Ito myslim ze lanko je ok to som uz raz menil aspon myslim...ale bowden je povodny a uz taha druhu zimu..
Kladky som ale menil koli vrzganiu vyslovene mi zahrdzaveli tie akoze loziska na nich..a aj zubky boli hodne ohlodane..
31.01.2023 - 21:04:13
00
Rumakk striedal som 5 gx reťazí, jazdím za každého počasia. Bouden a lanko majú tiež za sebov 5 sezón a 600 000 v.m.
01.02.2023 - 06:06:23
01
Tomu uz trosku nerozumiem, znizovat si komfort fungovania kvoli tak jednoduchej a zakladnej veci ako je bowden a lanko. V realy bowden vyrazne ovplyvnuje funkcnost aj vtedy ked si pouzivatel mysli ze to funguje spravne.
01.02.2023 - 08:23:29
01
Neolejujes tie lanka nahodou, ze ti stracaju funkcnost a po case drhnu? :lol:
Ja mam bowdeny uz od 2017 rovnake a nic sa nezhorsuje. V 2021 som menil lanka a aj to len kvoli tomu, ze sa miu zacali strapkat pri prevodoch.
01.02.2023 - 09:19:03
03
Turbi napísal:
Tomu uz trosku nerozumiem, znizovat si komfort fungovania kvoli tak jednoduchej a zakladnej veci ako je bowden a lanko. V realy bowden vyrazne ovplyvnuje funkcnost aj vtedy ked si pouzivatel mysli ze to funguje spravne.

Ja tiež bowdeny nemením, keď to funguje na 100% načo, nemenil som ich ani na starom MTB kde boli delené (hoc som mal vlastnú funkčnú ochranu sťahovacou bužírkou medzi deleniami), vydržali tam roky a boli menené len pri zásadnej výmene pohonu, Aj teraz budem meniť po vyše 3 rokoch pohon, chcel som aj bowden, ale uvedomil som si, že ho bez demontáže pressfit stredu nevymením. A keďže stred funguje bez pukania a točí sa hladko ako nový, tak bowden meniť nebudem aby som si zničil fungujúci stred, len vymením lanko (až teraz som si uvedomil nevýhodu vnútorného vedenia, pretiahnuť bowden zadnou stavbu bol neskutočný pôrod, úzke vstupy/výstupy, toto má Bianchi v staršom MTB ráme nedomyslené alebo som dostal horší kus)
01.02.2023 - 09:50:54
01
Jasné, máte právo aby vám to išlo horšie ako by mohlo keď to nepovažujete za dôležité.
01.02.2023 - 10:04:23
01
juju_pepe napísal:
Neolejujes tie lanka nahodou, ze ti stracaju funkcnost a po case drhnu? :lol:
Ja mam bowdeny uz od 2017 rovnake a nic sa nezhorsuje. V 2021 som menil lanka a aj to len kvoli tomu, ze sa miu zacali strapkat pri prevodoch.

Predstav si, že ich naozaj neolejujem ale do nového predmazaného bowdenu dávam ešte naviac cable greace od Shimana.
01.02.2023 - 10:05:57
00
Ono sa moze zdat,ze to funguje na 100%,ale ked ten bowden vymenis,zistis ze nefungovalo ;)
01.02.2023 - 10:16:13
07
Ako horšie, keď to ide na 100% tak to nemôže ísť viac... Rukami mi prešlo SLX, XT, XTR, Ultegra a ak som mal so Shimanom problém, nikdy to nebolo s presnosťou radenia alebo pazvukmi, a to som som veľmi citlivý ak mi bike perfektne nefunguje. Nikdy som nechápal ľudí čo furt majú problém s radením ktoré nevedia ideálne nastaviť...

PS: ako som písal, bowdeny raz za pár rokov mením aj keď radenie funguje, ale teraz aktuálne radšej odložím výmenu do nutnej výmeny stredu :lol: Ešte dodám, viem že na čo narážate, a z fyzikálneho hľadiska máte pravdu, ale radenie na biku nie je raketová veda, mne stačí čo cvak to prehodenie bez zádrheľov a pazvukov, to že mohlo byť o par stotín sekundy rýchlejšie ma netrápi.
01.02.2023 - 10:16:13
00
Turbi ono ta moja 11s deore sada ma celkovo historiu nie moc presvedciveho radenia..
Ale proste jazdil som s tym co som mal a zvykol som si ze obcas radim cez "medziplyn" obcas sa to mu chce ist dole az po dvoch klikoch..obcas kliknes hore a ide o dva takze sa skoro stale hram so stelovacou skrutkou na radeni.

Ale teda co uz bolo neakceptovatelne je ked to dole nechcelo ist vobec ani po 5tich klikoch :rofl:

Celkovo som vymenil pomerne dost vela veci.
Myslim ze som na 13tej retazi
Origo Sunrace kazetu som menil,hned po 650km lebo som ju (spodne pastorky) znicil nejakou cudne od novoty vytahanou sramackou retazou, neskor som zistil ze pasuju nahradne pastorky od shimana tak ju nosim na druhom kolese.
Nova origo Shimano kazeta ma asi tiez takych 14 tisic km uz za sebou a pastorkov som uz celkom dost, myslim ze 3-4x11z asi 2x13z 1x 15z, nieco som menil aj na povodnej kazete
Naboj som nechal vymenit na povodnom kolese lebo origo Marin mal vakel na orechu.
Prehadzku som utrhol o 9k km takze teraz po dalsich 9k som menil spominane kladky
Lanko som menil asi az raz, a nikdy som neolejoval/nemazal sa priznam. Stredove zlozenie mam teraz nedavno vymene tretie. Prve origo som menil po asi 5k, druhe XT vydrzalo okolo 10k
Povodnu pilu mi zohol nejaky odstreleny kamen po 4k menil som, po zhruba dalsim 5k som zodral ten "novy" a kedze to boli nejake Marin kluky so 74 BDC standardom ktory sa tazko zhana a nova pila stala okolo 50e tak som bral rovno cele origo Shimano kluky aj s pilou za 50e a momentalne maju za sebou 9k km ako tak pozeram..
EDIT: este patku som teraz menil tretiu lebo som si vsimol ze mi prehadzka zasahuje do kazety :rofl: 1x som menil len preventivne..

Cize povodny z pohonu je uz len shifter a bowden..bowden je sice lacna polozka ale tak mam to vnutrom tahane a ked som sa tomu mohol vyhnut tak som to neriesil :lol:
--------------------------
TLDR: nechcelo sa mi lebo furt neco.. :$
01.02.2023 - 10:31:31
01
Kaper napísal:
Ono sa moze zdat,ze to funguje na 100%,ale ked ten bowden vymenis,zistis ze nefungovalo ;)

V com horsie? Prehadzuje mi to bez problemov?
01.02.2023 - 11:48:27
01
Presnosť a ľahkosť prehadzovania. Hlavne pri prehadzovačkách s brzdou je naozaj veľký rozdiel ako ľahko a presne to ide po výmene. Od nejakého momentu už mením bowdeny automaticky každý rok. Stojí to pár € a mám kľud.

Zatiaľ som používal sp-41 bowden a nerezové lanko, tento rok som prvý krát skúsil nejakú vyššiu radu od Jagwire a nevošla sa mi do rámu, takže značky zatiaľ neviem porovnať
01.02.2023 - 12:11:51
00
Je mozne, ze sa mi teraz prehadzuje tazsie, ako keby som vsetko rozmontoval, previedol lanko cez kostru, v ktorej nemam bowden, vymenil bowdeny, vsetko nasteloval a to robil kazdy rok.
Hej, je to mozne, ale ja teraz fakt nepocitujem absolutne ziadny problem. Tak naco? :D len aby som zistil, ze to ide kus lahsie?
Prehadzuje mi to vyborne. Je mozne ze aj preto, ze nemam na prehadzovacke brzdu.
Howgh ✌
01.02.2023 - 12:31:23
00
milos21 napísal:
Ako horšie, keď to ide na 100% tak to nemôže ísť viac... Rukami mi prešlo SLX, XT, XTR, Ultegra a ak som mal so Shimanom problém, nikdy to nebolo s presnosťou radenia alebo pazvukmi, a to som som veľmi citlivý ak mi bike perfektne nefunguje. Nikdy som nechápal ľudí čo furt majú problém s radením ktoré nevedia ideálne nastaviť...

PS: ako som písal, bowdeny raz za pár rokov mením aj keď radenie funguje, ale teraz aktuálne radšej odložím výmenu do nutnej výmeny stredu :lol: Ešte dodám, viem že na čo narážate, a z fyzikálneho hľadiska máte pravdu, ale radenie na biku nie je raketová veda, mne stačí čo cvak to prehodenie bez zádrheľov a pazvukov, to že mohlo byť o par stotín sekundy rýchlejšie ma netrápi.


ty si už nezažil komunizmus, tam všetko išlo nad 100% ? aj tak najlepšia výmena bowdenov je za elektrické radenie
01.02.2023 - 20:23:07
01
jeden rychlejsi zjazd zo sveti jure a dole uz som brzdil hlinikovymi kridielkami vzadu :D

Prílohy:

IMG_20230411_130858.jpg
IMG_20230411_130858.jpg 69.25 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2023 - 13:10:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up