00:22
01
de1mos.. Ondinina kliatba? :)
28.02.2015 - 06:24:01
00
Jfab za to moze :-) tak prispejem aj ja....pri behu tiez dycham stylom 2x2 :-D ide ale skor o akesi rozdelenie nadychu a vydychu...vzdy pri dosliapnuti, tak si podvedome prisposobujem frekvenciu dychania rychlosti behu.

1. jfab sa pise s malym j
2. tvoje dychanie je lepsie, 2x2 je 4, ale to na cely maraton aj tak nestaci
3. nastastie uz maratony nejazdim, takze nedycham na doby
4. dychajte vsetci z hlboka...
01.03.2015 - 15:05:49
00
keyboard_arrow_up