http://www.sme.sk/c/4233694/jazda-vodicov-do-lesov-bez-opravnenia-je-oddnes-trestnym-cinom.html
20.12.2008 - 23:03:07
00
co bude nasledovat dalej ? komu tento zakon prospeje ? je mi akurat smutno z toho co sa na Slovensku deje...
21.12.2008 - 02:05:45
00
Urcite to prospeje prirode
Ked idem rano do lesa vychutnat si klud a prebehne popri mne banda motorkarov, este dlho pocut ten rachot a citit smrad z vyfuku........ Nehovoriac o tom, ze Ta motorkar zasype kopou kamenov ktore mu vylietavaju zpod zadneho kolesa Alebo ked idem na bezkach a oproti borec na stvorkolke rozdrbava celu stopu ktoru sme si s ostatnymi bezkarmi tyzden vytvarali, tak by som ho najradsej poslal niekde.....
Ved maju motokrosove drahy, tak mozu jazdit tam
21.12.2008 - 06:41:56
00
Konečne nejaký rozumný zákon :mrgreen:
21.12.2008 - 08:04:03
00
Odporucam precitat diskusiu ku tomu clanku, zaujimave nazory su tam. V kazdom pripade som zvedavy, ako sa ten zakon bude dodrziavat.
21.12.2008 - 08:10:56
00
... a prebehne popri mne banda motorkarov...

ver mi ze takym motorkarom tento zakon vobec nevadi, preotze vecsina nemaju od tych strojov papiere a poniektory ani vodicak a len tak dobrovolne nezasatavia si po pokutu,na motorke ziaden problem ujst hocikomu (tak ako policajtom ujdu aj lesnej strazi,staci jeden turusticky chodnik a ich niva je hotova)
21.12.2008 - 09:24:51
00
Urcite to prospeje prirode
Ked idem rano do lesa vychutnat si klud a prebehne popri mne banda motorkarov, este dlho pocut ten rachot a citit smrad z vyfuku........ Nehovoriac o tom, ze Ta motorkar zasype kopou kamenov ktore mu vylietavaju zpod zadneho kolesa Alebo ked idem na bezkach a oproti borec na stvorkolke rozdrbava celu stopu ktoru sme si s ostatnymi bezkarmi tyzden vytvarali, tak by som ho najradsej poslal niekde.....
Ved maju motokrosove drahy, tak mozu jazdit tam


ja mam ktomu nazor polnapol, jasne ze to co pises, za to by ich v tej chvili nemal rad nikto
ale ide aj oto, ze 90% motorkarov, aj uspesnych, zacinalo v lese, niektory nemozu jazdit na tratiach, tak kde maju jazdit? v krcme?
podla mna sa tymto zakazu v3sky, a kradnutie dreva, to je fajn, ale motorkarov tam nemuseli zaradit,
a spravit stoho trestny cin, to je uz moc....
nas pekny stat sa snazi zachranit lesy, pritom sam ich pred par rokmi kosil....ah :evil:

ale zas nestojim za motorkarmi 100%tne....lebo ako som niekde cital koment "je pravda, že nás je naozaj veľa a niektorí jazdia ako k*koti." ..je to pravda ze niektory..


Naposledy upravil xbaroon dňa 21.12.2008 - 12:27:13, celkovo upravené 1 krát.

21.12.2008 - 09:27:29
00
Toto je zaujímavá situácia. Nemám rád 4-kolkárov a motorkárov uháňajúcich lesom, V3S-ky letiace úzkymi lesnými cestikami, Tatry a osobné autá valiace si to po lesných asfaltkách. Iba ohrozujú ľudí a cyklistov. O prírode ani nehovoriac. No kde majú jazdiť, ako bolo spomenuté, napr. budúci nádejní pretekári alebo len obyčajný človek, ktorý si chce na svojom offroade alebo crosske trošku zajazdiť? Rôzne "dromy" sú spoplatnené. Problémom stále ostáva ľudská mentalita a bezohľadnosť, kedy sa nedajú odlíšiť "tí zlí" od "tých dobrých". Osobne som mierne viac proti takémuto radikálnemu riešeniu.

Ved maju motokrosove drahy, tak mozu jazdit tam

Toto je podľa mňa veľmi nesprávny názor. To môžeš povedať, že aj cyklisti majú určité dráhy a potom cyklotrasy, tak nech jazdia tam a do lesov sa netrepú (toť pohľad chodca).
21.12.2008 - 10:15:46
00
suhlasim s Ja?No!-m...
rozdiel medzi motorkarom a cyklistom je ten ze bicykel pokial viem nezvykne vydavat hluk a smrad (za predpokladu ze jazdec nemal na veceru fazulu... :wink: ). motokrosove motorky, 4-kolky a terenne auta boli apriori urcene na transport ludi alebo veci v tazko dostupnych miestach. myslim si ze pustit vsetkych nadsencov tychto "vyletov" do lesa len kvoli tomu aby na Slovensku vyrastlo par motokrosovych "talentov" je trochu kratkozrake a bezohladne k prirode. predsa ak sa tomu niektori chcu venovat ako svojmu konicku, nech na to maju svoje arealy. je to ekologickejsie a v neposlednom rade bezpecnejsie pre nich aj pre nas...
21.12.2008 - 11:11:38
00
no to je jasne ze motorka spravi vacsi hluk, a bordel po sebe ako bike, ze nieje tak eko
ale ide oto ze zakaz moto, je proste zbytocny, malokto to bude dodrzovat
namiesto toho aby stat vyriesil ciernu tazbu, len jednoducho zakaze vsetko motorizovane,
ked uz vyhnal moto z lesov, tak nech postavy enduro a countrycross trate, ak nechce uplne znicit tento sport
21.12.2008 - 11:34:31
00
suhlasim s s baroonom, ludom vadi ked motorkari jazdia v lese, ale vadi im aj to ze ked jazdia na trati za dedinou.
21.12.2008 - 11:40:39
00
som rad takemu zakonu, ale ako vsetky Ficove zakony aj tento je nedokonaly... vravi A a nevravi B, takze suhlasim, ze je taky zakon potrebny, ale pokial sa nedoriesi vymozitelnost, tak je len polovicny... (tu by som mal byt vlastne rad, lebo slaba vymozitelnost lesneho zakona hra trochu v moj prospech)

a po uplnej privatizacii vsetkych lesov bude taky zakon este viac zbytocny... :(
21.12.2008 - 12:04:24
00
Zakaz vjazdu motorovych vozidiel do lesa plati uz davno teda aspom u nas to tak je.D
po prve zakony su nato aby sa porušovali
po druhe ťažko chytia nejakeho motorkara v lese :idea: to uz by musel byť ozaj na nejakom brutalnom mieste odkial neni uniku
po tretie keby tuna nemame motorkarov tak su všetky chodničky zarastene atd.
Neviem ako je to u vas v Blave no tu u nas sme s motorkármi kamaráti 8)
21.12.2008 - 12:10:13
00
Neviem ako je to u vas v Blave no tu u nas sme s motorkármi kamaráti 8)


u nas nam akurat nicia chodniky, plasia zver a ludi. :)
21.12.2008 - 12:26:59
00
Neviem ako je to u vas v Blave no tu u nas sme s motorkármi kamaráti 8)

Kamarátstvom by som to nenazýval, ale skôr "vzájomnou nechcenou symbiózou".
21.12.2008 - 12:30:40
00
keyboard_arrow_up