alebo taka voda vo flasi
sak normalne si kupim kokakolu, vypijem ju - flasa zadara
napustim vodu z kohutika - skoro zadara
a ti hajzli chcu za to v obchode 15 korun!


Naposledy upravil marecej dňa 14.12.2016 - 11:36:45, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2016 - 11:35:26
04
darebak napísal:
zalozte firmy a vyrabajte za polovicu ceny, budete bilionari


Ja teda nebyvam osobny v diskusiach. Ale clovece, toto je tak pubertalna argumentacia a vyskytuje sa v mnohych diskusiach a nie len o bikoch.

Akoze teraz vsetci zacneme vyvyjat a vyrabat biky ? Mas teda nizke naroky na trh. A preto to aj tak vyzera, malokto si otvori hubu a ludia si uz zvykli nechat sa ***** na kazdom rohu.

Ked v krcme donesu tvojej frajerke polievku, a ona je nespokojna, tak jej povies, ze nech si ju ide domov navarit lepsie a lacnejsie ?

Aby si bol v obraze, nie som nejaky proletar, podnikal som od roku 1987, ano 1987, dalo sa a legalne. To si este nebol na svete.


Bicykle sú skrátka nehorázne predražené !
/samozrejme nielen bicykle, ale tu sme na bike fore/

Že prečo ? Vysvetlim mozno niekedy inokedy. Uz som toho napisal viac, ako mam vo zvyku.
Ale ten, kto trochu rozmysla pride na to aj sam.
14.12.2016 - 11:35:41
04
simecek, argumentacia je na rovnakej urovni ako prispevky na ktore som reagoval ;)
1987 som sa uz bicykloval bez koleciek :D a bicykle su predrazene, nikde nepisem ze nie, ja som len reagoval na tie kecy o vyvoji a za tym si stojim
... a za predrazene veci v sucasnej dobe si mozu sami spotrebitelia, ale to by bolo na dlho ;)
14.12.2016 - 11:41:30
03
Jendoducho preto, lebo inak by tie firmy sli do minusu a skrachovali :)
14.12.2016 - 11:41:56
02
@simecek, podla mna ide o nedorozumenie. darebak to, imho, napisal v sarkastickom tone ako reakciu na vsevedkov, ktori vysoke ceny (to mas pravdu, su vysoke) z nejakeho dovodu vztahuju k vstupnym materialom. Takze k tvojej analogii: ak by som bol majitel krcmy a klient by sa zacal stazovat na cenu polievky s tym, ze on si kupi mrkvu, petrzlen a slepaci bujon za stvrtinove ceny - tak ano, asi by som mu povedal ze nech si ich teda nakupi a robi biznis s polievkami o 1/4 lacnejsimi.
14.12.2016 - 11:45:00
04
Ale tuším sa zhodneme na tom, že ceny sú vysoké, len sa nedohodneme prečo.
Za seba to ukončím slovami Pala Hamela:
Starec, ak sme to minule nevyriešili po piatich pivách, tak za triezva to nevyriešime.
14.12.2016 - 12:07:52
03
Ceny su vysoke preto, lebo sme ochotni ich zaplatit. Zakon ponuky a dopytu.
14.12.2016 - 12:15:03
04
CraObs, ved ano, je to tak. Ale ten bike je predsa len dostupnejsi aj ked je predrazeny. Proste ked na tom clovek sedi 3x tyzdenne tak obetuje dve tri tisicky a dopraje si aj ked to zaboli, ale asi neobetuje 60tisic na mercedes zo 600e platu v tom je ten rozdiel ze biky su rovnako infikovane ako urcita skupina vyrobkov ale aj najpredrazenejsia vec na bike je relativne dostupna tak si to nadsenec alebo poloamater kupi a tym umelo prispieva k tomu ze sa ceny zvysuju a to sa tu rozobera. Tak si musime niekde zafrflat predsa, ale niektori to beru nejako osobne :)

misopetrovic ja som nikde nepisal aby sa komponenty predavali za cenu materialu, ukaz mi kde som to pisal ak ti toto tak vadi. Ak mas iny nazor tak nam ho vyvrat, to ze teba reklamou a marketingom obalamutia a nemas skusenost s tym ako sa uvadza produkt na trh a s cenotvorbou(ak mas, tak sa ti ospravedlnujem, nepozname sa) neznamena ze rock shox je svata firma ktora dava vsetko do vyvoja. Ved neraz sa stalo ze totalne nepodarky vypustia na trh, minimalne horsie ako tie minulorocne, co mal vyvoj dovolenku ?

Silno pochybujem ze cena cisto materialu bez dopravy a assemblaze produktu bude viac ako 10% z ceny predajnej.
perezano, treba to spajat aj k cenam vstupnym materialom, k tomu sa clovek vie skor vyjadrit ako k tomu kolko dava firma penazi na marketing.
Inak cau, tiez som z chorvatskeho grobu.
14.12.2016 - 13:30:23
00
perez ak by si bol nenažratý majiteľ krčmy a niekto by si otvoril krčmu oproti tvojej a tú polievku by predával za 1/4 ceny oproti tvojej, bol by si nútený cenu znížiť na jeho úroveň, alebo by si skrachoval :D

Veď pre porovnanie výrobcovia neprémiových značiek vedia ponúknuť bike s rovnakou, alebo lepšou výbavou za polovičnú cenu. A nemôžeme sa baviť o tom, že kvalita tých bikov je rádovo o 50% horšia ako pri prémiovej značke!
14.12.2016 - 17:17:53
00
http://tlacovespravy.sme.sk/ts/7449/ikonicky-harley-davidson-za-bezkonkurencnu-cenu/
14.03.2017 - 08:50:49
00
A mozem s tym ist jazdit na Rychleby? ;) Co tymto vlastne sledujes? Kup si tu motorku ked chces a nezacinaj dalsi flame.
14.03.2017 - 09:10:45
00
Aký flame ?
Je to jasna tema s jasným názvom.

Ale si admin, môžeš ju demokraticky zrušiť.
14.03.2017 - 09:19:53
00
Prečo si vlastne kupuješ tie drahé bicykle?
14.03.2017 - 09:25:53
01
Nechápem, čo považujete za predražené. Pamätám si v polovici 90tych rokov, ako som slintal ešte v prvom kaktuse nad GTčkami v XTR výbave s odpruženou vidlou vtedy za cca 200tis. SK. Čo nepočítam infláciu by bolo približne aj dnes 6,5tis Eur. A to bol prosím pekne HT iba s odpruženou vidlou. Hliník. Žiaden karbón.
Nerozumiem prečo dookola vyplakávate, aké sú bicykle drahé. Oni boli, sú a budú drahé v tej top kvalite, v karbóne, s dvoma tlmičmi a váhou páperka oproti tým spred 20tich rokov. Aj vtedy sa dal kúpiť slušný bajk na vtedajšie pomery na STX-RC za 30tis Kčs a to asi dnes za 1000eur dostanete rovnako (napr. Radon alebo Canyon v HT).
Ja si myslím, že cena bajkov je priamoúmerná výbave a nemá zmysel plakať, že si niečo nemôžete dovoliť...
14.03.2017 - 10:00:49
03
funiet na MTB je vacsia frajerina ako prdkat si to na nejakych lacnych supackych motorkach 8)
14.03.2017 - 10:07:11
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up