Henry33 napísal:
Poradte mi nejake auto najlepsie combi take aby tam vosiel bike a aby da nemusel rozobrat na suciastky. rozpocet je tak 5-6 tisic max.a diesel.

Ako planujes to auto vyuzivat? Primarne a jedine auto v domacnosti, kolko ludi/ludi+bikov sa bude bezne vozit? Planovany rocny najazd?
Kupovat velku kravu len kvoli obcasnej preprave 1+1 nema moc zmysel.
A co rozumies pod rozoberanim biku? Dat dole predne koleso a zasunut sedlovku je velakrat rychlejsie a jednoduchsie ako manipulovat so sedadlami resp. vyberat ich a na to ti pri 1+1 staci bezne mensie kombi/hatchback.

Limitujuce faktory prepravy biku vnutri su:
1. vyska sedla a vyska a sirka biku vpredu (koleso + riadidla)
2. sposob delenia a sklapania/pripadne vyberania zadnych sedadiel
06.01.2017 - 13:21:28
02
osobne som mal FORD C max variabilné vyberateľné sedadla na bajkovanie ideálne ...primerane veľký kufor
(predné koleso dole a max sedlovku zasunúť, ak si veľmi vysoký, traja ľudia a 3 bajky dnu v pohode)
06.01.2017 - 13:43:03
01
mam Mazdu 5. skoro vsetky maju 7 miest a tym padom vyska kufru neni bohvieco. sedacky sa nedaju vyberat easy sposobom a bike som tam ledva da bez predneho kolesa..
06.01.2017 - 18:05:40
00
s tym rozpoctom .....asi starsi s-max....budes mega spokojny. Ja mam uz druhy s-max, vyrobeny v 2016 a super spokojnost, predtym som mal predchadzajuci model, r.v. 2011 a tiez super.
06.01.2017 - 20:27:10
00
Lenže ty máš ten s max od nova a vieš ako si ho servisoval. A pokiaľ sa servis nerobí poctivo, tak je to drahý problém
06.01.2017 - 20:52:28
00
Ja mam s-maxa jazdeneho a servis nestoji viac ako na Octavku alebo hocico ine.Len treba zohnat dobry kus.Ale do Henryho rozpoctu len starsi model a tam nejake muchy boli.Ale aj Mondeo spravi paradnu sluzbu.
06.01.2017 - 21:08:11
00
jordi napísal:
mam Mazdu 5. skoro vsetky maju 7 miest a tym padom vyska kufru neni bohvieco

Paradoxne na prepravu 1 biku bez demontaze kolies mozu byt vhodnejsie klasicke vacsie kombiky, lebo sklopene operadla zadneho sedadla su nizko a bike sa da vozit nalezato (asi najlepsie su riesenia s vyklopenim sedaku dopredu dole a na jeho miesto sklopit operadlo).
Sedadla MPV aut su sice variabilne ale spravidla vyssie a pri sklopeny operadla je tam velky vertikalny odskok. Bike nalezato nic moc.
06.01.2017 - 21:16:53
00
Mám Galaxy, 2003 a bike vozím nastojato bez predného kolesa - bežne tam mám iba 4 sedačky, takže mi tam presne pasuje.

A keď mam 3 biky, tak mám thule nosič a biky zase nastojato. Na ležato ide iba ak s ním idem niekam na parkovisko a tam sa mi vojde bez kolies pod plachtu (mám 23" full na 29" kolesách)

Prílohy:

DSC_0815.JPG
DSC_0815.JPG 1.06 MiB thumb_up0thumb_down

06.01.2017 - 22:00:44
00
Henry33 napísal:
radsej nieco normalne :)

ak ti nevadi vzadu listove pružiny tak odporučam VW vaddy.... dost vysoke na bike XL29 na stojato bez predneho.... švagr s ním jazdí pozávodoch dávame tam aj 4 biky +4 dospelí plus batožina a servis
spotreba u 1,9ny dizla je 6,4l kombiovaná reálna.
07.01.2017 - 06:40:23
00
Dakujem chalani pozeram na vsetky co ste pisali. Problem je ze stym mojim budgetom musim ratat uz aj s poistenim popripade aj nejake zimne gumy ak nebudu k autu.
Cize pri tych velkych to potom vychadza na stare alebo velkonajazdove kusky.
Co poviete na 308 sw okolo roku 2010 motor 1.6 66kw. Ma to niekto ? Nieje to slabe? Paci sa mi to usporiadanie sedadiel vzadu.
07.01.2017 - 08:24:06
00
pozri si aj Ufo - honda civic, lepšie by bol novší model, ale ten za tie prachy asi moc nezoženieš, lebo má menej futuristický dizajn.. síce to vyzerá ako malé auto ale vďaka variabilným sedačkám je vnútri obrovské... ja tam napríklad hodím aj dva cesťáky v celku, čiže aj s predným kolesom... alebo sa tam dokážeme nabaliť 3+3 na víkend aj s batožinou...ale to už treba dať dole kolesá... samozrejme je to závislé aj od výšky ľudí a tým odpovedajúcim veľkostiam rámov... ale raz som viezol aj 2m človeka a jeho obrovskú časovkársku kozu a aj tá tam vošla na ležato..
07.01.2017 - 09:19:23
00
Ja mam Fiat Doblo sice 1,6 benzin preto sa vyjadrim len ku kasni. Po preklopeni sedadiel nalozim dva velke krosove biky s zlozenymi prednymi kolesami a kopec batoziny. Chodime len dvaja tak som zatial neriesil viac pasazierov, kasna je ale dost priestranna. Do kufra dam po sirke kufor na pusku s rozmerom 137 x 39 x 15 cm s zavretym platom aby to nedrazdilo oko, co nevlezie do ziadneho z bratrancov (Berlingo, Caddy a pod). Da sa kupit aj predlzena verzia aj s zvysenou strechou, ja mam standard. Jedinou nevyhodou je trochu nizky podvozok, vadi to hlavne v zime ked sa slabo odhrna sneh, potom to sucha o kryt motora.
07.01.2017 - 14:06:27
00
A co takto obycajny kombik ? Mam focus 2 sedan (kombi uz boli vypredane) a bike vozim bud v kufri, so zhodenymi kolesami alebo na nosici na streche.
Jasne, ze na streche to ma o cosi vacsiu spotrebu ale zase naco vyhadzovat peniaze za velku kravu, ked za usetrene prachy mozem mat paradny bike.
07.01.2017 - 19:07:19
00
citroen c3 picasso, mam ho osobne, zlozis zadne sedacky s tym, ze zlozis len lavicu a este si jeden sadne, ak das dole obe kolesa, ak zlozim sedacky vsetky, tak staci predne dat dole, bike mam 27,5, meridu fulla 120 na 26 kolesach som tam strcil celu, vpredu sme sedeli dvaja a dva biky bez vyberania kolies (26), su to spolahlive auta, osobna skusenost aj ludi,co s tym jazdili, dokaz je,ze ich v bazaroch vela nie je a po cestach ich beha vela. inac je to paradne rodinne auto s velkym priestorom i kufrom...na dizajn sa da zvyknut ;)
08.01.2017 - 17:06:13
00
Ked uz Citrona, tak Xsaru picasso a mas za rovnake prachy vacsie auto... ;-)
Po 4-5 tisic idu tie najdrahsie zachovale kusky s dobrou vybavou. Aj s potrebnym servisom, prezutim a papierovackami je cena urcite do 6 tisic za vonafku auto. Mega miesta pre 5 dospelych, 550 litrov kufor, stare poctive motory a ako bonus sa v tom da pohodlne vzadu vyspat. Ano, dizajn je vec subjektivna, ale aspon sa to nekradne.
11.01.2017 - 09:04:44
01
keyboard_arrow_up