Nova T-class. Medved tiahne do boja s Joggerom :)
https://www.youtube.com/watch?v=GHMaEw4a4oI

:lol:
https://www.youtube.com/watch?v=o0Vbv6gSg8M&t=200s
https://www.youtube.com/watch?v=GHMaEw4a4oI&t=90s
(Tak ano v Dacii potrebujes Thorx kluc, co v tom propagacnom videu opomenuli zobrazit)
Ale zadne sedacky urcite nevychytali premiovo https://www.youtube.com/watch?v=GHMaEw4a4oI&t=625s
19.11.2022 - 10:39:11
00
Tuto moznost sklopenia zadnych sedadiel do podlahy som prave spominal ked sme sa minule bavili o Joggerovi co sa tyka tej praktickosti. Podla mna to riesenie zadnej lavice v Joggerovi nevie konkurovat tomu sklapaniu do podlahy a teda kto hlada praktickost a jednoduchost, ten sa bude musiet obzerat prave po jednom z tych MPV typu Kangoo / trieda T / Rifter / Berlingo / Combo / ProAce City / Doblo. Paradoxne im nevie konkurovat ani Caddy / Tourneo Connect, lebo u nich sa sedadla nedaju sklopit do roviny a zavadzaju v batozinovom priestore (skracuju ho) cize ich treba vybrat a niekam odkladat, co je dost neprakticke a naviac ich tym padom po preprave nakladu z miesta A do miesta B nemas k dispozicii a nevies odviezt ludi. Ci ako si predstavujes premiove riesenie zadnych sedadiel? :)

P.S. Inak dnes bude znovu trieda T v Motoringu na TA3 (uz asi tretikrat). Mercedes si cez nich rad robi prezentacie. :)
19.11.2022 - 11:38:51
01
Stále u VW tak nejako postrádam zmysel Caddyho ako rodinného auta kým je v predaji Touran - aj sedačky sa mu sklápajú do podlahy.
19.11.2022 - 12:06:04
00
Pri tom sklapani som narazal len na to, ze v premiovej triede pri sklopeni zadneho sedadla obmedzujes vyssieho sofera vpredu. Pri Rifter family to vyzera OK aj pre vysokych a zrejme netreba aj pri krajne zadnej polohe sedadla sofera nim manipulovat pri sklapani vzadu.
Ako je to pri Kangoo netusim, ale ten T-class je odvodeny prave z neho. Preto ten skaredy predny aj bocny vzhlad :) V reale je to aj tym, ze je to o 20cm vyssie ako Jogger. Zase si mozes vybrat, ci chces zadne dvere vyklapacie dohora, alebo delene.
Ono aj pri tej Dacii zase ten system sklapania na lowend nie je uplne zly (zrovna vcera som viezol 180cm chladnicku do zberneho dvora, sklopene len obe operadla vzadu). Chyba oficialna moznost jednoduchej demontaze, idealne bez naradia. Na prevoz jednoho biku vcelku sklapam len operadla vzadu. Soferovym sedadlom netreba vobec hybat. Niekedy nafotim.

Caddy vs. Touran/Sharan
Rozdielna vyska a povod. To prve je mala dodavka optimalizovane pre prevoz ludi a to druhe prerobene kombi s vyssou strechou (MPV).
19.11.2022 - 13:17:19
00
Kangoo to bude mat urcite rovnake co sa tyka tych zadnych sedadiel ako T.

Zadne delene dvere vies mat aj v pripade Riftera / Berlinga / Comba / ProAce za istych podmienok (zakladna vybava), ale teda priznam sa, ze nerozumiem preco ich preferujes resp. aku maju vyhodu. Ja som realne uz tolkokrat potreboval nieco vykladat / nakladat alebo reorganizovat v kufri pocas dazda, ze nikdy by som dvojkridlove dvere nechcel. Piate dvere pouzivam ako pristresok a da sa pod nimi napr. aj zbalit / vybalit alebo sadnut do kufra a prezut / prezliect sa zo zablatenych veci aj v lejaku. Pre mna neocenitelna vec. S delenymi dverami by som akurat vzdy poriadne zmokol.

Ad to sklapanie len operadiel na "pol zrde" - ja sa nedokazem stotoznit s predstavou, ze musim chladnicku, postel alebo bajk pri nakladani este v polovici kufra podvihnut o 20 cisel, aby som ich tam vobec dostal. Ide to, ale jednoduche to nie je (ta chladnicka / postel) a ako starneme, tak chrbat sa Ti za taketo nestandardne cvicenia nemusi podakovat. Btw. uz aj Favorit / Forman mal pred 30 rokmi moznost jednoduchej tool-less demontaze zadnych delenych sedadiel, tak fakt nerozumiem, preco to v Joggerovi nemohli spravit podobne. Za mna je to najvãcsi fail toho auta kedze sa ho snazia prezentovat ako crossover s MPV danostami (ale prave ten MPV rozmer brutalne tymi sedadlami utrpel z mojho pohladu).

P.S. Touran uz len doziva, dalsia generacia nebude. Preto je novy Caddy viac poludsteny (podvozok), aby mohol Tourana nahradit. Ak niekto o Tourane uvazuje (novy kus), tak najvyssi cas objednat.
19.11.2022 - 17:12:30
00
Jezus delene zadne dvere ma v rodine svokor polnohospodar na pežote panter. Pred nedavnom vzal aj caddy s delenymi dverami. Ono, ked to auto pouzivas ako civil, tak tie vyklopne dvere Ta neunavia, ale ked ich denne otvaras 50x a vkladas vykladas bagáž, tak to uz pride ako celkom dobry deal. Skusil som si to len par krat a to neodstupovanie od kufra a rychlost je navykova vec. Inak mi to je šumafuk a pod svojimi 5tymi dverami na Rku som sa tiez par krat schovaval pred dazdom.
PS. vo videu o medvedovi T je v komentoch pisane o spolocnej platforme, ktora je ale nachystana aj na baterky, tzn. v podlahe zrejme nie je miesto na uplne sklopene zadne sedacky. Ten fakt tu v diskusii nebol spomenuty. Aj ked si myslim, ze by to mohli navrhnut aj normalne, ale zrejme maju nejake statisticke cisla, ktore to poslali do faku uz v zarodku
19.11.2022 - 17:38:10
00
Tie zadne sedacky sklapas do podlahy a takmer do roviny. Do faka poslali len velkych soferov vpredu pri takomto sklopeni. https://www.youtube.com/watch?v=GHMaEw4a4oI&t=615s
Ono pri tychto mensich MPV (cca. 4.5m) fyzika - rozmery moc nepustia. Potrebujes riesit nielen vyssie sedaky, ale aj pristup pre siedmy rad. A pri Dacii vo velkej miere aj cenu - ta nemoznost rychlej uplnej demontaze je ale aj tak fail, to by urcite vela nestalo.
Najlepsie to asi ma vychytane len o trochu dlhsi Peugeot 5008 (plati pre 2 aj 3 rad sedadiel), ale to uz je teraz len SUV.
19.11.2022 - 18:59:02
00
Jezus napísal:
Zadne delene dvere vies mat aj v pripade Riftera / Berlinga / Comba / ProAce za istych podmienok (zakladna vybava), ale teda priznam sa, ze nerozumiem preco ich preferujes resp. aku maju vyhodu.

so zadnymi vyklapacimi je zas problem pri parkovani napr na nakupoch.. treba autom vzdy zapichnut cumakom dnu, nie nacuvat, lebo potom kufor neotvoris :D otvorit vyklapacky chce hodne priestoru
19.11.2022 - 20:27:32
02
aj hyundai začal robit zujimavy model https://www.hyundai.at/staria-bus
19.11.2022 - 21:53:56
00
CraObs napísal:
so zadnymi vyklapacimi je zas problem pri parkovani napr na nakupoch.. treba autom vzdy zapichnut cumakom dnu, nie nacuvat, lebo potom kufor neotvoris :D otvorit vyklapacky chce hodne priestoru

To mas pravdu no zas pripadne mozes otvorit len zadne okno. :) Uz sa tesim az to vyuzijem pri prespavani v aute v lete.
19.11.2022 - 22:09:27
00
Jezus napísal:
Tuto moznost sklopenia zadnych sedadiel do podlahy som prave spominal ked sme sa minule bavili o Joggerovi co sa tyka tej praktickosti. Podla mna to riesenie zadnej lavice v Joggerovi nevie konkurovat tomu sklapaniu do podlahy a teda kto hlada praktickost a jednoduchost, ten sa bude musiet obzerat prave po jednom z tych MPV typu Kangoo / trieda T / Rifter / Berlingo / Combo / ProAce City / Doblo. Paradoxne im nevie konkurovat ani Caddy / Tourneo Connect, lebo u nich sa sedadla nedaju sklopit do roviny a zavadzaju v batozinovom priestore (skracuju ho) cize ich treba vybrat a niekam odkladat, co je dost neprakticke a naviac ich tym padom po preprave nakladu z miesta A do miesta B nemas k dispozicii a nevies odviezt ludi. Ci ako si predstavujes premiove riesenie zadnych sedadiel? :)

P.S. Inak dnes bude znovu trieda T v Motoringu na TA3 (uz asi tretikrat). Mercedes si cez nich rad robi prezentacie. :)


Kupil som teraz do firmy Ford Grand Tourneo Connect /dlhsiu verziu/.
Sedadla v druhom rade mozes vyklopit alebo jednoducho vyhodit, sedacky v tretom rade vyhodit, jednoducho bez nacinia. Kufor ma velmi velky, po vyklopeni druheho radu je dlzka tusim 2,2m.
20.11.2022 - 15:41:04
00
romanx napísal:
Sedadla v druhom rade mozes vyklopit alebo jednoducho vyhodit,

Ale sklapas len operadlo a ostane vysoky schod (ala Dacia), cize nic pre neho :) Inak slusny autobus.

aj hyundai začal robit zujimavy model https://www.hyundai.at/staria-bus

Dizajn spocival v tom, ze len posunuli svetla na Espace II gen. :lol:
20.11.2022 - 22:14:47
00
Jj, je velky, na plocho sa s prehladom zmesti maloformatovy plech.
Nam prave vyhovuje, ze po vybrati komplet sedaciek z oboch zadnych radov mas plnohodnotnu rovnu podlahu a mozes si variovat so sedackami ako chces. Plati to ale pre dlhu verziu. A podvozok je fordacky, cize ziadna dodavkova vytriasacka.
20.11.2022 - 22:31:35
02
keyboard_arrow_up