Tak nejaky extra vykon zas netreba, aj ked samozrejme mam ho rad :-) ale aby som to teda trochu dostal do kontextu: Zvazujeme druhe auto k Civicu 9g 1.8vtec, male, mestske, relativne lacne a logicky teda stare-jazdenku. Ale v ramci moznosti aby to bolo solidne auto, teda stav, nebude to na rok ani dva, zrejme. Bude na nom jazdit prevazne zena do roboty tych 5-7km, po ceste skolka, obchod, posta... Civica uz takymto stylom dereme dost dlho a uz nas nebavi spotreba 7,5-8l, aj ked to mozno relativne neni az tak moc, ale... Skratka tych +-500km na nadrz za +-60€ ziadna slava, a bude hůř. Takze nizka spotreba je priorita. Zene je jedno co to bude, mne nie, chcel by som popritom aby sa tam relativne bez problemu zmestil ten bike pri plnom obsadeni rodinou, obcas ma skratka treba kdesi vyzdvihnut alebo sam previest bike, napr. teraz cez zimu ked na Civicu nemam nahodeny nosic, ktory davam na zimu kvoli snehu dole. Inac je tam celorocne. No a popritom by bolo absolutne idealne, keby sa tam zmestilo tych bikov viac a dalo na tom ist s partiou na preteky a pod. Ked sa zmesti jeden bike v strede, tak pri sklopeni celej jednej strany sa musia aj 2, mozno 3 s jednym pasazierom vzadu. O toto mi ide :-) Nic viac sa od toho auta neocakava, denna mestska premavka, obcasne presuny do 100km s bikami.
03.02.2022 - 12:03:46
00
do mesta na trasy 5 - 7 km má výkonu dosť,určite je lepší ako problémová 1,2 alebo 1,4TSi , ja ho mám v Seate Leon,verziu 55 kW , aktuálny nájazd 205 000 km,ide ako hodinky,-áno,spotreba v zime vychádza 8l/100 km ,ale to je normálne,studené štarty a následne 3 km do obchodu a späť sa motor ledva zohreje-podstatné je,že na rozdiel od priamovstrekových oturbených motorov to zvláda bez problémov-na takéto krátke trasy jedine tento alebo overenú 1,6 i 75 kW,ale tam bude spotreba ešte vyššia
ešte doplním,že spotreba samozrejme výrazne klesá vtedy,ak sú trasy dlhšie,dá sa aj za 6l/100 km
03.02.2022 - 12:03:58
00
len skoda, ze to lubi aj dost oleja papat...
03.02.2022 - 12:09:37
00
zaujímavé,že mne po 205 000 km nepapá ...
ešte k tomu Golfu Plus,radšej si prever,či sa ti tam ten bike zmestí,nezdá sa mi,že je to nejako priestranné auto-pozri radšej prvé generácie Touranu v benzíne 1,6 i 75kW,ak nájdeš zachovalý kus,to je už priestorovo ok
03.02.2022 - 12:13:01
00
ja mam 1,6, a ide to zaujimavo, po vymene oleja tak 9 000 km v pohode a potom to ide dole vodou... :-) ale mozno zle jazdim s nim, neviem... zralo mi to takto aj pri 1,6 ZETECu... ale zas v servisnej je pisana tolerancia 1 liter na 1000 km :-D
03.02.2022 - 12:16:50
00
Touran nie, mpv zatial nechceme ale prave male auto. Teda zvazovali sme aj mpv, ale to uz by muselo byt 7miestne a cena niekde inde, tak nakoniec sme sa dohodli na zatial takto...
Nemusi to byt vyslovene Golf PLus, len som si ho zatial tak vyhliadol ako potencionalne vhodne auto, preto sa nato pytam. Len si ho vsimam na parkoviskach, porovnavam rozmery a pride mi to take hranicne, na picny chlp. Ale to nevadi, bude to fakt obcasne, Civic zostane ako to "velke" kde ho kedykolvek dam na strechu a toto bude iba v nevyhnutnych pripadoch a tych par presunov za pretekmi, pokial by to teda islo tak ako by som chcel a pohodlnejsie ako v Civicu, kedy jeden bike hore, dva rozobrate dnu... Pokial sa tam nezmeti, tak si mozem vybrat bars aj Clio... Uz bola v hre aj Honda Jazz, ale japonca uz asi nechcem, a navyse starsieho, skratka asi nie, aj ked by sa mi teda pacila. Pokial mate vhodny tip na typ auta splnajuce moje poziadavky sem s nimi :-) Viem ze je to tazko ak vobec zlucitelne, ale preto sa nato pytam.


Naposledy upravil Jaiub dňa 03.02.2022 - 12:32:47, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2022 - 12:22:51
00
No ja som práve toho Tourana mal,a keď sme boli traja a 3 bicykle,tak sa nevošli ani tam,bolo treba dať dole nielen zadné,ale aj predné kolesá-Golf plus je ešte menší,takže rátaj z tým,že tam nevojdú.
K tým trasám po meste 5 -7 km a občas mimo 100 km,tam matematika nepustí-treba pozerať benzínový motor bez turba,obsah 1,4 až 1,6 tam nič lepšie nevymyslíš
Mám teraz starší Seat Leon r.v. 2005 z tým motorom 14-16V 55kW ,a je to úplne ideálne auto na takéto používanie-a najlepšie na tom je to,že je absolútne bez hrdze,v 100% technickom stave a vyšlo ma aj z komplet letným a zimným obutím necelých 2000 eur ;)
03.02.2022 - 12:32:16
00
Jaiub napísal:
Tak nejaky extra vykon zas netreba, aj ked samozrejme mam ho rad :-) ale aby som to teda trochu dostal do kontextu: Zvazujeme druhe auto k Civicu 9g 1.8vtec, male, mestske, relativne lacne a logicky teda stare-jazdenku. Ale v ramci moznosti aby to bolo solidne auto, teda stav, nebude to na rok ani dva, zrejme. Bude na nom jazdit prevazne zena do roboty tych 5-7km, po ceste skolka, obchod, posta... Civica uz takymto stylom dereme dost dlho a uz nas nebavi spotreba 7,5-8l, aj ked to mozno relativne neni az tak moc, ale... Skratka tych +-500km na nadrz za +-60€ ziadna slava, a bude hůř. Takze nizka spotreba je priorita. Zene je jedno co to bude, mne nie, chcel by som popritom aby sa tam relativne bez problemu zmestil ten bike pri plnom obsadeni rodinou, obcas ma skratka treba kdesi vyzdvihnut alebo sam previest bike, napr. teraz cez zimu ked na Civicu nemam nahodeny nosic, ktory davam na zimu kvoli snehu dole. Inac je tam celorocne. No a popritom by bolo absolutne idealne, keby sa tam zmestilo tych bikov viac a dalo na tom ist s partiou na preteky a pod. Ked sa zmesti jeden bike v strede, tak pri sklopeni celej jednej strany sa musia aj 2, mozno 3 s jednym pasazierom vzadu. O toto mi ide :-) Nic viac sa od toho auta neocakava, denna mestska premavka, obcasne presuny do 100km s bikami.

toto ako keby si opisoval moj casostroj ochtavka dvojka turka 1,6 MPI, len teda spotreba, viem na tom chodit pod 6 l, ale vyslovene neprerusovana jazda po okreskach... inak dialnice okolo 7 l a ked chodim teraz v zime rozviest deti, co je spolu cca 5 km, tak 9 l... inak v pohode tri bicykle v kufri rozobrate bez sklopenia sedaciek, takisto kombinacie bicykel dvojkocar a pod...
03.02.2022 - 12:33:57
00
mam Mazdu 5, co je asi trochu vacsie ako golf plus a nenapcham tam tolko bikov... to je podl amna nerealne, ono to bude ako golf, len trochu vyssia strecha, ale vzdy to tam bude sedanka zavadzat z biku ak das vidlicou dopredu

podla mna to co cches sa neda sklbit, kup si to spominane Clio, alebo Jazz, a biky na Civicu,
a tiez si nemyslim, ze v meste s autom o velkosti Golfa spravis na 5-7km trasach nejak vyraznejsiu usporu na spotrebe...
03.02.2022 - 12:38:30
00
Tak pri plynulej a dlhsej jazde, nedajboze defenzivnej dokazem aj s civicom atakovat 6l. Ono staci ist 10-15km viac menej plynulo okreskami-medzi mesto a uz je to v pohode aj na nom. Ale to su len vikendove presuny a pod., nie denny rezim o ktory nam primarne ide... Pokial ma mat to auto rovnakych 8l tak ho nepotrebujem, alternativne si teda z potreby druheho auta mozem vybrat takmer cokolvek a netrapit sa priestorom a rozmermi. Dialnica ma v tomto pripade netrapi, to sa akceptuje. A prave rozoberaniu bikov sa chcem vyhnut, to tiez potom moze byt bars aky kombik...
Dano5 V tourane chodim s kamosom, dvaja ludia dva biky bez prednych kolies absolutne s prehladom, ze nevidim dovod nezmestit tretieho. Niekedy to ma vyhody aj ten jeden bike zmestit dnu voci biku na streche a to by som chcel docielit.. Zvazoval som aj auta s 1.4tdi trojhrnkom, ziadna spotreba ziadny vykon, ale vraj je to strasny traktor, zivo si to viem predstavit.. Takze to zatial nie :-D
03.02.2022 - 12:47:19
00
Ocakavat od akehokolvek benzinoveho auta pri poskakovani po meste na trasach s dlzkou 3 km so studenym motorom mensiu spotrebu ako 7-8 l je naozaj velky optimizmus. Cize ak je motivacia setrit na palive a len preto nepouzivat Civica, tak to ani druhe auto kupovat nemusite, lebo je to nezmysel. Este tak mozno Fiat Seicento prerobeny na plyn by dokazal tie naklady na PHM pri takomto pouzivani o nieco realne znizit, takze asi taka je zlucitelnost predstav o aute jazdiacom za malo po meste a zaroven schopnom odviezt troch ludi s bajkami vo vnutri. :)
03.02.2022 - 12:50:01
05
podla mojho nazoru Jaiub by primarne vozidlo malo byt prave "to male" pre zenu do mesta a ako nie zastanca elektriky by sa to tu prave hodilo (ak mas moznost doma nabijat). A druhe auto, civic, alebo hocico ine by bolo "druhe". Na preteky Ta moze vziat aj kamarat...
Lebo priestor vs. spotreba sa neda oklamat, iba japonci sa tomu priblizili zatial a to nechces :-)
PS. alebo ako napisal pana boha syn nadomnou, nekupovat druhy voz
03.02.2022 - 12:55:23
00
Jezus napísal:
Ocakavat od akehokolvek benzinoveho auta pri poskakovani po meste na trasach s dlzkou 3 km so studenym motorom mensiu spotrebu ako 7-8 l je naozaj velky optimizmus. Cize ak je motivacia setrit na palive a len preto nepouzivat Civica, tak to ani druhe auto kupovat nemusite, lebo je to nezmysel.

Ano o toto nam ide, alebo teda minimalizovat aktualne naklady. Viem ze je to tazko realizovatelne a idealne by to bol nejaky novy maly hybrid typu Toyota Yaris 1,5... Benzin nieje podmienka, aj ked preferujem.

Este tak mozno Fiat Seicento prerobeny na plyn by dokazal tie naklady na PHM pri takomto pouzivani o nieco realne znizit, takze asi taka je zlucitelnost predstav o aute jazdiacom za malo po meste a zaroven schopnom odviezt troch ludi s bajkami vo vnutri. :)


Nevytrhavat z kontextu, tri biky vnutry je taka moja utopia, uspokojim sa aj s tym jednym svojim :-)
03.02.2022 - 12:58:28
00
Izzy68 napísal:
Lebo priestor vs. spotreba sa neda oklamat, iba japonci sa tomu priblizili zatial a to nechces :-)


Ano japonca uz po takmer 8r. nechcem, a to ho mame od novoty. Takze jazdenku po prehodnoteni uz vobec, aj ked sprvu som im bol a teda niektorym som stale nakloneny

PS. alebo ako napisal pana boha syn nadomnou, nekupovat druhy voz


Presne takto tusim ze to dopadne :-D len este skusam nieco zistit, ci nahodou... Za nejaky cas bude mozno z toho 7miestne MPV a bude ako bude...
03.02.2022 - 13:03:05
00
mame 2 auta, a keby som nemusel, tak ich nemam a zredukujem na jedno... scitaj si naklady na 1 auto aj bez benzinu.... a vyjde ti, ze je stale lacnejsie jedno aj ked vyssia spotreba, ako mate 2 auta .... kedze to auto zerie peniaze aj ked stoji... kupna cena, parkovanie, servis, poistky a pod
03.02.2022 - 13:09:49
08
keyboard_arrow_up