zdravim, prvy krat v zivote jazdim tento rok na celopruziaku, special-stumpjumper-expert, je to super bajk, ale mal by som nejake otazky pre skusenych:

1) Brzdy, zadna brzda mi zacala pri brzdeni neprijemne akoby rezonovat, teda kotuc zda sa, je to take neprijemne ze to obmedzuje brzdenie, celkovo to vtedy ani moc nebrzi - odpozoroval som, ze to robi hlavne dole kopcom:) hral som sa s tvrdostou a odskokom zadneho tlmica a prestalo to robit. Otazka, ako to nastavit a cim to moze byt? Urcite ma na to vplyv nastavenie zadneho tlmica, ale fakt sa musim pohrat aby to nerobilo, ak nahodou zmenim tvrdost..

2) Opat brzdy, avid-juicy-ultimate7, siel som taky strmacik, snad prevysenie 500m, vkuse na brzdach, bal som sa ze to nezvladnu,dal som im pauzu,fakt v tom teple to nechcelo ani ani ochladnut. pretym som mal mechaniky hayes a shimano, stalo sa mi ze po takomto kopci odisli platnicky - doslovne jeden kopec = znicene platnicky. Otazka: ako zvladaju hydrauliky takuto zataz? Zdalo sa mi to na ne moc, kedze tie mechaniky to predtym nezvladli. Tieto vydrzali, ale mam pocit ze trochu zmakli.. mam hydraulikam davat pauzu? co olej a ta teplota?

uf, som sa rozpisal, vdaka za rady ;)
08.07.2008 - 20:17:09
00
1.
urcite neprisposobuj nastavenie tlmica nejakemu blbemu cinkaniu, aj ked to moze suvisiet, slabi clanok v retazci su tvoje kotuce, skoda si ovplyvnit charatker chodu zadnej stavby... riesenie, hod Avid kotuce do kosa (ja som tak urobil)

2.
Avid ultimate su dost dobre brzdy, aby si ich urazal 500 m prevysenim, ano vydrzia omnoho viac, ak ich chces rozmaznat a vyzmykat z nich omnoho viac, vymen platnicky za poriadne (BBB, Koolstop, Swissstop) a hod Avid kotuce do kosa (kup napr. Magura, Hope) a vymen kvapalinu za kvalitnu DOT 5.1 (ja som tak urobil)

tym sa ti problemy vyriesia...

PS
nie celopruziak, ale radsej full alebo FS :oops:
09.07.2008 - 01:04:00
00
Ako pise Dudo, vymenit treba kotuce abo brzdove oblozenie abo oboje, to tvrdia zhodne skoro vsetci s Avid brzdami. Mozno staci aj najst to "prave" brzdove oblozenie a kotuce budes moct nechat, kto vie...

To Dudo: Mne sa praveze celopruziak hrozne paci, pomaly si vdaka foru vytvaram novu kategorizaciu MTB a odteraz patrim medzi celopruziakov (na vecne casy a nikdy inak). :lol:

MTB HF = Hard Full
MTB HT = Hard Tail / Hnede Trenky
MTB FS = Full Suspension / celopružiak

:lol: :lol: :lol:
09.07.2008 - 10:55:07
00
MTB HT = Hard Tail / Hnede Trenky


to mi pripomenulo jednu pesnicku:
Když se fleku chlapi poserou, Tak jim to nevadí, slipy si neperou. :-)
09.07.2008 - 11:08:36
00
Morcata na Uteku 8) fajn kapela
09.07.2008 - 11:17:12
00
...avid-juicy-ultimate7...

podľa tohto predpokladám že máš Avid Juicy 7 ... Ultimate je najvyššia rada od Avidu ... ak máš na páke červené kolečko na nadstavovanie bodu dotyku platničiek máš Juicy 7 ak to máš na imbus máš Ultimate :!:
ešte je Carbon to je Juicy 7 v inej farbe a karbónová páčka

> ja jazdím Juicy 7 .. na kotúčoch Formula a originál sintrónových platničkách od Avidu brzdí to super ... brzdy vydržia dosť veľa ... len v poslednej dobe tie platničky pri dobrzďovaní vydávajú divné zvuky ... pri plnom nasaďení sú ticho ... asi idem do FASTOP od A2z
> inak v brzdách je už od výroby DOT 5.1 kvapalina
09.07.2008 - 11:28:44
00
inak v brzdách je už od výroby DOT 5.1 kvapalina
:roll:
09.07.2008 - 11:50:12
00
Dudo > http://www.sram.com/en/avid/hydraulicdi ... yseven.php

DOT 4 je len v Juicy Three a v Code-och
09.07.2008 - 11:54:47
00
viem ze sa dava v modeloch 2008, so starsimi som si isty nebol... ale podstata je ina, kvapalinu treba vymenit za kvalitnu DOT 5.1 namiesto hociakej seriovej. Dokonca aj kvalitna "stvorka" by bola lepsia ako seriova 5.1
09.07.2008 - 11:59:03
00
viem ze sa dava v modeloch 2008, so starsimi som si isty nebol... ale podstata je ina, kvapalinu treba vymenit za kvalitnu DOT 5.1 namiesto hociakej seriovej. Dokonca aj kvalitna "stvorka" by bola lepsia ako seriova 5.1

tak áno záleží aj od výrobcu a kvality brzdovej kvapaliny ... neviem ako je na tom kvapalina Avid pri bode varu a pri mokrom bode varu ale je pravda že DOT 5.1 od iného výrobcu môže brzdu posunúť ešte vyššie ... zatial nemám problém s pôvodnou kvaplinou možno skúsim výmenu keď budem skracovať hadice

> akú kvapalinu si dal do tých Avidov?
09.07.2008 - 12:03:59
00
> akú kvapalinu si dal do tých Avidov?

Motorex DOT 5,1 (nie ta na obrazku)
http://www.bike-discount.de/index.php?a ... &pdid=2985

vymienaj radsej kazdy rok preventivne...
09.07.2008 - 12:11:19
00
Motorex DOT 5,1 (nie ta na obrazku)
http://www.bike-discount.de/index.php?a ... &pdid=2985

vymienaj radsej kazdy rok preventivne...

ešte ich nemám ani pol roka ... nevieš aké ma tá kvapalina body varu? Motorex DOT 5.1
09.07.2008 - 12:14:44
00
... nevieš aké ma tá kvapalina body varu? Motorex DOT 5.1

"Extrémne vysoký bod varu viac než 180 °C. Zabraňuje odparovaniu dokonca aj pri extrémnom brzdení pri plnej záťaži. Poskytuje optimálny brzdný výkon a skvelú citlivosť bŕzd."
zdroj: http://bombardier.ktm.sk/katalog/brake-fluid-dot-5-1
09.07.2008 - 14:45:45
00
Nie vzdy je ale DOT 5.1 lepsia ako DOT 4. Uz sme to tu riesili. KUK
09.07.2008 - 16:18:41
00
Dokonca aj kvalitna "stvorka" by bola lepsia ako seriova 5.1


"pan doktor, nikto si ma nevsima..." "dalsi prosim..." :(
09.07.2008 - 16:25:25
00
keyboard_arrow_up