No 50 tis na mtb neni tak malo..ludom sa dojekazia j po polovici porcie
11.01.2023 - 15:16:45
00
plavanie je obvykle pri praskline,50k je dost,mozno povolil zvar, nevidno hned

potom sprav report ze aha,kolko vydrzal,posli huntu,poslu nove :D
11.01.2023 - 15:51:28
00
ale aj tak si neviem predstavit ze beznym jazdenim ohnes ram.... skoky alebo tvrdy pad na stranu, vymetanie klopiek vo velkej rychlosti to by som pochopil.. kazdopadne som zvedavy na rozlusknutie tejto zahady :)
11.01.2023 - 15:54:33
00
Ale tá vidla má úplne rovné nohy - tam by si musel vidieť, že jedna noha má iný uhol ako druhá - keď nie okom, tak keď ju položíš na stôl určite
11.01.2023 - 17:40:20
00
no takto - vcera vecer som este vymenil loziska v prednom kolese ktore som jazdil cez leto - ma cca 30t. km bez udrzby - dnes som prehodil gumu, kotuc a povozil sa - sice nieje v strede (ten isty posun), vyplet uz asi tiez nebude uplne ok. nieje to este ono ale je to citelne lepsie. tak som teraz prehodil zadne za stare a kolesa dam niekomu pozriet a dotiahnut, aj ked vyplet mi nepride nejak extra volny - potom sa uvidi. nakoniec to mozno bude predsa kolesami, aj ked som tomu uz vobec neveril - a mozno kombinaciu vsetkeho mozneho :-)
mal som uz vybratu nahradu ale dam mu este sancu

lto prve co som pozeral boli zvary a mykal som vsetkym s cim sa dalo - vsetko ok, rukami som skusal spice a nezdali sa mi nejak extra volne - porovnaval som so starymi kolesami. nikde nic nepuka, nevrze - to ma asi zmiatlo najviac - ked je volny vyplet tak puka, nie?

co sa tyka jazdenia - ono je to celkom hrave a je to sice pekne ale ja to mam hlavne na jazdenie, takze podskocim si rad, ked je pekna klopka tak to do nej pustim, ono to aj dost prejde takze teren ako je Inovec-Panska jazdievam casto, aj ocakavam ze tomu niekde nieco mozem spravit a prave preto ma napadla aj unava materialu, ma toho za sebou dost.
trubky do ktorych je vidiet su bez hrdze - sem tam fliacik - ale do zadnej stavby nevydim a tam ide najviac vody. na vidlici je vidiet koroziu hore v oblukoch (mal som ju hned na zaciatku niecim streknut - moja chyba) - tam ide vsetka voda s bordelom od kolesa, kedze to je otvorene.
11.01.2023 - 19:06:01
02
Kombinacia lozisko-vyplet-pneu-upinak, to tiez moze plavat/uhybat (zazil som, v ruke ok, v terene nie), ked sa zide toho viac, tak je zle. Vyplet nemusi pukat. No, takto na dialku tazko posudit. Ale mozno uz ti bajk vravi, ze mas prejst na novy, ze chce na dochodok :D
11.01.2023 - 20:44:45
01
Blackman ma predbehol, len zopakujem/doplnim, cverna, lepiaca paska, ceruzka ci cinske palicky ako nastroje na jednoduchu zakladnu kontrolu, meranie sumernosti
11.01.2023 - 20:48:33
00
Gusto0 ved zober kluč na centrovanie a každý jeden špic pritiahni rovnako o štvrť otáčky....90 st predsa poznáš. ak sa bude dať zopakuj ešte raz..
na pevnaku tie kolesá dostávaju viac zabrať ako pri odpruženom... preto sa mohla aj vidlica pokrutiť..
11.01.2023 - 21:08:53
00
zihadlo, ak ma rozhodeny vyplet a kazdy spic ine pnutie, tak stvrt otacky urcite nepomoze...
- na tych slabsie napnutych pritiahne malo,
-na tych silno napnutych zase moc a cele koleso sa rozcentruje.
12.01.2023 - 04:46:54
01
Naslepo by som nedotahoval. Na overenie rovnomerneho napnutia spic si treba zaobstarat tenzometer. Uplne staci zakladny SuperB napr. tu z miestneho shopu. Je presny a nestoji majland. Doma si hned overis, ci je koleso OK a netreba to zbytocne odnasat do servisu.
12.01.2023 - 06:52:14
01
hups.
a kotuc bol uz tiez v zlom stave, radsej som ho vymenil :P

Prílohy:

P1232504i.jpg
P1232504i.jpg 128.6 KiB thumb_up1thumb_down

23.01.2023 - 21:05:31
00
Nerobilo chrum chrum pri brzdeni? Mne ked zacne chytať rozperku tak je rachot
23.01.2023 - 21:09:35
01
mokra zima :lol: treba metaliky - sice nazenies vsetky diviaky z lesa do petrzalky ale platne preziju celu zimu.
tiez nechapem ako sa k tomuto da dopracovat - mne vzdy neskutocne zacnu blbnut brzdy ked sa blizi koniec zmesy.
23.01.2023 - 21:14:35
00
zihadlo - ano, chrum chrum, aj skrrrrrrkkkkk skrrrrrrrrrkkkk, ale navyse k tomu akoby bola nejaka priehlbinka alebo hrbolcek na kotuci, pretoze som na pake pri brzdeni citil dvihanie a klesanie paky :o toto sa mi jakziv este nestalo, a to pritom ten kotuc este nebol uplny papier, este by par mesiacov vydrzal. No ale radsej som ho dal uz prec, aj ked to poskodene miesto som na nom vobec nenasiel, ani zrakom ani hmatom. Kotuc bol shimano MT900.
23.01.2023 - 21:20:47
00
tak kup poctivý ocelač a metaliky nemaš problema
23.01.2023 - 22:38:39
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up