Kulturisti a ini sypači nepatria na bicykel.
25.08.2008 - 22:04:37
00
Už si pomaly zvykám na tie Tvoje poznámky.
25.08.2008 - 22:34:51
00
whiteboss - sypes? pokial nie, tak sa nemas coho bat, tyka sa to inych : D
25.08.2008 - 22:36:56
00
co myslis pod pojmom "sypes" - bielkoviny_? praskovy iontak_? L-carnitin na chudnutie_? BCAA aminokyseliny_? doplnkova vyziva_? - vysvetli mi to, ale rozumne ci toto, co som su napisal sa "sype" v posilovni.
vopred vdaka

Ps: ta poznamka, ze kulturisti nepatria na bike - to je blbost, uz len z principu /aj ked nie som kulturista/ - to by som kludne mohol teraz ja vyhlasit, ze bikeri nepatria napriklad na plavaren... / co je tiez dobra haluz/
26.08.2008 - 07:20:35
00
Kulturisti a ini sypači nepatria na bicykel.


Ty niekedy vies trepnut dobru hovadinu... :wink:
26.08.2008 - 08:57:41
00
tiez som zacal v poslednom case chodit do posilky, scasti aj preto, lebo je to jedna z mala cinnosti, ktora bavi aj moju frajerku.

Zatial chodievame raz do tyzdna, posilujem ruky, chrbat, plecia, brucho, ale skor vela opakovani ako na objem...nechcem nabrat hmotu, ako nejaky hrubokrky...tiez v tie dni nebikujem...

To Tomco3131 : nie si trosku narcis ? "som pekny..." sa nuka doplnit co....
26.08.2008 - 11:32:17
00
geroy...to len tak zo srandy:D :D musel by si ma spoznat, potom by si pochopil oco ide :) zmenil som si to aby si nepovedal 8),

este otazka, v posilovani som chudak, sa nerozumiem takze mi povecte: Ako sa cvici na silu a ako na objem ? dakujem :oops:
26.08.2008 - 12:34:12
00
Spodný chrbát posilňujem kvôli biku...[/quote]

ake cviky cvicis okrem mrtvych tahov ??
26.08.2008 - 12:42:22
00
tomco3131; skus stranku na to urcenu, ale v skratke: neberanie objemu - menej opakovani s velkou vahou, rysovanie - vela opakovani s malou vahou
26.08.2008 - 12:42:34
00
neberanie objemu - menej opakovani s velkou vahou, rysovanie - vela opakovani s malou vahou


vobec nie!!! to pisu tak maximalne v tych zenskych casopisoch ze 2*20 opakovani s jednokilovou ruzovou cinkou :D

ked chces nabrat a rysovat cvici sa tak isto ide akurat o stravu !!! najskor treba nabrat a potom daku dietu pred letom ale trening je taky isty. strava tvori 70% uspechu v posilovni trening je druhorady
26.08.2008 - 13:18:56
00
ja codim do posilovne trikrát do týždňa
1. deň-prsia
triceps
lytka
brucho
2. deň-biceps
chrbat
brucho
3. deň-ramena
stehna
brucho
26.08.2008 - 13:29:08
00
neberanie objemu - menej opakovani s velkou vahou, rysovanie - vela opakovani s malou vahou


vobec nie!!! to pisu tak maximalne v tych zenskych casopisoch ze 2*20 opakovani s jednokilovou ruzovou cinkou :D

ked chces nabrat a rysovat cvici sa tak isto ide akurat o stravu !!! najskor treba nabrat a potom daku dietu pred letom ale trening je taky isty. strava tvori 70% uspechu v posilovni trening je druhorady


neviem, kde si nabral taku hovadinu, ze v zenskych casopisoch - ale je to tak - bavime sa o cvikoch, nie o strave /aj ked ta je tiez dôlezita - ak chces nabrat treba 2-3g cistej bielkoviny na 1 kg tvojej vahy denne/ -tazke vahy,aj s pomocou 3serie, 6-10 opakovani - na objem
lahke vahy /polovicne tazkych/ 5-6 serii, 15- 25 opakovani

este sa vratim ku tej strave - ak si zoberies ze kilove kura ma cca. okolo 25-30g bielkovin a ty vazis /neviem, tipnem 70 kg - tak tvoja denna davka bielkovin by mala byt v tom horsom 140g a lepsom az 210g denne/ skus si vypocitat, kolko by ta stal denny jedalny listok na prirodzenej strave - preto existuju bielkovinove koncentraty /vytazky zo srvatky, suseny vaj. bielok a pod./ ktore doplnaju tvoju dennu stravu - nie je to nic nesportove, davaju to aj pacientom v nemocnici po tazkych pooperacnych stavoch na urychlenie rekonvalescencie - hoci pre niekoho to bude zase len "sypanie" - ale to je ich problem
26.08.2008 - 14:40:05
00
este sa vratim ku tej strave - ak si zoberies ze kilove kura ma cca. okolo 25-30g bielkovin

No tak toto je pekná blbosť, 100g kuracieho mäsa má približne 20g bielkovín :!: (nie 1kg - kosti), takže dosiahnúť príjem 2-3g bielkovín na 1kg telesnej hmotnosti nie je vôbec problém. Proteínové nápoje to ale dosť uľahčujú (to je pravda), navyše sa rýchlejšie vstrebávajú.

A k tomu tréningu na objem a na rýsovanie, palo32 má pravdu, stačí si pozrieť akýkoľvek tréningový log nejakého kulturistu, ktorý sa pripravuje na súťaž, napr. http://forum.ronnie.cz/moog-transformat ... 2-135.html
Ak by si cvičil štýlom 15-25 opak., tak jediné čo dosiahneš je, že stratíš ťažko nabraté svaly a silu, tobôž pri diétnej strave, napr. http://kulturistika.ronnie.cz/c-24-sach ... -vlny.html
Ale keď budeš cvičiť rovnako ako v objeme, silu ani objem toľko nestratíš :wink:
26.08.2008 - 19:25:43
00
co myslis pod pojmom "sypes"
no viac-menej tym myslim anabolika; pre niektorych menej znalych to su asi aj viac-menej vsetci nenaturalisti

neviem, tipnem 70 kg - tak tvoja denna davka bielkovin by mala byt v tom horsom 140g a lepsom az 210g denne
neprehnal si to troska? povacsine je udavane 2g bielkovin na kg hmotnosti, no najnovsie sa udava mensie cislo (1.5 or 1.7, nie som isty), vraj prebytok nie je najzdravsi...
26.08.2008 - 20:46:40
00
1g bielkoviny na kg hmotnosti - pri normalnej kondicke pre bezneho cloveka /necviciaceho, bezne fungujuceho/
2-3g pre pravidelne cviciaceho /podla frekvencie a toho, ci chces pribrat/
Cital som to v nejakom cisle z minuleho roka MF a praktizuje to aj nas trener vo fitku
Ps.: niekto ma take spalovanie /ako ja/, ze aj ked si dava tych 2-2,5g, tak ma problem pribrat - najma ak popri tom bikujem /vtedy je dobre davat si BCAAú
28.08.2008 - 20:35:59
00
keyboard_arrow_up