Dlhe roky som chodil k doktorvi s tym, ze ma boli chrbat. Vzdy som dostal tabletky, ze to vylezis a bude ok...
Neskor zistili ze ta bolest je koli vyrastku, ktory tlacil ma nerv tahajuci sa cez celu nohu az k palcom na nohach. V den kontroly, ked mi mali povedat, ci to treba operovat, som si rano sadol na zachod, ale uz som sa z neho nepostavil. Vyskocila platnicka (svina)...20 mm hrca. Bolest v tu chvilu a v tu noc v nemocnici neprajem vobec niekomu...

Asi 1/3 stavca sla prec, 4 skrutky (spojene napevno) a umela platnicka
files.myopera.com

Teraz je tomu asi pol roka po operacii. Vsetko sa pomaly lieci, som po rehabilitaciach a cakam na liecenie, po ktorom sa budem moct znova, po vyse 3/4 roka posadit na bike \o/ HT nikdy viac...uz len full

PS: ak ste zo ZA a okolia, odporucam pri bolestiach s chrbticou/klbami a pod. zajst na 3tie poschodie polikliniky v ZA. Je tam velmi kvalitna fyzioterapeutka
07.04.2010 - 23:57:56
00
Ajajajaaaaaj. Prajem Ti skoré uzdravenie ;)
08.04.2010 - 04:44:37
00
Pripajam sa. Skore uzdravenie a davaj pozor pri rehabilitacii aby si to od nedockavosti neprehnal.
08.04.2010 - 08:38:34
00
hlavne s tou dámou, :lol: na tretom poschodí, ked je taká dobrá :rofl:
08.04.2010 - 11:03:12
00
Tak prajem skory navrat na bike . Z vyskoceou platnickou mam nedobre skusenosti aj ja. Stava sa mi to coraz castejsie a naposledy som bol na dva dni odkazany len lezat bez pohybu . A keby neprisla pohotovost s inekciou ,tak by som sa asi od bolesti zcvokol . Vsak si aj hovorim ,ze by bolo dobre pochodit po lekaroch ,ale to ja robim nerad . Slniecko svieti a preto nech uz si cim skor fit . Drzim palec .
08.04.2010 - 12:30:50
00
aj ja prajem skore uzdravenie
08.04.2010 - 12:33:48
00
Vdaka vsetkym :)
jj...pri kazdej kontrole mi doktor niekolko krat povie, aby som sa nikde s nicim nenahlil (stavim sa, ze nebikuje :D )
to anarchista: rezat nikdy nemuseli? ako si to rozchodil?
08.04.2010 - 20:06:51
00
Inekcie lieky a pokoj na posteli . Zatial nic extremne . Tak dufam ,ze ani nebude. Len sa musim polepsit a viac sa starat o zdravie . 8)
08.04.2010 - 20:18:49
00
no tak to viem o com hovoris, ja som takto skoncil minulu jar/leto. teraz 2, 3 mesiace som prvy krat sadol po roku na bike, s tym ze este ma to stale boli, ale uz je to nic oproti tomu co to bolo.

a cele to dokur...li lekari. furt ma len ibalginmi cpali a kazdy tyzden mi hovorili ze o tyzden to prejde. ze sa som so mnou aj stavia. takto som vymenil 3 lekarov. posledneho po tom, co som sa ani postavit nevedel a bolest bola taka ze by som si dal nohu najradsej urezat. :) 2 hodiny v leze kym ta bolest ustupila tak, ze sa to dalo vydrzat. po 3/4 roku som bol schopny prejst od stareho mostu k snp. Nasledne som zacal cvicit pilates a zacalo sa to dost rapidne zlepsovat. tak ze som mal pocit ze je to kazdym mesiacom lepsie.

Teraz ma boli noha v podstate len po tom co 8 hod sedim v robote(podla mna to je zo sedaveho zamestnania).

Takze treba cvicit, cvicit, a nesediet v robote ;)
10.09.2010 - 22:13:27
00
vidite a ked som bol u ortopeda ze ma boli chrbbat tak ma odbil ze sak som este mlady ,aj ked mam snad 60 kg aj z topankami ..........
zaujimala by ma vasa vaha a vyska ktori mate ozajstne problemy s chrbticou ... tuto v mojom okoli koluju zvesti ze aj mladsie rocniky odo mna, schytali presne tie vyrastky hlavne v krizovej oblasti chrbtice ..... :sweat:


Naposledy upravil janosik dňa 11.09.2010 - 15:13:10, celkovo upravené 1 krát.

11.09.2010 - 02:10:59
00
no 60 kilo som mal mozno v 15 rokoch ;). 180/90, ale pracujem na tom, prave koli tomu chrbatu. robim si zalusk na 80. v mojom pripade to niesu vyrastky, ani nic take. je to uplne zanedbany chrbat. treba cvicit, nech tam aspon minimalne nejake svali su. ked som s tym zacinal, mal som par dni svalovicu na celom chrbte. a pritom, ked som videl cviky, som sa smial ze pre skolkarov.
11.09.2010 - 04:26:22
00
A nevznikli problemy nahodou az po tej expedicii na Islande? ;)
11.09.2010 - 04:42:05
00
Kedysi v casopise Velo bol clanok o tom, ako sa kluci z redakcie vybrali za ortopedkou alebo niekym takym cez chrbticu a dali sa vysetrit. Nedopadli nejako slavne. V pamäti mi ostala veta adresonana jednemu clenovi redakcie: - Člověče, vždyť vy se rozpadáte! :!: :)
11.09.2010 - 08:38:47
00
nene, na islande som nebol ;) naposledy v 2008 na korzike. v 2009 som mal povinnu dovolenku normalnu, jak kazdy iny, ale v podstate mi to bolo jedno, lebo ked som lezal pri mori ma museli zdvihnut ;), ked som chcel vstat. no a tento rok sa nedalo.

vies kedy sa to zacalo prejavovat? po futbale, alebo po squashi, ze ma bolelo koleno zo zadu. ja som si myslel ze natiahnute, alebo tak. sak to aj po tyzdni dvoch preslo.

a v podstate ani neviem kedy sa to prejavilo. proste sa to pomali zhorsovalo. nie ze kazdy den to bolo horsie, ale vratilo sa to vzdy horsie a horsie. az nakoniec som si povedal, ze uz idem k doktorovi a ten ma rval tabletkami. az som dostal take prasky co som po nich 2 dni nic necitil. necitil znamena, ze som necitil vobec nic. no a v takomto stave som bezal po schodoch s mokrymi topankami a zdrbal som sa o poschodie nizsie :). postavil som sa jak terminator a isiel som dalej. no ,ale potom som ich dobral... a tam sa zacalo riadne trapenie ;).

znova lekar, ale samozrejme neveril. tak si ma zacali podavat. kopec seliakych diagnoz som pocul. dokonca jeden mi chcel nieco v kolene sturat. proste hroza. nepomohli nic. som si to musel sam vygooglit, som dosiel za nim, ci to nieje toto. on samozrejme ze co som mudrejsi jak on, takze tak to nemoze byt ani za nic. co vyustilo znova k zmene lekara. tam som dostal nejake lieky na chrbat, slabsie oblbovaky a rehabilitacie. no a zacalo zlepsovat.

inac rezonanciu chrbta mi doteraz nespravili. len rtg. zato koleno mi ozarovali paradne. rtg, potom sono a nakoniec ma do toho valca narvali. a dosli na to, ze koleno mam uplne super, fotky si mozem dat na plochu a ze tam mam nejaky vacsi sval.

neviem ci je to tym, ze to ty lekari nevedia, alebo preto, ze su v podstate zadarmo a ludia tam chodia s blbostami a oni uz odbijaju kazdy pripad, alebo je to jedno aj druhe: nevedomost a nezaujem.

takyto dlhy post som este nikdy, nikde nemal :), ale cloveka to rozculuje...
11.09.2010 - 09:01:57
00
Dlhe roky som chodil k doktorvi s tym, ze ma boli chrbat. Vzdy som dostal tabletky, ze to vylezis a bude ok...

Ten lekár ešte ordinuje?
11.09.2010 - 09:11:31
00
keyboard_arrow_up