Má prosím vás niekto skúsenosti so stavbou cyklotrasy? Chcel by som svoju obľúbenú trasu "zlegalizovať", neviem však čo všetko treba k tomu vybaviť (súhlas od majiteľov pozemkov, nejakého úradu...(?) ). Trasa je na úpätí Strážovských vrchov.
30.08.2004 - 10:18:26
00
určite, ak budeš zasahovať do terénu a necheš, aby ti to niekto každý druhý deň búral, treba si to vybaviť u majiteľa pozemku - a tou pravdepodobne budú Lesy SR.

inak, lesákom je úplne jedno, či máš, alebo nemáš povolenie, zbúrajú to aj tak. To len zo skúsenosti z maratónov
30.08.2004 - 11:37:04
00
Hm, horsie bude, ze Strazovske vrchy su chranena krajinna oblast. Ja som turista a ked tam chceme zorganizovat nejaku akciu tak potrebujeme milion razitok od ochranarov. Pochybujem, ze Ti niekto povoli nieco budovat nedajboze este organizovat v CH.K.O..
30.08.2004 - 17:47:57
00
Stavat by som ani nechcel, v podstate len vyznacit trasu a spropagovat ju. Predpokladam ze budem potrebovat suhlas majitelov a ochranarov. Ma s tym niekdo skusenosti? Viem ze sa na bikerov diva verejnost inac ako na turistov, ale myslim ze medzi turistickym chodnikom a cylotrasou by az taky rozdiel nemal byt a tych chodnikov je vsade dost...
12.09.2004 - 14:09:37
00
A co keby si popis tej trasy kopol Cervovi nech ju prida k trasam. A uz je tam sorry.
18.10.2004 - 19:42:32
00
Ehm, kde je? Ja ju nevidim ;)
18.10.2004 - 19:51:22
00
To a.t.scott: Nie je toto nahodou uplne na..., no zle (http://trasy.mtbiker.sk/za_chata_pod_suchym_profil.jpg)??? A skus prosim ta vysvetlit mi(ak to je ok) odkial ides dole? Lebo ak okolo hradu, tak to klesanie je podstatne miernejsie! Aspon podla mna(aj je to tam dost o hubu, ked 2m od teba je zraz rovno do Vahu). Ak ides odkial si prisiel, bude to pochopitelne rovnake, a ak ides strednou cestou (neviem ako sa to vola) tak to je zasik prudsie! Ale iba podla mna. Nemal som moznost to niako merat, a ani som sa o to nikdy nepokusal. A este jedna vec. Ked sa pipojis na tu strednu cestu (ked ides po svaznici=Varin), dal si uz niekedy ten kamenity usek (ten skoro pri konci)? Dik P.s. Je to podla mna urcite zle!!! Nic v zlom, ale podla coho si urcoval m.n.m?
18.10.2004 - 22:00:22
00
to Yenkee: neviem kto tam dal ten profil, ja som to nebol. Cau
25.10.2004 - 20:59:09
00
este to Yenkee:
citujem:
Naspäť máme na výber buď tú istú cestu ( je to pochopiteľné ), alebo po “potoku“ a červenej značke okolo Starého hradu do Strečna ( táto cesta je miestami trochu rozbitá – miestami slušný cyklotrial ). Zo Strečna je príjemnejšie ísť k Váhu a okolo Vodného diela do ZA po šotoline.

Co je podla Teba zle: ak mas dobre brzdy a slusny MTbike, tak prejdes aj na nadvorie hradu, ale minule som tam stretol výletníkov na SIS-"bikoch" z carrefuru a pre tých je lepsie ked sa vyberú po sváznici do Varína.

p.s. ten profil prekvapil aj mna, neviem na com ho robili, dole idem z pred chaty a po tom kamennom výslape sa netaham do prava ale po turistickej smer Strecno, dávam si tam sedlo o kus nizsie.

to cervo: Vypadlo mi k, ( malo to byt - Ak uz je tam, sorry .... )

A co keby si popis tej trasy kopol Cervovi nech ju prida k trasam. A uz je tam sorry.
25.10.2004 - 21:14:44
00
acha ;). Ok, pripajam sa, mohol by si mi ju kopnut, este lepsie poslat mailom ;) Diky
25.10.2004 - 22:13:50
00
To Cervo:Co ti mam poslat, tu trasu aj zo vsetkymi cestami?
To a.t.scott: Po tej ceste k hradu(ked ides dole), co su na zaciatku take velke vlny, tak sa tam kamarat fest vysypal, ked to trochu rozbehol a pri vyhliadke je cesta fest uzka a same kamene, ale uz som tade dlho nesiel tak neviem.
28.10.2004 - 20:37:12
00
Yenkee: mno co mas, to posli, nejako to spracujem. Mail poznas. Diky
28.10.2004 - 22:34:17
00
V Tvojom okoli je vyškoleným značkarom cyklotras Slavo Strečanský zo Suľova www.cyklotour.sk
Inač je to beh na dlhé trate, večšinou sú lesaci proti aj keď môžeš naraziť na opačný prístup.
24.11.2004 - 17:30:27
00
keyboard_arrow_up