Po dnešnom výjazde kedy ma nesmierne obťažovali mušky, ktoré ma tak strašne rozptyľovali, že som sa nedokázala sústrediť na šlapanie

Rozptylovalo ťa to pretože mušky sú afrodiziakálne. Aspoň v Španielsku.

Inak mňa serú tie mušky, ktoré sa mi zavesia centimeter pred xichtom a takto idú so mňou celý kopec.

A že vraj pomáha piť pivo, potom sú v tvojom pote také látky, ktoré odháňajú hmyz. Len je to ťažko vedecky overitelné, lebo by som musel vyjsť ten kopec bez piva, potom naspäť dole, dať si pivo/á, počkať chvílu a zas vyjsť ten kopec. A to sa mi nikdy nechcelo robiť tak je to zatial neoverená hypotéza.
16.08.2008 - 09:51:41
00
nj, posrane musky,, mne vadia furt ked niekde su... ked idem hore tak to je na nervy.. a ked idem dole..musim ist zo zatvorenou hubou :D
16.08.2008 - 10:03:19
00
No pivo obsahuje prave B vitamin a vraj ten pomaha. tak skusim aj repelent a aj Becko a uvidim. Nenavidim ked mi lietaju okolo nosa...
16.08.2008 - 10:17:09
00
Táto téma mi pripomenula výšľapy na Malú Maguru, vždy keď je teplo a prídem na hrebeň, iba si poviem, bude mi za vami smutno :P
16.08.2008 - 10:45:33
00
trebalo by proti tomu skusit nieco take ;) http://media.ekoimpex.eu/225.jpg
16.08.2008 - 11:08:24
00
Doporučujem repelent DIFUSIL
- ekonomcký
- má "silu" a časovú výdrž
- zatiaľ som u rodiny s citl pokoškou nezbadal kožnú reakciu

Takže pred 2-3 hod cestou prsknúť na seba, nohy , ruky a ramená a aj na prilbu (ak ju nemám na hlave).

Pri dlhšej jazde alebo potivej, samozrejme aj sprej sebou.

Určite to zaberie, oceníte hlavne pri výšlape pri rýchlosti 6-8 km/hod.
16.08.2008 - 21:18:13
00
dajte si inak pozor na kombináciu repelent/priame slnečné žiarenie, môže to viesť k depigmentáciám a s tým sa už potom na slnko nedá vôbec, prípadne k rôznym reakciám typu sčervenanie až pľuzgiere
z B vitamínov je to tiamín, teda B1, ktorý svojím smradom odpudzuje niektoré hmyzátka, ale treba ním byť "dlhodobo nasiaknutý" - 25-50 mg 3x denne (RDA je 1,4 mg/d).

Thiamin as an insect repellent

Some studies suggest that taking thiamin 25 to 50 mg three times per day is effective in reducing mosquito bites. A large intake of thiamin produces a skin odor that is not detectable by humans, but is disagreeable to female mosquitoes. Thiamin takes more than 2 weeks before the odor fully saturates the skin. With the advances in topical preparations there is an increasing number of thiamin based repellent products. There is anecdotal evidence of thiamin products being effective in the field (Australia, US and Canada), but one study found thiamin had no effect.
16.08.2008 - 21:38:23
00

Inak mňa serú tie mušky, ktoré sa mi zavesia centimeter pred xichtom a takto idú so mňou celý kopec.


...som myslel, ze to robia len mne...pomaha mi, ked si dam okuliare, vtedy ich tak nevnimam, aj ked do kopca idem radsej bez okuliarov
16.08.2008 - 22:17:01
00
dajte si inak pozor na kombináciu repelent/priame slnečné žiarenie, môže to viesť k depigmentáciám a s tým sa už potom na slnko nedá vôbec, prípadne k rôznym reakciám typu sčervenanie až pľuzgiere
z B vitamínov je to tiamín, teda B1, ktorý svojím smradom odpudzuje niektoré hmyzátka, ale treba ním byť "dlhodobo nasiaknutý" - 25-50 mg 3x denne (RDA je 1,4 mg/d).

Thiamin as an insect repellent

Some studies suggest that taking thiamin 25 to 50 mg three times per day is effective in reducing mosquito bites. A large intake of thiamin produces a skin odor that is not detectable by humans, but is disagreeable to female mosquitoes. Thiamin takes more than 2 weeks before the odor fully saturates the skin. With the advances in topical preparations there is an increasing number of thiamin based repellent products. There is anecdotal evidence of thiamin products being effective in the field (Australia, US and Canada), but one study found thiamin had no
effect.


.. dobrá rada, plne súhlasím.... pár krát som také ruky už videl.....erotika 0 bodov....
18.08.2008 - 20:10:56
00
z B vitamínov je to tiamín, teda B1, ktorý svojím smradom odpudzuje niektoré hmyzátka, ale treba ním byť "dlhodobo nasiaknutý" - 25-50 mg 3x denne (RDA je 1,4 mg/d).


To je koľko pív? :lol:
18.08.2008 - 21:37:10
00
keyboard_arrow_up