Tak mne sa najviac osvedčilo obetovať jednu bufku a stihnúť ju na tri časti. Aspoň na krku nehreje.
12.04.2020 - 17:33:01
01
user_id napísal:
pacho0
U mna funguje takato ciapocka. Saje pot a potom chladi

Ďakujem,určite vyskúšam.
12.04.2020 - 17:57:33
00
ja som si chcel teraz jednu buffku na tento ucel roztrihnutia kupit a ved som zistil ze nemam kde.
dnes som ju s velkou radostou dal za mestom v lesoch dolu z krku - neda sa to nosit nad 20 stupnov. po vcerajsku mam stuhnuty krk - spoteny mi asi prefukalo v zjazde.
12.04.2020 - 19:20:13
00
Ja som si spomenul ze mam jednu taku kde je polovica tenka a polovica hrubsi fleece, nejaka zimna verzia, tak tu asi obetujem lebo ju aj tak nepouzivam
12.04.2020 - 19:25:48
00
U nás v BB už masaker teplo na kratasy a kratky rukav, mám za 3 dni spálené ruky :) Skúšala som v bufke, celé zle, dioptrie zahmlené, do kopca sa mi nedalo dýchať (tiež mám také mierne problémy s dýchaním) a tak som si kúpila v DM klasické látkové plienky a prestrihla ich diagonálne, obišla a cez ne sa dýcha v pohode. Nie je to asi úplne ok keďže to je tkanina ako hustá gáza ale je to lepšie ako cokolvek iné. Zakvacim konce pod helmu a dávam podla potreby hore dole keď vidím ľudí. Jediný pruser je kombo slnko a zaparena huba počas dýchania do šatky lebo mám úplne odrete usta a pekelne to štípe. Dnes som celý výjazd mazala vazelinou a lepšie ?
12.04.2020 - 19:37:59
00
ak sa vám rosia okuliare od rúška zašite si do nich pliešok.( v jednorazových rúškach je tiež pliešok). pásik látky alebo niečo podobné cca 1- 1,5 cm široké ,10 cm dlhé,našiť zvonku na rúško ,podľa toho vystrinite pliešok trebárs z plechovky piva,obaľte izolačkou alebo lepiacou páskou aby to nebolo ostré,zašiť iba hore a dole,boky nechať voľné aby sa dal vybrať keď budete rúško prať,ak si ho vytvarujete podľa nosa tak odtiaľ nevypadne. ja to tak mám a pohoda.žiadne zarosené okuliare.teoreticky by sa to malo dať aj s bufkou a aj ten problém s odretými ústami od látky som vyriešil. vložiť do rúška rozloženú papierovú vreckovku alebo vystrihnúť podľa rúška papierovú kuchynskú utierku a hotovo. ak je po čase mokrá dáš druhú a ideš
12.04.2020 - 19:56:21
00
Ak tam dačo vložíš, co neviem ako by som na kednovrstvovy trojuholník prichytila, tak to bude zas hrubé a to zas ruší efekt, že cez tenké sa lepsie dýcha.
12.04.2020 - 20:18:59
00
mne zasa od ruska zacali neprijemne zarastat chlpy na brade
ostava dufat ze sa situacia s vychadzkarmi ukludni, normalne si dam v meste rusko a za mestom dam dolu a do dresu - lebo mam v plane aj dlhsie cesty a cely den pri tych teplotach co budu si koledujem akurat tak o problemy s krkom
12.04.2020 - 20:57:20
00
fixska papierová vreckovka nie je hrubá,nevyskúšaš nevieš :) ,drží tam sama keď si to celé priložíš na tvár
12.04.2020 - 21:12:01
00
Nepomoze to, na to aby sa ti teply vzduch vydychovany 2-3x za sekundu nedostaval na okuliare by si musel mat tak tesne spojenie pod ocami ze to dosiahnea tak mozno okuliarmi na plavanie. Mam aj ruska s plieskom vytvarovanym na nos ale ked by som v tom bezal do kopca tak som hned slepy.
12.04.2020 - 21:14:04
00
Martinsrs napísal:
Tak mne sa najviac osvedčilo obetovať jednu bufku a stihnúť ju na tri časti. Aspoň na krku nehreje.

To iž dávno využívam. 1/3 okolo krku . Nefúka mi tak za krk v chladnejšom počasí...čo je u mna od 0 do 20 st....

A teraz to používam ako rúško ak stretávam cyklo alebo chodcov alebo hliadku....alebo prechod cez mesto.
12.04.2020 - 21:24:15
00
tak ste asi viac zadychčaní ako ja :) . Nemcova dolka na bajku v pohode s rúškom (pre tých ktorí vedia kde to je)
12.04.2020 - 21:53:59
00
Je jedno co sa ti ometa okolo ksichtu, firt ta to oskrie, ako keď mas nadchu, si nonstrop smrkas nos a môžeš mať aj látkové, jednorazové aj 4vrstvove superbalzam vreckovky a cele zle.... A hlavne, to neuchytís na trojuholnik, už toto mi padá ak to chcem mať tak voľnejšie , že ma to netlačí a mam miesto pred ustami na dychanie :) a chápeš že si to dám na 5 sekúnd na ksicht, obidem ľudí dam dole a takto dookola.... To by som musela nalepiť tu vreckovku a to ked uz tak naozaj nema vyznam ju ešte prekryvat satkou, však sa to z dvojí a je ti v tom teplejšie :(
12.04.2020 - 22:06:51
00
Za mňa super, 2-vrstvové látkové rúško s drótikom na nose, žiadne muchy, dýcham v pohode ústami... dnes 23 °C akurát gumička okolo hlavy, tie za uši mi vadia...

Ale keď bude teplejšie, snáď sa to už zruší... si to neviem predstaviť pri 35 °C

Základ je robiť hlboké nádychy a výdychy...
12.04.2020 - 22:50:28
01
Singularity napísal:
Ja bufku vyťahujem na tvár len keď stretávam cyklistov a bežcov(či už v mojom smere alebo protismere).

Tiež som tak robil, len treba prihliadať na to, že za zdatným cyklistom ostáva až 20 metrová stopa, mrak, ktorý môže byť aj kontaminovaný - tak podľa odborníkov (za bežcom cca 10m).
Hovorím to aj preto, že som sa dnes míňal s týpkom, ktorý išiel oproti mňa a bufku si nasádzal keď sme sa míňali, na mojej úrovni. Alebo taký scénar, že predbieham a až pri predchádzaní si všimnem, že predbiehaný borec dýcha bez ochrany, takže celý čas, čo som šiel za ním, som dýchal ním vydýchnutý vzduch.
Z týchto dôvodov mám rúšku celý čas na držke - neviem kto ma ofúkne zo zadu.
13.04.2020 - 18:35:07
02
keyboard_arrow_up