Ako to je vlastne, kazdy si tam chodi, a ked niekoho vystrasime tak dobre ze nas tam nerozoberu. Ludia tam maju povolene chodit, alebo len prechadzat cez nu, urcite je tam aj nejaka rychlost maximalna stanovena.

Ti ludia su fakt drzi, a ked len opustim na chvilku ten chodnik, a idem pri ludoch ta dobre ze ma hned nezabiju. Cim dalej tym to je horsie, a vidno ze ludi to vobec netrapi.

Vynimka pri kt. si davam pozor su deti a kociky a dochodcovia, ale ostatnych mam uplne v riti, lenze keby sme niekoho zrazili, tak by to bola urcite nasa chyba :)
06.07.2007 - 11:17:50
00
Je to chodnik pre cyklistov, teda teoreticky by tam ludia a chodci nemali co hladat. Chapem akurat ludi s kocikmi a aj zeny s opatkami pretoze na dlazbe sa s nimi evidentne chodit neda. Prakticky je to ale inak. Chodia tam skoro vsetci. Uz dvakrat sa mi stalo ze som tam videl prechadzat sa policajtov, aj som im chcel daco povedat ale nemal som na to odvahu, isto by ma niekam poslali...
Tak isto ale by to malo platit aj opacne, teda cyklisti by nemali chodit mimo tohto chodniku.
Maximalna rychlost? No o tom neviem, urcite nieco take je, ale je jasne ze cyklista by tam nemal pomedzi ludi si parit 40-tkou...
06.07.2007 - 11:29:21
00
No presne tak, aj ja som videl aj policajtov, ale uhli sa a nic nepovedali. Najviac mam rad ked nejaky dedkovia idu, a ja to robim tak ze brzdim pri nich, ale v tolerancii aby sa nic nestalo, a dedo na mna zacne doslova kricat ze co si o sebe myslim, ze preco nezvonim, ze on si na tej ceste chodit bude, lebo to nema zakazane. Moje brzdy piskaju viac ako zvoncek, takze pocut ma musel. Mladych uplne ignorujem a ked treba tak ich aj laktom tuknem :P Ale najlepsi su ti co maju 1 kociar, a su roztiahnuty na celej sirke asi 5-6ti a potom ked ich obidem tak este zacnu drbat ze jaky som debil a tak.
06.07.2007 - 12:03:07
00
Minule sme sa s Norbim pustili do jedného dementného penzistu, ktorý najprv odmietal uznať, že to je cyklistický chodník. Potom som mu ukázal pod jeho nohami nakreslený bicykel, tak začal vymyšľať, že ON tam môže byť a MY máme dávať na chodcov pozor. Proste nevedia a nepoznajú vyhlášky a idú ešte zo seba robiť múdrych, lebo majú sto rokov.

Vyhláška znie jasne:

(7) Na cyklistickom chodníku má osoba na vozíku pre zdravotne postihnuté osoby a cyklista prednosť pred ostatnými vozidlami a chodcami, pričom osoba na vozíku pre zdravotne postihnuté osoby má prednosť pred cyklistami.
06.07.2007 - 12:12:38
00
No presne, cize chodci to nemaju zakazane, ale ked mame prednost, to znamena ze by nam nemali menit smer jazdy alebo branit v jazde!
06.07.2007 - 12:15:15
00
je to tam fakt na nervy, to vam poviem... minule sme si tam s kamaratom od nervov dali jazdu cca 30 km/h rychlostou a kamosovi skocilo decko do cesty, kamarat sa dost brutalne rozbil, decko zacalo revat, potom rodicia vrieskat...
06.07.2007 - 12:18:26
00
Pred par mesiacmi mozno aj menej som na hlavnej videl taku situaciu kde nejaki vyrastkovia si to tamad parili fakt asi 30km/h a jednemu z nich co isiel navyse v tu chvilu mimo chodnika pre cyklistov vbehlo decko pod predne koleso, chalan vyletel dopredu, bike urobil cez decko kotrmelec a decko revalo, potom prisli rodicia, cudoval som sa ze tomu chalanovi otec dietata jednu nevrazil a ten chalan tam stal, neviem ci sa im vobec ospravedlnil a o 2 minutky sadol na bike a odisiel si...jednoznacna chyba tych chlapcov, hrali sa na frajerov ze si idu na favoritkach cez mesto 30-tkou a doplatili na to. stalo sa to pred aidou.
mozno si bol medzi nimi aj ty mysho, no ja by som sa tym nechvalil, je to vasa chyba, a potom pre taketo situacie sa ludia na nas cyklistov hnevaju.
06.07.2007 - 12:36:46
00
ja tam niekedy chodim tiez cez 30, ale davam si pozor hlavne na deti, a kociky.
06.07.2007 - 12:54:07
00
nie, nebol som tam ja, nam sa to stalo minuly rok... ja som sa tym nechvalil, len som konstatoval - sme sa tak rozbehli po viacerych predchadzajucich vyhrotenych situaciach s neohladuplnymi chodcami (uz to bolo z nervov)
06.07.2007 - 13:27:40
00
tym chces povedat, ze to ze ty si isiel cez mesto 30km/h je prejav ohladuplneho cyklistu ?
06.07.2007 - 13:30:57
00
Ked som pocas poslednych rocnikov na vyske byval v Kosiciach, mal som samozrejme bike so sebou, ale Hlavnej som sa vzdy snazil vyhnut. Hlavne kvoli tomu kvantu ludi, co sa tam pohybuje, ale hlavne kvoli ich bezohladnosti. S kludnym svedomim zablokuju cyklochodnik a ak sa ich clovek dovoli upozornit, ze stoja na cyklochodniku (vzdy slusne a s usmevom na perach, kedze zastavam nazor, ze slusnostou sa da dosiahnut viac ako vulgaritou), tak ma zakazdym zdrbali (cest vynimkam), ze nech ich obidem, ak mi prekazaju, resp. ze oni tam mozu stat tak dlho, ako sa im bude chciet a ze oni tam aj tak maju prednost :? ... ked som siel tohto roku jeden den do prace na biku (PO - KE), cestou domov som siel cez hlavnu, kedze som sa este chcel zastavit za kamosom na technike, tak cesta cez hlavnu mi trvala skoro 40 minut ... v kuse som sa uhybal kadejakym chodcom, co si to veselo sinuli po cyklochodniku ... najlepsie na tom vsetkom bolo, ked ma mestka policia zdrbala, ked som jednu tetku upozornil, ze na cyklochodniku by nemala co hladat :evil: :roll: ... tak som potom radsej zosadol a bike tlacil.
06.07.2007 - 13:59:12
00
nechodim tam stale rychlo, ale ked mam nervy na ludi tak hej, je to jazda zrucnosti :D Nejak tich ludi treba naucit aby tam nechodili, a jeden smer by bol ze sa tam budu bat chodit, lebo asi inak to nefunguje :)
06.07.2007 - 14:22:38
00
taktiež sa snažím vyhnúť hlavnej, ale nie vždy to ide. keď už teda cez ňu idem, tak zriedka po cyklochodníku. pretože 50% ľudí chodí po ňom a druhá polovica ide normálne. ale cyklochodník ma šírku asi meter a pol a normálny chodník má cca 6-10 metrov... takže kde je asi lepšie?!
a tých 30kmph .. no nechápem. maximum tam dávam 15 kmph a aj to už mám stiahnutú riť, že čo ak dakto vbehne ..
06.07.2007 - 16:12:28
00
hextall Mozes mi prezradit aky pravny predpis si citoval?
Zakon 315/96 (Pravidla cestnej premavky) nepozna ziadny cyklisticky chodnik.

§ 56 z citovaneho zakona:
(5) Iný účastník cestnej premávky než cyklista nesmie používať cestičku pre cyklistov. To neplatí pre osoby, ktoré tlačia bicykel, alebo ak je to potrebné na odbočovanie.

Samozrejme zalezi aj na tom, akou dopravnou znackou je uvedena komunikacia oznacena. Pozri znacky C7 - C10 v prilohe.

Prílohy:

V 342_2002-pr1.pdf [571.46 KiB]

06.07.2007 - 16:33:19
00
tym chces povedat, ze to ze ty si isiel cez mesto 30km/h je prejav ohladuplneho cyklistu ?
nie, to uz je prejav nastvaneho cyklistu... vari tam chodci nemaju dost miesta na klebetenie?
06.07.2007 - 22:42:28
00
keyboard_arrow_up