hej a skladujú ich priamo v kancloch za stolom...

mne to tak vyšlo z toho čo ste tu napísali...
02.03.2010 - 15:36:32
00
kvalita foto v cykomagu je podla mna OK... ako farebnost, tak aj technicka kvalita.
ak neriesim technicku kvalitu fotiek dodanu externymi spolupracovnikmi (nie kazdy ma drahu zrkadlovku s drahymi objektyvmi, a nie kazdy kto ju ma, ju aj vlaci na vyjazdy).
Preto foto dokumentacneho stylu z vyjazdu je pre mna akceptovatelna aj ked nieje v 100% technickej kvalite.

tolko moj postreh k fotkam.
02.03.2010 - 15:41:42
00
Malá poznámka k článku Trail mesiaca Žilina - Lietava - Hričov:

V článku sú uvedené nepresné informácie. "Viditeľné značenie ťažby alebo označený súkromný pozemok" (s. 50, posledných 5 riadkov) v žiadnom prípade nie sú zákazom vstupu do lesa. Vlastník alebo ťažiar si tam môže navešať koľko chce tabúľ, jediným platným spôsobom zákazu vstupu je oznámenie o rozhodnutí lesného úradu o zákazu vstupu do lesa. Teda nie vlastník alebo ťažiar rozhoduje o zákaze, ale iba lesný úrad (na podnet vlastníka či ťažiara).

Na viacerých miestach v článku je povzdych či zmienka, že jazdou po značenej turistickej trase porušujeme lesný zákon. Podľa mňa ide o nesprávnu interpretáciu, pretože lesný zákon umožňuje jazdu po značených trasách, pričom nešpecifikuje, o aké značené trasy ide. Takže logicky ide aj o turistické značené trasy a preto keď jazdíme po turistických značkách, neporušujeme lesný zákon.

Inak, zaujímavá trasa, iste si ju tohto roku prejdem. Ďakujem za článok. :-)


tiež ma trochu zarazilo, že autor niektoré miesta, hlavne červenú značku do Ovčiarska, považuje za "nelegálnu"....ešte by som dodal, že túto trasu je podľa môjho názoru lepšie ísť opačne (už len kvôli spomínanej červenej značke) a vyhnúť sa Roháču (tam už biky nepatria a potom vznikajú konfliktné situácie aj s pešími)...takisto modrá značka z Lietavského hradu...tadiaľto každý rok ide Súľovský maratón...
02.03.2010 - 17:07:35
00
ano je to tak označenie časti lesa ako súkromný pozemok neznamená zákaz vstupu.To by potom polovica všetkých lesov bola prakticky neprístupná keďže je neštátna.A taktiež si súkromný majiteľ nemože les oplotiť.
a čo sa týka toho lesného zákona tak o tom sme sa tu už veľa bavili a je absolútne zmätočný.
02.03.2010 - 20:40:31
00
inak videjko k tejto téme...

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1231470025311&ref=nf
03.03.2010 - 08:33:40
00
Malá poznámka k článku Trail mesiaca Žilina - Lietava - Hričov:

V článku sú uvedené nepresné informácie. "Viditeľné značenie ťažby alebo označený súkromný pozemok" (s. 50, posledných 5 riadkov) v žiadnom prípade nie sú zákazom vstupu do lesa. Vlastník alebo ťažiar si tam môže navešať koľko chce tabúľ, jediným platným spôsobom zákazu vstupu je oznámenie o rozhodnutí lesného úradu o zákazu vstupu do lesa. Teda nie vlastník alebo ťažiar rozhoduje o zákaze, ale iba lesný úrad (na podnet vlastníka či ťažiara).

Na viacerých miestach v článku je povzdych či zmienka, že jazdou po značenej turistickej trase porušujeme lesný zákon. Podľa mňa ide o nesprávnu interpretáciu, pretože lesný zákon umožňuje jazdu po značených trasách, pričom nešpecifikuje, o aké značené trasy ide. Takže logicky ide aj o turistické značené trasy a preto keď jazdíme po turistických značkách, neporušujeme lesný zákon.

Inak, zaujímavá trasa, iste si ju tohto roku prejdem. Ďakujem za článok. :-)


Ja ešte doplním na upresnenie (článok som nečítal), že podľa zákona o lesoch:
§30 - každý má právo vstupovať na lesné pozemky, zároveň je povinný chrániť a nenarušovať lesné prostredie, rešpektovať práva a oprávnené záujmy vlastníka, správcu... - to znamená, že vlastník môže mať tabuľu v lese zo zákazom vstupu na lesné pozemky, ale zároveň, ak ma chytia musí mi on preukázať, že vlastní rozhodnutie od príslušného orgánu štátnej správy t.j. lesného úradu. Rozhodnutie o obmedzení využívania lesov, ktoré by malo byť predtým zverejnené (napr. tlač, obecný úrad, vyhlásenie v rozhlase a pod.) a označené v lese. Čiže, ak idem na takto označený pozemok a nikde som nič "nezachytil" o obmedzení vstupu, tak buď ma oznámi vlastník na lesný úrad (ak je také rozhodnutie a dostanem pokutu), alebo má tabuľu v poraste, len preto, že si "chráni" majetok (takže vlastne nemá nič v rukách). Takže je to 50 na 50.

No a ešte na margo značeného turistického chodníčka: §31 hovorí o zákaze jazdiť na biku mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy. Čo je lesná cesta definuje STN73 6108 Lesná dopravná sieť. Jazdiť po chodníčkoch samozrejme by sa nemalo, ale ak je to turistický chodník označeny, tak myslím, že je to OK, samozrejme s výnimkou chránených území, t.j. NPR, PR, PP, NP a pod.
Skôr tento zákaz na chodníky by som aplikoval na poľovnícke chodníčky, chodníčky, kde je zvýšená ochrana zveri, chodníčky erodované a pod.

A ešte jedna chybička, nie je tažiar, ale tažbár (zo slovíčka ťažbová činnosť)
03.03.2010 - 12:22:36
00
pozeram ten cyklomag ... a nieco mi asi unika (a moc to zatial neni)... ale preco je nadpis PREDSTAVENIE a nie REKLAMA alebo PR ... aby nedochadzalo k nedorozumeniam? resp vsimol som si ze byva dobrym zvykom aspon malym pismom to niekde uviest a tu nist
05.03.2010 - 14:36:48
00
lapaloma... mat tak tvoje problemy :yawn:
05.03.2010 - 14:47:05
00
Ono netreba hľadať vždy za každú cenu niečo zlé, ale aj pozitívne vzhľadom ako sa ľudia snažia aby fungoval tento časopis ;)
05.03.2010 - 16:55:44
00
Tých Dolomitov bolo hádam už aj DOSŤ!
11.03.2010 - 15:11:25
00
Dolomitov? Nikdy. To su tak nadherne konciny pre cestakov aj XC, ze ak by som ich mal blizko, nikdy by som ich nemal dost.
11.03.2010 - 17:17:09
00
Foto na 35.strane sa nachádza aj na 1.strane čísla október/november :clap:
11.03.2010 - 18:58:16
00
Hmm...Dalsi kritik. :clap: No, vies Mike, :lol: obcas sa reklama opakuje,ci?
11.03.2010 - 23:51:39
00
Foto na 35.strane sa nachádza aj na 1.strane čísla október/november :clap:


Mike, Mike! :D Stary znamy kritik!! :lol: Dolomity su proste prekrasne pohorie!!
Radsej porozmyslaj, kedy vybehneme na bike!! Od pondelka som k dispozicii!! ;)
12.03.2010 - 08:11:36
00
tak som zvedavý, či v pondelok podľa plánu bude nové číslo v predaji.... :muscle:
25.03.2010 - 14:03:11
00
keyboard_arrow_up