Tú prípomoc 250W max majú tuším aktuálne ľahké ebiky...neviem či 250 alebo až 300W. Každopádne FUEL eXE v základnom móde dáva myslím, že 100W čo neurazí. Keď dáš k tomu trápnych 200W s prstom v nose, tak to stúpa slušne, ale neohúri to a v strmých pasážach s 300W neurobíš nič, tak už to musíš prepnúť a potom ide extrémne dole dojazd. Skôr som sklamaný aký malý pokrok urobili práve tieto light ebiky. Strašne slabý výkon a extrémne slabá výdrž. Tie reči o pokroku v ebike svete sú skôr od diskutujúcich na smiech. Aktuálne ebiky sú skôr príjemnou alternatívou napríklad k rýchlemu enduro tréningu techniky, alebo pre osoby so zdravotnými postihnutiami ako ja napríklad by som mal nad tým uvažovať, ale určite nie etalón pokroku. ?? Ale skôr ako náplasť na bolesti kĺbov, šliach a svalov.
02.10.2023 - 12:12:52
00
Chlapi chlapi. Staré čínske príslovie hovorí : "日文漢字時所的漢字" čo v preklade znamená približne ako " Športuj telo ale nezabúdaj trénovať aj ducha" Takže páni skôr ako niečo napíšete porozmýšlajte o tom čo píšete- myslím to všeobecne na viacerých biošov.
Ebiker sa totiž snaží byť v súlade so silami prírody, nikdy nejde proti nim. Napríklad keď fúka, nikdy nejde proti vetru ... :)
02.10.2023 - 12:30:09
00
A zase staré arabské príslovie hovorí, že : Dve ťavy vidia viac ako jedna 🤦‍♂️🤦‍♂️
02.10.2023 - 12:50:50
00
branomelis napísal:
Tú prípomoc 250W max majú tuším aktuálne ľahké ebiky...neviem či 250 alebo až 300W. Každopádne FUEL eXE v základnom móde dáva myslím, že 100W čo neurazí. Keď dáš k tomu trápnych 200W s prstom v nose, tak to stúpa slušne, ale neohúri to a v strmých pasážach s 300W neurobíš nič, tak už to musíš prepnúť a potom ide extrémne dole dojazd. Skôr som sklamaný aký malý pokrok urobili práve tieto light ebiky. Strašne slabý výkon a extrémne slabá výdrž.


slabý motor a baterka s nízkou kapacitou. v snahe urobiť čo najľahší bajk je tam baterka s iba 360Wh a špičkový výkon 50Nm motora je iba 300W. s výnimkou Specialized sú ostatní výrobcovia motorov pre light ebajky na tom parametrovo lepšie. fyziku/elektriku ***** :)
02.10.2023 - 13:18:57
00
Jediný pokrok čo by som uznal je keby pri veľkosti baterky ako je v light ebikoch táto baterka mala aspoň v tej veľkosti 700Wh, dlhodobú životnosť a následne plnú recyklovateľnosť....V aktuálnom stave to nazývam: Lepšie ako drôtom do oka....Ale isto nie pokrok ani technológiu 21. storočia. Skôr využitie trápnej samozrejmosti na pohon niečoho čo ťa po 1000vm nechá nech dôjdeš domov ako vieš.
02.10.2023 - 13:28:46
00
nimm_zwei napísal:

To je výkon, ktorý za normálnych okolností nie je možný pomocou systému reťazového pohonu, ale s Coast Shift je motor dostatočne inteligentný na to, aby sa sám zapol natoľko, aby otočil reťaz, aj keď jazdec nešliape."[/i]
A takto sa rodia "cyklisti" odzajtra nafurt.
presne ako automaty a ine asistenty v autach... soferi su uz tak oblbnuti, ze ani nevedia riadne soferovat, lebo vsak auto spravi za nich vsetko...
truhlik ani nemusi vediet aky prevod si ma dat.
02.10.2023 - 14:30:36
00
branomelis napísal:
Jediný pokrok čo by som uznal je keby pri veľkosti baterky ako je v light ebikoch táto baterka mala aspoň v tej veľkosti 700Wh, dlhodobú životnosť a následne plnú recyklovateľnosť....V aktuálnom stave to nazývam: Lepšie ako drôtom do oka....Ale isto nie pokrok ani technológiu 21. storočia. Skôr využitie trápnej samozrejmosti na pohon niečoho čo ťa po 1000vm nechá nech dôjdeš domov ako vieš.


ak budeš mať niekedy možnosť, vyskúšaj bajk s Bosch SX motorom. pri 55Nm dáva špičkový výkon 600W, baterka má 400Wh, celý systém váži 4kg. je to novinka pre budúcu sezónu, bicyklov ešte nie je veľa, ale viem že napr. aj Superiory budú s týmto motorom.
02.10.2023 - 15:08:47
10
marseluspp napísal:
Ebiker sa totiž snaží byť v súlade so silami prírody, nikdy nejde proti nim. Napríklad keď fúka, nikdy nejde proti vetru ... :)

tak tak...ak sa chce vrátiť domov a fúka odtiaľ vietor tak zavolá helikoptéru nie? :D
02.10.2023 - 15:10:09
01
Múdry človek vyráža z domu v smere vetra a nazad ide vlakom :) naviac ebikerom vietor nevadí, ale načo to siliť …

Ak si chce niekto zamakať a neísť pri tom ďaleko, vyrazí proti vetru. Verím že protivietor miluje každý bio cyklista … predsa len zlepšuje kondičku :)
02.10.2023 - 15:42:32
00
Tuto by som Marcel oponoval. Máš milný názor, že každý biocyklista je športovec a ten čo bicykluje za účelom zvýšenia kondície, dosahovanie mét, komov či dobrom umiestení na amatérskych pretekoch.
Dovolím si tvrdiť, že drvivá väčšina biobajkerov jazdí z iných pohnútok!
02.10.2023 - 15:46:41
05
marseluspp napísal:

Ivan, ty asi nebudeš bývať ďaleko keď beháš po Dreveníku. Kásne miesto, hlavne ten peší prechod cez Peklo do lomu.


chodím po robote okolo Dreveníka, Spišského hradu od minulej jesene kolečko 113 km, 1 150 výškových metrov odkedy urobili nový asfalt z Bijacoviec na kopec smer Lipany, na Dreveníku som bol naposledy liezť s kamošom pred 40 rokmi, paráda je tam

Prílohy:

Spiš + Šariš.png
Spiš + Šariš.png 198.81 KiB thumb_up0thumb_down

Dreveník.png
Dreveník.png 222.62 KiB thumb_up2thumb_down

02.10.2023 - 15:55:14
00
sorcerer
Už som niečo o tom motore zachytil..budem to sledovať. Ja nehovorím ebajku úplne nie. Práca mi pribúda a nie je to už ako kedysi 4-6 hod denne na biku. Dnes som bol tri hodiny a nič urobené a je 18 večer. Akurát som sa rozsekal na Anakonde, tak sa musím ešte ponatierať masťami a propolisom. Takže ebajk by mi trochu času usporil :) Ale nie tie zmrdy čo predávajú teraz....ja som už počul, že nejaký mega prúser bol aj na Treku eEX s motorom TQ....To je nový bajk čo mal byť min 5-6 rokov bez porúch...Keby to mne dali do paprčí, tak ja ten motor rozšalátujem za 1-2 mesiace. ?‍♂️?‍♂️
02.10.2023 - 18:23:10
01
Oni potvory potrebujú mať nedokonalé tie motory aby v ďalšom upgrade to bolo zase o trochu lepšie a tak ďalej.

Ebike šetrí čas, prípadne ponúkne širší rádius za rovnaký čas, čo môže byť veľmi prínosné ak človeka omrzelo sa motať okolo komína.

Ja osobne vidim prínos v tom že na ebike sadnem aj keď sa mi bicyklovať nechce. Proste prepnem na výletný mód a ide sa :)
02.10.2023 - 20:27:11
02
Minule som videl e-bikera, asi nieco drahe, nechapem ako niekto moze sadnut na nieco take skarede :-D Ale treba uznat, ze aspon nesmrdia a neplasia zver v celom lese ako ich spalovaci bratia.
03.10.2023 - 09:44:07
00
Toť som videl jedného čo tlačil e-bajčok, lebo mal na zadnom takú osmičku že sa mu ani koleso netočilo. Aspoň si zaposiloval, keď už nič iné.
03.10.2023 - 17:12:26
00
keyboard_arrow_up