A nevadí, že to je len rekreačne, pre zdravie a radosť?



posledná návšteva ILAK-a bola v roku 2009, nemyslím, že ti odpovie :D
28.08.2012 - 20:36:23
00
posledná návšteva ILAK-a bola v roku 2009, nemyslím, že ti odpovie :D

Nevadí, možno sa ozve niekto iný, kto tiež jazdí na kolobežke. Na Slovensku je nás veľmi málo.
28.08.2012 - 20:44:58
00
ja kolobežkujem :P ale len koli psovi kým sa vytrénujeme na bike poriadne
28.08.2012 - 20:49:30
00
ja kolobežkujem :P ale len koli psovi kým sa vytrénujeme na bike poriadne

A na akej kolobežke, ak sa smiem spýtať. Kostka vyrába kolobežky špecialne pre dogscootering.
28.08.2012 - 20:52:06
00
yeedo mezeq, našiel som ju v akcií za 100€ :) ja s ňou behám navolno nie v záprahu, práve preto že s ňou chcem potom bežne jazdiť na MTB.. Kostkové kolobky sú do normálneho terénu nízke, keby som chcel origo na mushing tak to už ide do slušných súm..
28.08.2012 - 20:57:48
00
yeedo mezeq, našiel som ju v akcií za 100€ :) ja s ňou behám navolno nie v záprahu, práve preto že s ňou chcem potom bežne jazdiť na MTB.. Kostkové kolobky sú do normálneho terénu nízke, keby som chcel origo na mushing tak to už ide do slušných súm..

Tak to býva, všetko na seriózne použitie ide do peňazí. Tak je to aj s kolobežkami. Ja Yedoo veľmi nemusím, vysoký nášľap, ale hlavne tie komponenty... Tých sa bojím.
28.08.2012 - 21:06:06
00
tak pri mojich 190cm sa o nejakom vysokom nášlape baviť nemusíme.. mimoto vysoký nášlap = väčšia svetlá výška => lepšia priechodnosť terénom.. ja po asfaltkách nejazdím, chodím výhradne po lesných a polných cestách takže tam tých pár cm naviac dosť pomáha..
28.08.2012 - 21:17:44
00
Ja jazdim hlavne po ceste. Kolobezka uz vyzera trochu inak, prezul som a na leto odstranil blatniky. Je z nej taky kolobezkovy cestak.
28.08.2012 - 21:46:21
00
tak ja som ju vzal k psovi vravím, a s tým po ceste nechcem, moc by mu to neprospelo..
29.08.2012 - 15:09:40
00
Skusim vytiahnut toto vlakno z dejin.

Nejaky kolobezkar v BA ochotny podelit sa o skusenosti ? Zena chcela nieco pre dceru a mozno aj pre seba, tak som pozrel par webov a zase raz mam pocit, ze som do niecoho spadol... ;-)
Kvoli chrbtici uz bajkujem len s detmi v sedacke, nejake bicykle som uz aj predal a dost mi pohyb na dvoch kolesach chyba, dochadzanie do prace na bajku tiez nula bodov atd...
Z toho co som sa zatial docital, 9 z 10 kolobezkarov tvrdi, ze je to super, chrbticu to nezatazuje dokonca az pomaha, za pokus by to stalo.

Primarne teda take to mestske vozenie, do roboty, do mesta, pre rohliky - vsetko co pred "Velkou bolestou" obsluhovali fixky, plus obcas mozno par ulic dceru rano do skolky.

Otazok je milion, Yedoo ano/nie, ak by som u vybral znacku, tak 12/12 ( skladne, ale pocitovo az moc male), 16/12 ( asi ideal ) alebo 20/16 ( tu by lakala uz moznost vratit sa s nou aj do Karpat zase ) alebo 16/16 atd...

A plus teda, ak by niekomu nieco take doma prekazalo, mozno by som to vymenil za nejake € ( aktualne v bazare Kostka v KE, len ked je to daleko na skusobnu jazdu :-( )
01.08.2015 - 16:32:20
01
Ja osobne by som do Yedoo nesiel. Je tazka a ma vysoky naslap. Hoci sa to moze zdat ako vyhoda v meste. Clovek sa narobi a efekt ziaden. Odporucal by som asi 20/16 Kostka Hill, ale uplne najlepsie by bolo to vyskusat. Je tu nejaky novy distributor Kostky. Pred 5. rokmi som tu moznost nemal a kupil som si Kickbike Sport G4 a nelutujem. Dcera ma Kostku 26/20 predchodcu Tour. Nie je to zle, ale nemenil by som. Vsetko je tak ako u bicyklov, je to o komponentoch. Ja jazdim vacsinou cestu, takze mam vacsinou cestne plaste, ale vymienam za trekove kolesa.
Ak mozem poradit, skuste si to niekde a myslim, ze rychlo pochopite o com to je. Tie zdravotne aspekty su skutocnost, ktoru nezmenite. Pri kolobehu zapajate vacsie mnozstvo svalov. Ak budete mat este otazky, tak sem s nimi.
02.08.2015 - 00:10:45
00
Dakujem za prispevok :-) vdaka nemu som sa este raz vratil na Kostkovu stranku, pretoze firmu ktoru som si odtial pamatal predtym, poznam skor z audio kruhov, takze som ich bral v tejto oblasti iba ako e-shop pre-predajcu - a opak je pravdou, celkom slusne sa tomu venuju, dokonca ponukaju aj aku-taku moznost si dva modely aj pozicat.
Bicyklov som mal 6, tak uvidim ako skonci toto pobluznenie, ale mam pocit ze minimalne 2 by to chcelo :-)
02.08.2015 - 23:41:34
01
Osobne by som odporucil vyskusat od Kostku model Hill. Myslim, ze ten by Vam pre tie rohliky stacil. Je to 20/16, ale je este model Twenty, ktory ma obe kolesa dvadsiatky a tam sa da uz aj vyblaznit z tunningom. Chalani, co chcu jazdit sviznejsie si davaju na to Schwalbe Kojak, alebo Durano a to lieta potom uplne same. Ja mam cestne plaste a na jesen davam trekove. Celkom by som odporucil moznost kupy blatnikov. Na mojej boli v standarde a po dazdi sa celkom zidu. Ale to su uz len take rady Deda vseveda. Teraz bol naposledy v piatok na jazde inlajnistov chlapik na Hillke a siel aj s dcerou na stojaka, lebo na ten naslap sa zmestia. Ja na svoju nacpem len svoju nohu. Naucte sa intuitivne striedat nohy, pocuvajte svoje telo a rychlo sa do toho dostanete.
03.08.2015 - 22:31:09
00
ja napr mám práve spomínané Yeedo Mezeq (ale áno je ťažká, má nejak 10kg?), jazdím s ňou aj po polňačkách a aj v lese.. a popravde pre mňa má nášlap práve ešte nízky, prijal by som 1-2cm k dobru a to nie len v lese ale aj v meste.. (stojan ktorý znižoval podvozok som odstránil ako prvý).. v lese samozrejme koreňe, kameňe na ktorých ostáva kolobka visieť, ale stáva sa to aj na niektorých zle naklonených cestičkách v mieste "zlomu" (neviem či sa chápeme, ale napr keď je vedľa schodov šikmina ako zjazd pre kočíky), alebo napr cez retardér (nie krátky kovový ktorý sa dá skočiť ale tento druh http://www.tss-pittel.sk/files/r/12c.jpg - jedno koleso hore, druhé dole a podvozok leží na hrane)
takže otázka je kde a ako budeš jazdiť, či len po cestách/v premávke alebo štrikovať kade tade..
som za 20/16, to mi prišlo ako najrozumnejší kompromis v rýchlosti a ovládatelnosti (pri mojich 191cm), väčšie kolesá idú jak gula ale polomer otáčania a celkovo manévrovatelnosť je úplne inde.. menšie kolesá sú parádne vrtké, ale na dlhé trasy sa narobíš.. velkosť kolies by si si vedel vyskúšať aj na predajni hoc ktorej kde majú nejaké kolobežky, exisport, intersport atď., pomotáš sa tam medzi regálmi a hneď vieš čo hej čo nie.. ak ti to moc neponáhla tak kolobežky zvyknú (aj spomínaný kostka) byť na bike-brno
04.08.2015 - 06:55:36
00
Co sa vysky naslapu tyka, tak ano budete skrtat o zem, ale vo vseobecnosti plati, cim nizsie, tym sa menej narobite. Na to , aby som drepoval na jednej nohe nepotrebujem kolobezku. Co sa jazdy v terene tyka, tak ano, tam treba vyssie naslap. Preto sa treba dopredu rozhodnut kde budete jazdit najviac. Ja mam Kickbike a mne vyhovuje naslap nizsie, lebo jazdim vacsinou beton/asfalt. U mna sa da dvihnut zadok, my tam mame dve patky nad sebou. Nejaky centimetrik urobi aj obutie na kolobezke. Cestne plaste to znizia. To, ze skrtam o zem neriesim.
Hoci sam mam nadvahu, tak vahu kolobezky riesim a takisto aj obutie. Ked dam vylet na 45-50 km a mam tam aj kopceky, tak mi nie je jedno ako to odvaluje hore kopcom. Dolu to leti a zalezi len na brzdach a pudu sebazachovy.
04.08.2015 - 23:01:15
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up