Este k tym cipovackam nech trochu warzoneho zahltime:
Som trosku premyslal o tej nafte kedze nema skrtiacu klapku a neriesi sa predstih zapalovania a detonacne limity. Nafta ma lambdu(pomer vzduch palivo, A/F) vo velkom rozsahu takze ked sa nadavkuje vela nafty zhori tiez akurat budes pustat viac sadzi,
Predpokladam ze vsetky common rail jednotky su drive by wire takze pedalom ovladas nejaky potenciometer ktory jednotke vravi co sa bude diat(obdoba skrtiacej klapky u benzinu).
Takze chalani to naladia asi tak ze pri vacsej zatazi(stlaceny pedal) obohatia zmes a pri nizsiej nestlaceny resp ciastocne stlaceny ochudobnia. Povedane slovami Mloka zvysi sa progresivita priebehu davkovania paliva.
V reali
-akceleracia cim viac stlaceny pedal tym bohatsia zmes-emisie pevnych castic nafta shori nehraje sa na pomer A/F, viac tepla od spalin roztoci rychlejsie turbo a viac natlakuje sanie
narozdiel od benzinu ma nafta nizsiu vyhrevnost takze to motor prezije.
-potom radis vyssie a udrzujes rychlost- signal s pedalu ochudobni zmes ale vykon a hlavne krutak nezavisi len od mnozstva spalenej zmesi ale aj od dynamickeho kompresneho pomeru(staticky KP+presah otvorenia ventilov+plniaci tlak), takze zvyseny plniaci tlak ti ten vyssi krutak zaruci. Jak vravi Joko to je ten regulator tlaku na turbe(wastegate, je velice mozne ze nove D turba ho maju riadeny elektronicky cez jednotku)
Presne to je podstata modernych dieslov, bytelne postaveny klukovy mechanizmus a obrovske plniace tlaky spolu s velkym KP a potom presne aj v niekolkych fazach pod velkym tlakom davkovane palivo. Vyrobcovia si podla mna nechavaju rezervu 20-30% s tym ze o tolko sa zmensi zivotnost namahanych casti.

Jo este k tym powerboxom:
Jedna sa o obycajne oblbovaky ktore modifikuju signal z urciteho senzoru(tzv piggyback)
bud su uplne blbe a do toho by som nesiel vobec ze signal modifikuju plosne t.j. od senzoru ide nieco a na druhe strane vyjde furt to nieco+konstanta.
Pripadne su exponencialne ktore podla toho aka je velka hodnota signalu zmenia signal rozdielne a uz by mali byt odladene na konkretny typ motora(toto vacsinou ponukaju autorizovany predajcovia aut)
21.10.2008 - 00:06:43
00
Tak som tim vcera uspesne prebehol-ziadny box,uprava cisto softverova nameranim pri jazde a doladenim.Zvysenie vykonu ziadne drasticke,ani to v podstate nieje nejak moc citit akurat sa podarilo odstranit "neduhy" a pekne sa zlepsila plynulost rozbehu.Inac to nejak moc ani neslo zvysit,nakolko tam mam FAP filter(filter pevnych castic).Pri ladeni sa mi potvrdilo,co som si uz davnejsie vsimol,pri rozbehoch malo turbo zvlastny narazovity chod(po stlaceni plynu sa este 1-2sek.nic nedialo a potom neumerny nastup,pocitovo hroza-stlacis pedal a nic a po cca. 2sek.ta to vtlaci do sedadiel).Podarilo sa odhalit aj dalsie chyby-kolisavy,nepravidelny chod turba zapricinenym poruchou ventilu na regulaciu turba,tkaze caka ma dalsia asi 2tis.investicia+spojkovy spinac ukazoval naopak(zap/vyp) a viko nadobky aditiva(FAP) hlasilo tiez poruchu...Takze caka ma odstranovanie much :? Co sa tyka spotreby,nejaky rozdiel som si zatial nevsimol,aj mi to chlapik spominal,rozdiely po uprave ma iba starsi 1,9tdi(oktavia).
21.10.2008 - 07:30:10
00
Ktorý eshop s pneumatikami doporučujete? Prišiel u mňa čas poobzerať sa po zimných gumách a diskoch.
21.10.2008 - 09:11:11
00
http://www.aaa-pneu.sk/
bral som odtiaľ už 2x, pár kolegov tiež, všetko ok, akurát raz chlapík nemal objednané gumy na sklade, tak chcel čakať, kým prídu... zavolal som tam a zmenil som objednávku za iné... škoda, že na webe nemajú aktuálny stav na sklade... inak spokojnosť.
21.10.2008 - 10:29:30
00
Turbi, v BOAN-e sa Ti nepáči?
Ja tam vždy prezúvam, aj nakupujem, ešte sa mi nestalo, že by som kúpil horšie, ako u konkurencie. Väčšinou majú dobré akcie a sú celkom ústretoví, sa mi zdá.
21.10.2008 - 10:55:40
00
Potrebujem velké kolesá a velké kolesá sú aj zároveň zvýšené náklady takže pozerám aj po lepších cenách. Pri malom aute by mi to bolo šum a fuk či pôjdem do kameňáča. V Boane zvyčajne prezúvam.
21.10.2008 - 11:29:31
00
http://www.az-pneu.sk
na rozdiel do Pesicka (aaa-pneu.sk) maju vyhodu ze maju sklad v BA priamo na Kopcianskej takze sa da dojst po gumy osobne. A to co maju na stranke maju aj naozaj na sklade nie ako Pesicek ze objednas gumy a po troch dnoch ti pride mail ze sorry nemame na sklade.
ale inak objednaval som od oboch a s dodanymi gumami aj s cenami som bol spokojny.
21.10.2008 - 12:39:03
00
www.pneumatikypriamo.com
21.10.2008 - 14:46:41
00
môj oco má pneuservis a neodporúča nakupovať z netu, nie kvôli tomu, že by chcel viac zarobiť, ale následné reklamačky by musel zákazník znášať na vlastné náklady. To znamená, že ak by sa mu niečo nedajbože s pneumatikou kúpenou z netu a obutou na aute stalo, musel by platiť za demontáž a montáž z osi a na os kolesa a za vyzutie, potom by musel hradiť aj poštovné keby zasielal predajcovi, kdežto keď kúpi v tzv. "kamennom" servise, čiže fyzicky vidí čo kupuje, tak robotu nehradí, pretože kúpil pneumatiku od toho servisu a servis znáša aj náklady na poslanie pneumatík...a u oca je to tak, že keď uňho kúpiš gumy, alebo aj disky, proste hocičo, tak máš zľavu 20% z roboty. Má aj taký akokeby "systém evidencie". Dáva zákazníkom kartičku, teda ak chcú a na predajni je informácia o tom, aké výhody dáva karta...a ak máš kartu tak aj keby si prišiel len prezuť, nič nekupuješ, tak tú zľavu máš. A nejaká zľava sa dá stále vyjednať :wink: ale niekedy to je už na hranici toho, že servis nič nezarobí...na takýchto nízkych cenách zarába napr. ROTKIV tu v Prešove, kde dáva nižšiu cenu zákazníkovi ako je nákupná a takto od*ebáva menšie servisy...všetci sa čudujú ako môže takto ctený Viktor Varchola uživiť personál a aj seba...
ale je na každom ako sa rozhodne a potom znáša následky. Týmto nechcem povedať že nekupujte z netu ja len som vysvetlil nevýhody :wink:
21.10.2008 - 17:17:43
00
Potrebujem velké kolesá a velké kolesá sú aj zároveň zvýšené náklady takže pozerám aj po lepších cenách. Pri malom aute by mi to bolo šum a fuk či pôjdem do kameňáča. V Boane zvyčajne prezúvam.



Skús www.nejlevnejsipneu.cz
Ja sa síce do toho absolutne nerozumiem, no Tono mi o tom stále dookola rozpráva, tak sa niečo nalepilo.
Pred pol rokom sme tu kupovali letné. Po objednávke nám každý deň chodil mail, kde sa momentálne naše gumy nachádzajú, až kým nedorazili /týždeň/.
Teraz tiež potrebujeme väčšie gumy, včera ich objednal tu a ver, že pred tým preskúmal trh.
21.10.2008 - 17:33:09
00
Tiez som kupoval letne na nejlevnejsipneu.cz a teraz asi budem objednavat aj zimne. Slusne jednanie a dobre ceny.
21.10.2008 - 18:40:43
00
ja som kupoval tu http://pneueshop.sk/ v na mojho prdolu tu mali najlpesiu cenu tovar dosiel za dva dni kurierom.....
23.10.2008 - 20:14:08
00
Kua to musime chodit po gumy na cz? Hrozne nie?
01.11.2008 - 23:32:23
00
Ja som nikam nechodil, kurier mi ich doniesol domov. :wink:
A nakupovat v Cechach je myslim normalne, kedze na Slovensku su ceny take ake su, no ne?
02.11.2008 - 09:36:31
00
Ved to.
02.11.2008 - 13:26:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up