to:speedo u nas su aj zakruty takze furt rovno sa neda a ked ta raz zacne hadzat tazko sa vyovnava

to accipiter - chcel si povedat 14 percent ale nevadi.nahjprv by som musel mat bike na jazdenie po rubaniskach.ja som siel dole vlekom ale krizom krazom po svahu lebo rovno dole by sa dala aj 100Km/h nabrat
28.01.2006 - 15:26:09
00
no, asociacie nisht... ja som to myslel taq, ze ked uz teda idem v tom 20-30 cm snehu taq sa zataca dost tazko do tej hromady. nejake prudsie zatocenie neni sranda. a u nas su tiez nejake tie zakruty. minule leto ich umelo vybudovali aby sme zapadli... :)
28.01.2006 - 18:01:42
00
to JAro:V tom je to vzrúšo frčat dole kopcom 100km/h.Ale vážne,na také vzrúšo by som sa asi neodvážil ani ja,ale za to takých 20-30km/h to je uz lepšia sranda;)
PS bike na to nemam ani ja-Merida matts speed a v takom hlbokom snehu radšej zabáčat flekom na zadnom,ale moc to zase nepomůže::o.
30.01.2006 - 23:03:18
00
tak to ti dakt moc nepomoze.ja mam radsej uhladene cesty ked mas tak 50-60km/h je toi celkom zavavne.
31.01.2006 - 08:02:49
00
Vidim ze tu je dost vela frajerov, co si myslia ze v zime sadnu na bike, roztocia pedale a pojde to (Mozno niekde v blave kde poriadne nepoznaju sneh:). Skoda ze sa nedaju stretnut, asi preto ze ked konecne vyjdu z domu, tak po kilometri zistia o com to je a radsej sa vratia :D. Na jazdenie po snehu treba mat hlavne skusenosti a cosi najazdene. Inac velmi sa mi osvedcili plaste v predu nejake spiky (nemyslim tym kovove hroty, napr. continental survival), ktore sa zarezavaju do snehu a v zatackach celkom drzia. Vzadu nieco sirsie a trochu podhustene, tiez podla podmienok. Zadok v zatackach ustreluje, ale to je niekedy aj vyhoda, len treba tie skusenosti....
09.02.2006 - 17:01:44
00
tomas:da sa to len treba chciet.Ide to aj v tom 20-30cm snehu.Vo fotogalérii mám aj zopár fotiek z výjazdu ked je sneh.Nechcem sa tu propagovat,ale chcem vám ukázat že to ide aj na snehu :P
BIKU ZDAR
09.02.2006 - 18:43:50
00
ked sa xce, ide vsetko... ja nehovorim ze to nejde, len sa moze stat, ze sa viac narobis ako vysantis. :) sneh je proste super...
10.02.2006 - 23:54:43
00
...možno sa to nezdá ale rýchlost to bola dobrá a ktomu mám staré dobré V-čka takže brzdenie nehrozilo(námraza na ráfoch Myslim si že jazdenie na bike je o skúsenostiach a nie o radách!


Nazdar Acci,

to dufam neni az take zle s tymi V-eckami:-). Chcem si ich totiz kupit kedze hydrauliky su az moc drahe este.

Capko
11.02.2006 - 09:52:43
00
to capko: sice mimo temy ale brzdenie vckami v zime je naozaj dost zufala zalezetost. ked mrzne tak sa tvori namraza na brzd.gumkach, ked nemrzne tak trpia permanentne mokrym brzdnym povrchom rafkov. mimoto sa v zime omnoho rychlejsie opotrebuvaju brzd. gumky a rafky taktiez dostavaju do tela (brzdna plocha). sorry ale je to fakt:)
11.02.2006 - 10:49:57
00
to tomas:mam v zime uz "cosi" odjazdene.byvam v okrese SL a tu je snehu pozehnane celu zimu takze asfalt nehrozi.myslim si ze mam uz aj ake take skusenosti hlavne reflex v davani nohy na zem pri kazdom smyku.......tot vse
11.02.2006 - 19:51:17
00
capko:Popremýšlaj radšej nad nejakými mech kot brzdách.Netvrdím zase že v-čka sú šit,ale mech kot brzdy sú o dost lacnejšie ako hydrauliky a ak chceš jazdit aj v zimea a v blate tak sorry ale z V-čkami to budeš mat dost tuhé :!:

SORRY až som ti sposobil dilemu.Ale radšej daj o 1000 viac/samozrejme +náboj cca1200/a budeš mat kvalitné mech brzdy

Múj názor

PS vela štastia pri rozhodovaní :D
12.02.2006 - 02:59:33
00
Na V-ckach v zime mi okrem toho, ze moc nebrzdia a rychlo odchadza rafik aj spalky vadil strasne este jeden fakt:
Pri brzdeni sa na rafku sneh roztopil a spolu s odbrusenymi zbytkami zo spalkov to vytvorilo cierny sajrajt, ktory poriadne zaspinil bike a oblecenie. Tak som aj za pekneho zimneho pocasia bol zaspineny viac, ako keby som jazdil v dazdi. A dost tazko to slo vyprat.
Nastastie uz mam hydrauliky.
12.02.2006 - 15:57:43
00
Ja som vobec netvrdil ze sa to neda. Ja pravidelne jazdim v zime, dokonca aj zavody, ale chce to trochu cviku a aj umenia. Myslel som to tak ze to nejde jednoducho sadnut a ist, lebo zo zaciatku to ozaj byva trapenie, hlavne z technickeho hladiska. Ale ked sa to clovek nauci, je to parada.
12.02.2006 - 17:53:59
00
Dik vsetkym za odpovede a nazory:-). Asi kupim V-ecka aj tak a ak to bude velmi zle tak o rok investujem do hydier.

Capko
13.02.2006 - 14:27:21
00
to tomas: jj, haluz na [entú] :)

to capko: no neviem ci sa ti oplati kupovat dvoje brzdy v priebehu povedzme roka. radsej na zaciatku trochu lepsie investuj a je to. ver mi, bohuzial to poznam. ako nie ze by v-cka boli na nisht ale no.
13.02.2006 - 19:33:36
00
keyboard_arrow_up