Samozrejme, že sa do teba obujem. Urobiť si v čelnom skle priezor v tanku znamená nemať náležitý a potrebný rozhľad na cestu a jej okolie - napr. chodcov, cyklistov... A nepíšem to len tak - keď som ešte pracoval v PP hneď pred našou budovou zrazil presne takýto tankista matku s dcérou. Prešiel cca 50 metrov od naštartovania. A ty si vytešený, že takto ideš 3-5 km.
08.12.2016 - 20:19:04
03
dobre som si pametal tento tyzden to bolo ze co zrazil tu zenu..a presne za takym sme rano aj isli .. isiel 10sinou po sidlisku -ceste lebo absolutne nic nevidel a brzdil dalsich 10aut.. nasledne vysiel aj na hlavnu kde uz chodi mhd a pod..sak naco to ocistit ..kua to ste fakt tak lakomi dat tie 2e za tu clonu proti namraze? tak tam dajte igelit ako pisal vysie.. to nestoji ani to 1e...
08.12.2016 - 20:21:23
00
Ja skrabem poctivo všetky okná , by som si nedovolila ani vyjsť na cestu,nieto ohroziť ľudí,co veziem a tých, čo stretnem počas cesty ... ach, že sa týmto ešte aj verejne pochvális.
08.12.2016 - 20:29:24
01
To ja som sa na auto vykašľal a išiel peši :-P ale bude to aj tým že do práce to mám 2,5 km. Musím niekedy skúsiť ten rozmrazovač, s rain-off mám veľmi dobré skúsenosti tak možno ma osloví aj toto.
08.12.2016 - 20:32:09
00
No rain off super vec. No v zime dlho nevydrzi vdaka zimnej zmesi. Rozmrazovac mu zasadi este vacsie K.O.
Cize ho treba castejsie obnovovat co v zime nie je velmi prijemne.
Inak este lepsie nez rain off je ta nanotechnologia. Je to sice drahsie ale vydrz 4roky a viac :)
08.12.2016 - 20:43:23
00
moje auto studnene starty miluje za chvilu vykurene a odmrazene nechat ho vrcat na volnobech mu nevadi a dat mu 5.000 otacok za studena mu tiez neprekaza. ten rusky motor vobec neprotestuje :lol: ale viete aky mam ja problem? nez sa zohreje prevodovka prvych par preradeni je dost silovych mam co robit to tam nasekat. je to riadne stuhnute. ked vychadzam z parkoviska cakam kedy nic nepojde aby som zbytocne nezdrzoval vyradit jedna a zaradit druhy stupen je dost umenie :D po par sto metroch je uz pohoda aj do trenok sa mozem hodit :rofl:
08.12.2016 - 20:56:12
02
palo1707 napísal:
Hej a stierace dostali maximalne cez pitchu. Urob to par krat a mozes ich rovno vymenit. Nemrznuca zmes nesluzi na rozmrazovanie ale len na to aby nezamrzala na okne a v systeme.
Ja si stierace mozem kludne menit aj 4x rocne, ale srdce place ked pocujem ako tie stierace skrabu po tom lade.
Necudujem sa ze po vas ludia nechapavo pozerali. Ja tiez tak pozeram po niekom kto rano nastartuje a vytoci na 5000otacok aby sa motor rychlejsie zohrial. V duchu si myslim ze ach ty si ale kkt.
To ze okolo mna nechapali bol fakt, lebo o tom ani nevedeli ze take nieco existuje. Dvaja uz normalne prisli za mnou ze co to je a kde sa to da kupit.
Rozmrazi to uplne na vodu ihned po nastriekani, treba to vsak zotriet stieracmi, lebo ked sa z toho odpari ten alkohol znovu to zamrzne.
Na hrubsiu vrstvu ladu napr pri poladovici to vsak moc nezabera, skor nez sa to roztopi sa to vypari a znovu zmrzne, cize ta skrabka je nutnost.



stierače zdvihneš...obstriekaš sklo.... odhrnieš tú kašičku pekne doprdele z auta... sklopíš stierače a ideš preč :)
08.12.2016 - 20:58:43
00
matvej11 hehe, veď to je NIVA, to je taký model :D toto je radosť v zime na offroade, pokiaľ sa zohrejú dve prevodovky a diferáky, treba tam ale naliať čo treba a v správnom množstve, vie to spraviť zázraky, mne je veľmi smutno za mojím prvým Suzuki, takáto neohrabanosť a drsnosť, na ceste ma to šlo hocikedy zabiť keď som spravil chybu, ale malo to svoje čaro
08.12.2016 - 21:21:24
00
romet napísal:
EDIT: Kedže sa spustil flame, mažem, ja sa budem tváriť, že si škrabem okná a vy sa tvárte, že vás to teší.

A čo si čakal, že ťa niekto pochváli? Ber si príklad z toho svojho trápneho kolegu, ktorý venuje neskutočných 5 minút svojho života tomu aby si oškrabal okná. Možno tým zachráni ľudský život.
08.12.2016 - 22:11:51
00
Ja som si stale myslel ze to napisal zo srandy. A on to bolo naozaj.
08.12.2016 - 22:18:06
00
Hosť napísal:
nechať auto pár minút na voľnobeh je najväčšie zlo pre motor, pretože ide dlhú dobu mimo svoju pracovnú teplotu. ideálne je motor hneď po štarte primeranou záťažou dostať čo najskôr na pracovnú teplotu.. na to je najlepšie nezávislé kúrenie čo dokáže aj motor ohriať, výrazne to dokáže zvýšiť životnosť motora, ale tak zase na druhej strane žijeme v konzumnej dobe..

toto by ma zaujimalo ci je pravda; fakt ten motor na volnobehu strasne trpi?
ked mam studeny motor, auto drzi volnobezne otacky na 1500, nie je to na zahriatie lepsie ako vytacanie uplne studeneho motora na 2500 pri rozbehoch?
09.12.2016 - 01:25:57
00
Hosť napísal:
nechať auto pár minút na voľnobeh je najväčšie zlo pre motor, pretože ide dlhú dobu mimo svoju pracovnú teplo

problém nie je motor, ten sa zohrieva a maže, ale zbytok auta ostáva studený.. každopádne áno nechať to na volnobehu zohriať je kravina ale oškrabať sklá je otázka minutky, max dvoch ;)
09.12.2016 - 06:43:53
00
Hosť napísal:
stierače zdvihneš...obstriekaš sklo.... odhrnieš tú kašičku pekne doprdele z auta... sklopíš stierače a ideš preč :)

Ak mas stare auto tak sa to da. No moderne auta maju vacsinou stierace skryte pod kapotou a zodvihnut sa daju len v servisnej polohe.
A aky vyznam ma sa s tym hentak yebat? Ved kym ty dvihnes stierace ja uz mam rozmrazene sklo a odchadzam.
09.12.2016 - 06:51:36
01
Zoidberg
http://autobild.cas.sk/clanok/212498/rychle-zohriatie-motora-ako-sa-to-robi-spravne/
09.12.2016 - 08:14:39
02
palo1707 napísal:
Ak mas stare auto tak sa to da. No moderne auta maju vacsinou stierace skryte pod kapotou a zodvihnut sa daju len v servisnej polohe.
A aky vyznam ma sa s tym hentak yebat? Ved kym ty dvihnes stierace ja uz mam rozmrazene sklo a odchadzam.



Jak ze odchadzas? Sak dojdem k ajtu dvihnem stierace obstriekam sklo odhrniem na 3 suchy tu kasicku co zostane z okna a odchadzam :)

Vyznam to ma taky ze ty co dojdu sucasne a zacnu skrabat niesu este ani v polke ked my uz mame ciste suto kol dokola a ideme do pred :)

Hej stierace idu zdvihnu je to fiat croma
09.12.2016 - 08:41:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up