Dobrý deň. Aký máte názor na kickbike city g4? Máte s ním niekto skúsenosti? Má podobné parametre ako drahší g4 sport, čo má footbikr.. Len kolesá sú 26/16. Uvádzajú, že je určená skôr do mesta (čo sa čudujem vzhľadom k rozmerom) a stredné vzdialenosti. Ja si ale myslím, že by mohla použitá aj na dlhšie trasy. Čo myslíte? Ďakujem za odpoveď
30.09.2017 - 18:27:06
00
Padlo tu moje meno, tak si dovolim reagovat, hoci osobnu skusenost zo City G4 nemam. Asi najvacsi rozdiel bude v geometrii a tvare ramu a hlavne usporiadani riaditiek. Vdaka nemu bude jazdec pri jazde viac vzpriameny. U Sport G4 je viac nakloneny dopredu. Moj osobny nazor je, ze bez vyskusania ci vam to bude vyhovovat, by som vam to neodporucal. Mozno vam ten postoj bude vyhovovat, ale to sa dozviete az to skusite. Vzpriameny postoj sa vsak da dosiahnut aj na sportovejsie ladenej kolobezke - zmenou predstavca a riaditiek. Vid chalani ktori sli na Tour a Giro.
Tuto kolobezku niekto navrhol ako mestsku skor pre zeny, ako pre muzov prave pre vzpriamenejsi postoj, umiestnenie nakupneho kosika. Ale to bolo uz davnejsie. Kosik sa da dat vlastne vsade.
Mimochodom, momentalne sa objavilo zopar Kickbike kolobeziek na ich ceskej stranke v bazari. Ale aj tak by som ju skusil pred kupou.
01.10.2017 - 00:35:33
01
Za seba mozno len dve drobnosti - footbike uz napisal vsetko dolezite.

1) ak to "do mesta" neznamena prepletanie sa medzi ludmi v pesej zone a parkovanie v kancelarii za stolom, nevidim dovod riesit rozmery - mala kolobezka je mrstnejsia, ale 26(28)/20(18) je vzdy predci komfortom a rychlostou.
Uprimne, ten City G4 je take skarede kacatko, 16" vzadu vyzera ako privesok a mimo mesta (a vlastne aj v nom), trochu rychlejsie dole kopcom, s tak malym kolesom to nebude nic moc - rozdielne spravanie predne/zadne. O tom ze vacsie koleso bude aj pohodlenejsie ani nehovorim.
City som nejazdil, iba footbikeovu Sportku a tusim dva Race Maxy. Pri Sportke nie je co riesit, za tie peniaze je to vyborna kolobezka. Chcel som ju pre zenu, ale jednoducho chcela 20/20, takze sme ulovili inde.

2) geometria - v poslednom case rozmyslam, ci su pre mna este vtipne alebo uz skor smutne prispevky na Kolobezky CZ typu "Trex je lepsi ako Cavia" lebo ma kolmejsie riaditka... Zaklad kolobezky je dobry ram, prisposobit si postoj vymenou periferii je otazka par (desiatok) euro, ak by bolo treba. Ale to prtave zadne koleso vas bude srat stale ;-)

P.S. prvy vacsi post asi po roku a mudrovanie mi stale ide :-/ skoda ze nie rovnako aj jazdenie
02.10.2017 - 00:03:20
01
penro, otazkou este je co su pre Vas dlhe trasy. Kazdy to mame inak. Ja napriklad jazdievam obycajne medzi 20-60 km. Vsetko nad to by boli asi dlhe trasy pre mna. Tento rok som si vymenil predstavec a riaditka za sirsie. Po siestich rokoch (!!!) jazdenia som dosiel na to, ze mi uzke nevyhovuju, lebo mam sirsie ramena a hlavne pri jazde z kopca som sa nevedel poskladat, mal som lakte ako motyl kridla. Clovek sa uci cely zivot a vacsinou na vlastnych chybach.
Ale zase chalani iduci Giro a Tour mali riaditka od furika, alebo z Ukrajiny, uz neviem a robili s tym aj 220 km dlhe etapy, alebo 275 km z Pariza do Roubaix.
Par kolobeziek v Ba na vyskusanie je, staci povedat. Ja som bol sice v septembri na zozname zranenych, ale kolobezku este z baraku vytlacim.
02.10.2017 - 15:49:13
00
fokel napísal:
P.S. prvy vacsi post asi po roku a mudrovanie mi stale ide :-/ skoda ze nie rovnako aj jazdenie

Co mi hovoris? Ja som teraz v septembri zistil, ze mam aj take, co ludia volaju achylovka. Som bol rad ked som niekam pesi dosiel a nie este kolobezkovat. Nebolo to zranenie zo sportu. Teda aspon sa mi to nestalo pri sporte, alebo bezprostredne po nom. Ale zato som mal cas fotografovat veci lietajuce, len som za nimi krivkal. Som dedek, co uz.
02.10.2017 - 15:54:50
00
Nuž mladší z nas nebude nikto. V juni som bral antibiotika. Po tyždni pauzy som to nevydržal a jazdil o5. Skor by som mal napísať, že nejake drobne trable boli už na konci zimy vo februari. Na kolobežke stale zasopleny ako čejkovej hladne deti. V juli sme boli pri jadrane, nastalo zlepšenie. Navrat a do tyždna taka brutalna nadcha, že keby sa niekto pri mne vy*ral, tak necítim nič. Teraz už je to lepšie. Trochu sa nam ochladilo a nejako sa mi ozvalo lave koleno.
02.10.2017 - 17:18:37
00
Nove ceske galuskove karbonove kolesa 50 mm, predne koleso prepletene na kotucovku, pretoze brzdit karbon spalkami je smrrrt...! Zatial na odskusanie na mojom druhom prototype, znamymi nazvanom "zeriav". V tomto set-upe je celkova hmotnost 5,4 kg

Prílohy:

IMG_20171002_125238.jpg
IMG_20171002_125238.jpg 1.01 MiB thumb_up0thumb_down

03.10.2017 - 08:05:58
03
Zdravím, uvažujem o kúpe kolobežky. Rozhodujem sa medzi Yedoo Trexx a Yedoo Dragstr. Kolobežku budem používať na cestu do práce čo je zhruba 5 kilometrov, mesto/cyklotrasa. Na to by mi stačil ten Dragstr, ale možno ma to chytí natoľko, že budem chcieť chodiť aj dlhšie trasy a preto ten Trexx. Zaujímalo by ma ako vplýva rôzna veľkosť kolies na jazdu, niekde čítam, že je to nevýhoda a je lepšie mať kolesá rovnakej veľkosti. Nemám možnosť tieto kolobežky vyskúšat, pretože bývam na východe a neviem o žiadnom obchode, ktorý by tu tieto kolobežky predával, nieto ešte požičiaval. Poprípade sú ešte nejaké iné kvalitné modely v tejto cenovej relácii, ktoré sa oplatí zvážiť?
12.10.2017 - 09:16:55
00
šiel by som do Trexx. Okrem inych lepších vlastnosti by u mna zavažil aj fakt, že krk vidlice je konštruovany modernym sposobom s integrovanym ahead ložiskom.
12.10.2017 - 09:41:13
01
Nemá niekto v BB alebo okolí Morxes Strada? Chcem niečo malé do mesta. Síce nie je skladacia, čo by bolo super, ale čo už.
12.10.2017 - 14:09:04
00
S tým dragstrom to máš naozaj tak do práce a po meste, as tým trexx aj do ľahšej prírody, ale asi by som išie ldo dragstru ak to bude tvoja prvá kolobežka lebo možno ťa to ani nebude baviť
12.10.2017 - 14:20:16
00
duves napísal:
šiel by som do Trexx. Okrem inych lepších vlastnosti by u mna zavažil aj fakt, že krk vidlice je konštruovany modernym sposobom s integrovanym ahead ložiskom.

mne sa tiež viac páči Trexx, a ako je to s tou rôznou veľkosťou kolies? Spôsobuje to vôbec nejaké problémy?
12.10.2017 - 15:33:20
00
Rozdielne kolesa nesposobuju problemy.
12.10.2017 - 18:00:26
00
Výhoda predného 26" palcového kolesa je vyššia ako pridaná hodnota mať obidve kolesá rovnaké, ale malé... Tá povera o lepších jazdných vlastnostiach dvoch rovnakých kolies by sa vlastne mala volať "nemať zadné koleso menšie ako predné" a zároveň platí, že aj to predné sa vždy správa lepšie ak má 26" než keď má 20" ( toto je môj subjektívny pocit, pre mňa je kultivovanosť a rýchlosť jazdy 26" viac než dynamika a obratnosť 20")

Tým som chcel povedať, že to "mať obidve kolesá rovnaké" sa používa pri porovnaní 26/20 resp. 28/20 voči 26/26 resp 28/28. To 20" koleso je jednoducho menšie, na hrboloch, škárach, obrubníkoch bude mať vždy väčší problém. A teda pri vyšších rýchlostiach a ostrejších zákrutách, nebodaj ešte aj s brzdením to zadné koleso pôjde trochu ináč ako predné, lebo je menšie. Pri dvoch malých pôjdu obidve rovnako zle ;-) Tu ale vstupuje ešte jedna dôležitá vec - 26/20 Morxes sa bude pri 68 km/h dole kopcom správať ináč ako 26/20 inej značky, ktorá má mäkký rám, nevhodnú geometriu atď. Mal som požičaná nemenovanú 26/20 kolobežku, kde som si pri 25+ km/h nedovolil pustiť jednou rukou riaditka. A nebolo to 26/20, ale rámom ktorý to nepodržal.

Máme doma aj 26(28)/20 aj 20/20. Je to zhruba rovnaké porovnanie ako Octavia vs. Fabia. Áno, s Fabiou sa skôr pichnem do malého parkovacieho miesta, lepšie sa prepletiem cez zápchu a kludne na nej môžem cestovať po celej Európe. V Octavii je trochu viac miesta, má dlhší rázvor takže na hrboloch neskáče, ale cez ne prechádza a po 16 hodinách za volantom som síce dolámaný, ale z Fabie by som už nevystúpil... Takže sme mali doma dve Octavie, aj keď tá jedna jazdila viac po meste ako vonku.

A teraz čisto subjektívny pocit, kam by som sa pozeral, keby som si teraz vyberal - 26(28)/20 - Morxes, Kickbike, Yedoo Alloy 20/20 - Yedoo Alloy... Mibo ma bohužial neoslovuje, ale to je len môj pocit estéta
12.10.2017 - 21:56:23
01
fokel - mal si niekedy KICKBIKE Freeride ? môžem u mať od známeho za 200 ale zase neviem či mi to za to stojí nemám s nimi žiadne skúsenosti
13.10.2017 - 15:54:21
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up