V nedelu som si dal moju obľúbenú trasu. Aj keď skrátenú, kvôli počasiu.
Vlakom zo Žiliny do Šútova, odtiaľ dvojhodinový výšlap do Snílovského sedla. Keby bolo lepšie počasie tak smer Strečno po hrebeni, lenže počasie :rain: tak zjazd do Vrátnej a po cestičke domov.
Ak niekto tú trasu nepozná tak odporúčam celoodpružený bicykel. Vájazd je to síce pekný, ale hrbolatý kamenistý. A dve hodiny dostávať rany od zadného kolesa.. :drunk: No a o tom zjazde ani nevravím :D

Prílohy:

04.jpg
04.jpg 113.86 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Veľký Kriváň v celej kráse :D
03.jpg
03.jpg 101.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Výšlap je parádny
02.jpg
02.jpg 159.74 KiB thumb_up0thumb_down

01.jpg
01.jpg 118.88 KiB thumb_up0thumb_down

28.06.2011 - 11:32:04
00
tiez sme tam mali ist v nedelu..este ze som bol po sobote rozbity :lol: :$
28.06.2011 - 11:58:55
00
V nedelu som si dal moju obľúbenú trasu. Aj keď skrátenú, kvôli počasiu.
Vlakom zo Žiliny do Šútova, odtiaľ dvojhodinový výšlap do Snílovského sedla. Keby bolo lepšie počasie tak smer Strečno po hrebeni, lenže počasie :rain: tak zjazd do Vrátnej a po cestičke domov.
Ak niekto tú trasu nepozná tak odporúčam celoodpružený bicykel. Vájazd je to síce pekný, ale hrbolatý kamenistý. A dve hodiny dostávať rany od zadného kolesa.. :drunk: No a o tom zjazde ani nevravím :D

ta trasa po hrebeni je prejazdana na bajku, ci je tam aj nejake nosenie???
28.06.2011 - 12:11:13
00
nieje to zjazdne v pohode, ani legalne... max po snilovske a s5 dolu do trusalovej :?:
siel som to od maleho krivana po hrebeni a je tam dost nosenia...
28.06.2011 - 12:14:35
00
Žihadlo,
no ak máš rád mystiku a taký ten kľud pri daždi, tak by si si to veeeeeeľmi užil...ako ja. ;)

Kocnere,
na úvod, tá trasa po hrebeni nie je pre bicykle a tak to aj vyzerá ;)
Do Snílovského vyšlapeš bez zosadnutia. Cesta po hrebeni je hrubým odhadom 40 percent tlačenia. Ale je to vážne hrubý odhad, daj si +- 15 percent. Ale či tlačíš, či jazdíš, na hrebeni je krásne. Ja schádzam vždy zo sedla Vráta do "príslop pod Suchým" /raz som si to švihol aj cez Suchý, ale :swear: /. Ten úsek je skôr o tlačení, nosení, aj keď niektoré krátke úseky sa dajú ísť. Z toho príslopu už je to zjazdné až do Varína, alebo Strečna.

Vo výsledku je to nádherná trasa. Je však fyzicky aj technicky náročná. Ak ideš prvý raz, tak aj psychicky. Prvý raz keď som ju išiel, tak som si povedal že už nikdy. Ale to som bol mladý a ešte celú cestu pršalo a bolo asi 5 stupňov. No a vidíš, odvtedy je to moja obľúbená trasa a nedám na ňu dopustiť. :l:
28.06.2011 - 12:24:46
00
ten klud na hrebeni urcite .. dazd eeeeeeeeeee :P
sobotu na hrebeni inovca to bolo vsetko ;)
28.06.2011 - 12:29:06
00
ja som v 2009 siel trasu Strecno-chatu pod Suchym-traverz Sucheho-chata pod Klacianskou Magurov. Ten traverz bol brutal tlacenie hlavne prva polvica, preto som zistoval aky je ten hreben.
Ja mam prejdene(na bajku) obydva hrebene Velkej Fatry. Najkrajsia cesta aku som kedy siel bol hreben z Malina Brda az na Kralovu Studnu. A ten druhy hreben Krpelany-Borisov bol zas brutal nosenie tlacenie hore-dole a som povedal ze uz nikdy viac.

http://www.mtbiker.sk/trasy/tn/200/prievidza-strecno-chata-pod-suchym-traverz-na-chatu-na-klacianskej-magure-klacany-martin-prievidza.html
http://www.mtbiker.sk/trasy/tn/198/cast-hrebenu-velkej-fatry-lubochnianske-sedlo-az-na-chatu-pod-borisovom.html
http://www.mtbiker.sk/trasy/tn/199/prievidza-ruzomberok-smrekovica-ploska-krizna-kralova-studna-sedlo-maly-sturec-prievidza.html

Ta sobota na Inoveckom hrebeni bola famozna, to mas pravdu


Naposledy upravil kocnere dňa 28.06.2011 - 12:47:31, celkovo upravené 1 krát.

28.06.2011 - 12:33:24
00
...Najkrajsia cesta aku som kedy siel bol hreben z Malina Brda az na Kralovu Studnu...

Dúfam, že tento rok si to dáme znova :)
28.06.2011 - 12:47:24
00
Kocnere,
práve som dočítal report Malino Brdo - Králova Studňa a vyzerá to bombovo. Fakt :y: :y: :y:
Buď v piatok, alebo začiatkom budúceho týždňa si to dám. :ninja: Joooj už sa teším. Len dúfam, že bude trocha stálejšie počasie.
28.06.2011 - 13:30:37
00
lepsie je zacat od Sturca, kde nastupas na najvyssi bod hnet na zaciatku a potom uz pozvolna lkesas a supas na stale nizsie kopce

Prílohy:

VELKA FATRA.JPG
VELKA FATRA.JPG 415.22 KiB thumb_up0thumb_down

28.06.2011 - 13:51:58
00
tie krivane su paradne, aky som rad ze ich mam za domom :inlove: .. kto si mysli ze si to tam prejde bez zosadnutia na XC biku ( ako par expertov co sa ma to pytali v pm.kach :lol: ) tak ma smolu, kto ale nema problem nieco potlacit tak si paradne pojazdi na tom hrebeni, odporucam nabalit nejake mm zdvihu, co-to z techniky, trochu kondicky a pud sebazachovy nechat doma, potom je to to prave :rock: .. o legalnom jazdeni samo nemoze byt ani reci :devil:

tomastom - ta foto zo snil sedla smer v.krivan :lol: .. s cauapistemim sme sa raz v takej viditelnosti po tom hrebeni motali, este aj lialo, to bol hardcore :muscle:
28.06.2011 - 18:56:57
00
astro pekné fotky :y: inak dobre vidím - nejaký KELLYS imagine "upgrade/tuning" 2004-2005? je tam aj???

Lubik aj ostatní vďaka za komenty, som rád, že sa foto páčia. naživo však bolo oveľa krajšie a nie všetko čo som pojazdil som zdokumentoval. napr. také "plnokorienkové" traily pri Svite sú super chuťovka :)
jj, vidíš dobre, je tam Kellys ale netuším aký, je to kamošov, s ktorým som sa dlho predlho nevidel. ak si dobre pamätám hovoril, že ho kúpil pred cca 6 rokmi, čo by sedelo. Výbavu má komplet LX
edit: ááá Lubik ako pre teba, našiel som foto aj toho bike-u zasratého bahnom z Jezerska

Prílohy:

PICT7748.JPG
PICT7748.JPG 562.08 KiB thumb_up0thumb_down

29.06.2011 - 09:56:47
00
tomuto tam u vás na dolňákoch hovoríte zasraný bahnom? :lol: :rofl:
29.06.2011 - 10:56:24
00
to už čo to opadalo kým sa viezol na streche :P
29.06.2011 - 11:14:15
00
Taký čistý bike som mal naposledy pred rokom :D
29.06.2011 - 13:55:22
00
keyboard_arrow_up