Ako napisali hore - hod koleso naopak a pozri sa, ci sa to neposunulo. Zopar kolies som casom centroval, lebo si sadli na jednu stranu.

Neviem si predstavit, ako by sa musela ta vidlica pokrutit, aby ti uhol vrch kolesa na jednu stranu.
10.01.2023 - 15:56:18
01
Gusto0 Aj keď ty jazdíš iné mordy niekedy, nechce sa mi veriť, že by si zhuntoval Hunta, hlavne to súčasné krútenie vidly a zadnej stavby to sa mi zdá málo pravdepodobné. Radšej nechať premerať kolesá, to čo píše aJoN by to mohlo byť, a to by malo byť riešiteľné v rámci vycentrovania.
10.01.2023 - 16:23:21
00
kolesa mam dvoje - to na obrazku je stare - a obe som otacal aj naopak vzdy stym istym vysledkom. ako tiez tomu moc nechapem co sa to vlastne deje - dnes mi este prisli nove osky ci to nieje tym ale nie - zase ten isty vysledok - hladam, skumam, skusam - trapim sa stym uz niekolko tyzdnov bez vysledku.
bike taha akoby do pravej strany, do lavej sa citelne horsie zataca, pri klopeni strasne plava. ist na tom traverzujuci chodnik tak sa strepes do doliny. nieco je krive a netusim co.

tak som dal este to iste koleso do karbonovej vidlice co mam a tam je v strede. vyskusal 3- tie koleso v huntovi a stale ten isty posun.

zadne ma rozdiel 1mm tam to mozno je centrovanim - ale predok je moc.
10.01.2023 - 17:19:50
00
Gusto0 som si bol pozriet kolesa ci to je ozaj tak na presno...na novom biku vzadu z jednej strany 35mm a zdruhej 37 a vo vidle mi to cca sedi,max 1mm rozdiel,zle sa to meralo mam tam blatnik

nemyslim si ,ze taketo odchylky ti nejak razantne ovplyvnia pocit z ovladania,keby si to koleso mal 1cm mimo tak OK ale to tvoje koleso staci precentrovat cca 1,5mm do jednej strany a je v strede,to si ani neuvedomis
10.01.2023 - 17:22:34
03
Gusto0nemáš povolený výplet, po roku si vie sadnuť..... ked to maš na full harde dostava to viac zabrať
10.01.2023 - 17:28:28
00
Gusto0 napísal:
kolesa mam dvoje - to na obrazku je stare - a obe som otacal aj naopak vzdy stym istym vysledkom. ako tiez tomu moc nechapem co sa to vlastne deje - dnes mi este prisli nove osky ci to nieje tym ale nie - zase ten isty vysledok - hladam, skumam, skusam - trapim sa stym uz niekolko tyzdnov bez vysledku. bike taha akoby do pravej strany, do lavej sa citelne horsie zataca, pri klopeni strasne plava. ist na tom traverzujuci chodnik tak sa strepes do doliny. nieco je krive a netusim co.

tak som dal este to iste koleso do karbonovej vidlice co mam a tam je v strede. vyskusal 3- tie koleso v huntovi a stale ten isty posun.

zadne ma rozdiel 1mm tam to mozno je centrovanim - ale predok je moc.


Nemáš štafle?
Na motorke sme tomu tak hovorili, keď si skrútil rám pri tvrdom dopade a už bolo z jednostopého dvojstopé vozidlo.
Kolesá do A
10.01.2023 - 23:01:32
01
peter.kal napísal:
Ram Ghost Kato X 6.9 po cca 4 rokoch a 13 tisic km

... ak by takto praskol karbonovy ram tak je to opravitelne. Tento duralovy si to odniesol uz naveky prasklinou hned vedla zvaru. Zvarit sa do da, ale je riziko ze to spravi taku istu prasklinu vedla noveho zvaru.

Gust0 - pisal som ti spravu..
11.01.2023 - 07:14:55
00
aJoN presne to ma napadlo ked som otocil koleso opacne a bolo posunute tym istym smerom, ze to tak bude. dnes este obujem ine koleso a pojdem sa odviezt, ak nepomoze tak generacne obmenim ram - aj tak je hunt neboost a zacina byt problem aj s nabojmi aj pohonom - ret. linka
11.01.2023 - 09:18:20
00
Inak nie dobra vizitka pre Hunt, ze aj napriek pevnym oskam a tomu, ze na nom jazdi fakt lahky jedinec, skonci takto. Jediny akceptovatelny dovod na takuto deformaciu by bol, keby do Teba zboku narvalo auto. Pri beznom jazdeni a ani pri nejakom poskoceni by sa toto naozaj stat nemalo. Ale mozno bol krivy od zaciatku a len si si to doteraz nevsimol. :)
11.01.2023 - 09:49:54
00
Jezus tak musim ale priznat ze zrovna v rukavickach snim zachadzane nebolo, jazdene celorocne v terene a stylom uz asi aj mimo jeho urcenie. urcite by som hunt nehanil - spracovanie kvalitne. este stale to moze byt kolesami alebo len vidlicou
11.01.2023 - 10:00:28
00
Fakt este veris tomu, ze to moze byt kolesami, ked si vyskusal viacero kolies, aj si ich otocil? :) Vidlica je tiez Hunt, cize ak bola kriva od vyroby alebo sa skrivila pri Tvojej hmotnosti, tak za mna plati, ze to nie je dobra vizitka pre Hunt.
11.01.2023 - 12:21:04
01
podla stranky Hunt ma ten ram celkom normalnu ocel, ziadne fancy tenke Columbus/Reynolds trubky, celkom ma prekvapuje ze to takto dopadlo, musim suhlasit s Jezus
The frame and forks are built using double butted 4130 tubing

tu je podobny ram za dobru cenu a overena znacka
https://www.planetx.co.uk/i/q/FTOOBZ29/on-one-bootzipper-29er-mountain-bike-frameset
11.01.2023 - 12:50:49
00
Spominalo sa plavanie, tak skus ram dobre prezriet - najma zadnu stavbu a jej napojenia na hlavny trojuholnik, ci nejaku prasklinku neobjavis. Pri hrane zvaru moze byt celkom nenapadna.
11.01.2023 - 13:04:26
01
pokial mas krizovy laser, mozno by to stalo za to hodit ho do kriza horizont/vertikal a zistit, ci a kde to uteka
11.01.2023 - 13:44:45
01
Gusto0 nezda sa mi, ze by sa len tak hentak rozhasil ocelovy ram. Skus si checknut geometriu ramu. Niekedy staci aj spagat.
https://www.youtube.com/watch?v=dUPAKqS3dt8&ab_channel=RJTheBikeGuy
11.01.2023 - 14:56:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up