Kamarátstvom by som to nenazýval, ale skôr "vzájomnou nechcenou symbiózou".

Ale poznam ich aj osobne :oops: a občas sa stretneme aj v krčmach a tak takze skôr to kamaratstvo
21.12.2008 - 12:39:17
00
Ja teraz momentalne riesim dilemu ako postavit singletrack tak aby nebol atraktivny pre MOTO ,aby po nom nejazdili a nenicili ho. Tiez ich tu mame hodne...
21.12.2008 - 13:27:14
00
Urcite to prospeje prirode
Ked idem rano do lesa vychutnat si klud a prebehne popri mne banda motorkarov, este dlho pocut ten rachot a citit smrad z vyfuku........ Nehovoriac o tom, ze Ta motorkar zasype kopou kamenov ktore mu vylietavaju zpod zadneho kolesa Alebo ked idem na bezkach a oproti borec na stvorkolke rozdrbava celu stopu ktoru sme si s ostatnymi bezkarmi tyzden vytvarali, tak by som ho najradsej poslal niekde.....
Ved maju motokrosove drahy, tak mozu jazdit tam


ja sa len obavam toho ze tento zakon z lesa motorkarov aj tak nedostane, jazdilo sa doteraz a chytili niekedy niekoho, a chytia niekoho teraz ? riesenim nikdy nebude len zakaz, pokial nebudu mat po lesoch viac hliadok, lesakov atd. tak im to bude aj tak k hovnu, naviem ci je dobre ked sa nasim lesohospodarom dava do ruk taka moc,... kto vam posledne znicil singletrack pod jahodnou ? na trestny cin by mali preklasifikovat tvorbu holorubov a pozuivanie tazkych mechanizmov pri zvazani dreva v CHKO a NP, dovolit zvazat kalamitne drevo ale len za pomoci koni... nezabudajme nato ze to nieje tak davno co si vymysleli zakon proti hubarom, bikerom atd... kto bude dalsi ? zakazu turistou, zakazu budovat nove chodniky rozpustia slombu ako rozpustili Kotlebovu pospolitost ?
riesenim nikdy nebude celoplosny zakaz lebo narusitela zakona treba najprv chytit pri cine aby si mu nieco mohol dokazat, ked neboli schopny doteraz zmobilizovat jazdecku policiu, lesnu straz,... a ze to ma sluzit na ochranu pre pitliactvom a nelegalnou tazbou dreva ? nebudte naivni :lol:
sam poznam niekolko ludi z kosickeho enĎuro klubu, banda rozumnych ludi, organizovali pretek v krompachoch, boli partnermi aj pri freestajl motocrosse v steel arene, obcas ich stretnem v lese no nie na frekventovanych turistickych chodnikoch ale na menej pouzivanych zvazniciach a lesnych cestach...


Naposledy upravil Dumbo dňa 21.12.2008 - 14:10:10, celkovo upravené 1 krát.

21.12.2008 - 13:45:56
00
Ja teraz momentalne riesim dilemu ako postavit singletrack tak aby nebol atraktivny pre MOTO ,aby po nom nejazdili a nenicili ho. Tiez ich tu mame hodne...

toto sa podarilo u nás vyriešiť na jednej cyklotrase lesom (stojí už asi dva roky, poznám aj človeka ktorý to má na svedomí :)) ... je proste v šikomom svahu a navyše na začiatku sa prenáša cez potok ... je to taká roklina pre motorkárov neprechodné ... a navyše sem-tam spadnutý strom (ktorý síce aj mne prekáža) ale ani jeden motorkár tam ešte nebol 8)
21.12.2008 - 14:02:08
00
ten zakon ako mnoho inych ficovych zakonov samozrejme nie je o tom, o com sa v nom pise. Nejaka skupinka ludi, vdaka ktorej je fico tam, kde je proste potrebuje sem tam v lese nieco riesit (polovacky, pytliactvo, nejaky ten nelegalny vyrub a co ja viem co este) a zrejme sa im nechce vybavovat povolenia a nepotrebuju pri tom obecenstvo, tak si proste vymysleli zakon a ked bude treba, preventivne si tam zavolaju nejaku spriaznenu dusu v uniforme s pistolkou aby obecenstvu zabranil vstupit na ich javisko...
Jasne ze ten zakon je absolutne nevymozitelny, len preto, ze je nieco zrazu trestny cin sa nerozmnozi lesna straz a nebude stat za kazdym druhym stromom, proste dalsi blud od tejto vlady
Co sa tyka motorkarov, tak rovnako ako Dijck sme riesili ako tahat singlac, aby to pre nich nebolo atraktivne a dopadlo to tak, ze sa tam dotrepali lesaci a kde cesta nebola, tam si ju spravili.
takze podla mna najvacsi skodca lesa je negramotny ozraty lesak, potom gramotny ozraty lesak, arogantny zakomplexovany lesak a tu niekde potom zacinaju arogantni motorkari (netvrdim ze vsetci su arogantni)...
21.12.2008 - 14:31:42
00
Tento zákon je taký istý, ako zákon zakazujúci cyklistom jazdu v lese. Ani neviem, že ten zákon existuje, absolútne nič sa tým nezmenilo. A rovnako aj motorkári budú jazdiť tak ako doteraz. A musím povedať, že si už pomaly na motorkárov začínam aj zvykať, občas okolo nejaký prefrčí a zase mám hodinu pokoj, nakoniec sa ešte stretneme niekde v krčme na trase a aj nejaké slovo prehodíme. A ako bolo povedané asi nám ostáva len tá "vzájomná nechcená (vynútená) symbióza"
21.12.2008 - 14:42:04
00
Ja teraz momentalne riesim dilemu ako postavit singletrack tak aby nebol atraktivny pre MOTO ,aby po nom nejazdili a nenicili ho. Tiez ich tu mame hodne...

motorkarov bavia najviac strme dlhe vyjazdy a miesta kde sa tomu da palit. Odporucam teda namotat singel hustejsie pomedzi stromy
21.12.2008 - 14:54:19
00
enduraci, ak chcu tak na moto sa dostanu daleko ;] ani salamander by im nerobil problem...
21.12.2008 - 15:01:37
00
ak chcú > treba sa snažiť im na vystavaných singletrackoch znížiť chuť a atraktívnosť pre nich ... myslím že ak ma raz nejaký úsek nebaví snažím sa mu vyhýbať a hľadam niečo lepšie nie?
21.12.2008 - 15:04:46
00
co tak skusit sa dohodnut, vysvetlit im, ak budu ohladuplny tak to pochopia.. a ten ci ten usek nepojdu
ale ak to su neaky namysleny a arogantny, tak jasne..... :|
21.12.2008 - 15:08:03
00
vladol: presne tak, nenormalne ma rozculuje ako rychlo dokazu odklepnut takyto nezmyselny zakon, ked ale treba hlasovat proti zruseniu poslaneckej imunity alebo rozhodnut ci je dobre v tatrach pouzivat chemicke postreky alebo tazit drevo tak radsej 3/4 znich ide na polovacku alebo sa jachtovat... su to svine, vobec neverim ze to robia z lasky k prirode...
21.12.2008 - 15:12:07
00
enduraci, ak chcu tak na moto sa dostanu daleko ;] ani salamander by im nerobil problem...


Si dovolim tvrdit ze salamander by nepresli. Velmi uzke a vo velmi prudkom svahu.. ak by aj presli tak s takym uslilim ze by ich to nebavilo.

2matheos: presne tak to chceme riesit, bude tam vela vela zakrut:>>>
21.12.2008 - 15:21:34
00
Tak dovolím si aj ja napísať svoj názor.
Som biker, ale zároveň som aj majiteľom off-roadu(Nivy), a nepoznám lepší relax ako čas strávený v prírode či už na biku, alebo s autom. Na biku však chodím oveľa oveľa častejšie, a aj oveľa dalej ako s autom. Nikdy som s autom nešiel tam, kde žiadna cesta vyjazdená nebola, čiže vždy som sa držal iba na lesných, poľných cestách, zvážniciach ktoré už predonou vyjazdili napr. lesáci. A nikdy som tam žiadneho bikera nestretol.
Tvrdenie že v lese autá, motorky produkujú splodiny a tým nadmerne poškodzujú prírodu je z môjho pohľadu nezmysel. Veď keď sa sa splodiny do vzduchu už niekde uvolnia, tak sa vždušným prudením predsa prenesú kamkoľvek inde a je to celkový problém, nie len problém konkrétneho lesa, no nie?
A viete niekto o prípade, keď v lese motorkár alebo niekto na off-roade spôsobil nejakému turistovy úraz, nedajbože smrť? Ja nie...
Zákon je blbosť, keby sa všetci v lese, motorkári, bikeri, turisti aj off-roadisti viac rešpektovali a brali na seba navzájom ohľad, nebol by žiaden problém......

A kto oponuje že moto a offy nech idú jazdiť na rôzne autodromy a upravené trate, tak OK, beriem, ale nech mi prosim povie, kde je taká trať v okolí Michaloviec.
Už len čakám, kedy zakážu (alebo už zakázali??) v prírode fajčiť, lebo sa môže vznietiť...A keď na tým tak rozmýšľam, malo by to asi väčší úžitok ako tento zákon proti moto v lese...

edit://
Samozrejme, čo sa týka chránených oblastí tak tam samozrejme nechodím autom nikdy nechodím...ale kilometrová cesta (na pol lúka na pol les k chatovej oblasti) ktorá je zároveň jediná prístupová cesta... tak v tom problém nevidím.


Naposledy upravil Sir_Cayman dňa 21.12.2008 - 19:14:08, celkovo upravené 1 krát.

21.12.2008 - 18:53:57
00
Nuz najvyssi cas,ze to schvalili.Inak mozes si ist vyskusat ten tvoj off road niekde do rajchu a uvidis ako "strasna" nespravodlivost sa ti stala.
21.12.2008 - 18:57:00
00
len tak, ze vpodstate stat uplne zakazal offroad moto

V § 305 sa za odsek 1 vkladá nový odsek 2, ktorý znie:
„(2) Kto v rozpore so všeobecne záväznými predpismi na ochranu prírody a krajiny alebo so všeobecne záväznými predpismi na úseku lesného hospodárstva neoprávnene jazdí motorovým vozidlom, motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, motocyklom alebo skútrom na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.“
Doterajšie odseky 2, 3 a 4 sa označujú ako odseky 3,

teda ak chapem, polnohospodarske pozemky su aj polia, luky atd. ..
:/ je to smutne
21.12.2008 - 19:24:44
00
keyboard_arrow_up