Jasne ze maju 😁
25.05.2024 - 15:38:50
00
Aj pri vstupe do ČR je na diaľničnom hraničnom odpočívadle automat na kúpu diaľničných známok.

A teda pozor prave na (niektoré) kiosky na diaľničných hraniciach. Tak ako na webe,aj tam fungujú rôzni nezávislí predajcovia s vysokými maržami
25.05.2024 - 17:46:02
01
scarinko napísal:
Pretoze platbu prevodom mozes zrusit/stornovat etc. Hlavne zo zahranicia do cz to moze ist dlhsie. Aj rakusaci to maju ze ked to kupis cez net tak to plati az za 18 dni nakolko maju taky zakon ze vies zrusit/vratit objednavku do 14 dni alebo nieco take. Rakusku ked chces hned musis kupit fyzicku. Cesku sm3 kupovali normalne cez net kartou.

Toto nie je uplne presne = od konca predosleho roka uz je mozne kupit kratsie varianty Rakuskej znamky (1 a 10 dnove) bez tohoto obmedzenia, a nie je potrebne prehlasovat sa za podnikatela.
25.05.2024 - 17:54:35
00
Presne tak, kupoval som par tyzdnami jednodnovu a po zaskrtnuti policka plati okamzite od zvoleneho datumu.
25.05.2024 - 17:57:21
01
bladerunner napísal:
Aj na pumpách sa dá, ale nie na všetkých....

Od Kútov po Brno som nekúpil ani na jednej benzínke a všade mi povedali iba na pošte
25.05.2024 - 20:32:12
00
scarinko napísal:
Pretoze platbu prevodom mozes zrusit/stornovat etc. Hlavne zo zahranicia do cz to moze ist dlhsie. Aj rakusaci to maju ze ked to kupis cez net tak to plati az za 18 dni nakolko maju taky zakon ze vies zrusit/vratit objednavku do 14 dni alebo nieco take. Rakusku ked chces hned musis kupit fyzicku. Cesku sm3 kupovali normalne cez net kartou.

je to stale ten isty zakon, pri www predaji tovaru mozes do 14d vratit bez dovodu.
25.05.2024 - 21:16:42
01
zihadlo 5 napísal:
zmena výrazná...
oem repraky boli cele plastove 40W :D
ja jedny dvere padlol celý plat tlmiaceho materialu a za reprak tlmiaca pena
výškový v palubovke som ešte nevymenil ale aj tak to poznať, hlavne keď si to pridám... žiadne skreslenie
uvidím či to dám aj do zadných dverí, material poslali na všetky 4 dvere....


Toto neviem posúdiť. Vôbec nemám predstavu, koľko u vás zarába taký tlmiaci materíál. Počítal si mesačný plat?
25.05.2024 - 21:30:04
02
scarinko napísal:
Pretoze platbu prevodom mozes zrusit/stornovat etc. Hlavne zo zahranicia do cz to moze ist dlhsie. Aj rakusaci to maju ze ked to kupis cez net tak to plati az za 18 dni nakolko maju taky zakon ze vies zrusit/vratit objednavku do 14 dni alebo nieco take. Rakusku ked chces hned musis kupit fyzicku. Cesku sm3 kupovali normalne cez net kartou.


Alebo ju kupis ako zivnostnik :) vtedy plati hned :)
25.05.2024 - 21:56:31
01
male a lacne auta.. kraluju predaju :)
https://www.topspeed.sk/novinky/fantasticky-navrat-vw-golf-zlate-sandero-a-pad-tesly-model-y-to-je-aktualny-predaj-aut-v-eu/25014?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR27t7MdraFPaTf-QE7eKzbBfeIo9WCfEYV9W871ZoOqinbtJmlG9xyD8gs_aem_AUhmSF6FoBylXDKI4i-bx-9yGR3zbc6brBrvrpevvy3C3RFP6WjbAwdyg2SQskYa6hNsH7ncn6ItqmdZu0BXdH6i#google_vignette
28.05.2024 - 07:44:51
00
Ja to hovorim stale… pre 95% zakaznikov je male suv nezmysel. Ma to vyssiu spotrebu, je to drahsie a realne to je vnutri rovnakovelke ako podstatne lacnejsie male auto.

Absolutne nerozumiem tomu poblazneniu ze ludia saleli posledne roky za malymi crossovermi a uplne sa vykaslali na kombiky…

Pritom kombik ma realne aj vacsi priestor vo vnutri, nema zbytocne vyssiu spotrebu kedze to nieje vysoka krabica… a casto stoji rovnako alebo aj trochu menej ako ten crossover…

Len uz ich je v ponuke bohuzial na moj vkus az moc malo 😢
28.05.2024 - 10:30:38
02
Veľa ľuďom ide hlavne o sedenie,, keďže v SUV/Crossover sa sedí vyššie a netreba si tak nízko sadať.
28.05.2024 - 10:49:19
04
Mne zasa nejde do hlavy, prečo každý úplne presne vie, čo je alebo nie je dobré pre úplne cudzích ľudí. A nebojí sa to verejne deklarovať. Jeden vie, že im nemá čo vyhovovať SUV, druhý naprosto presne vie, že nemajú čo kupovať autá tínedžerom...

Vôbec o potrebách tých ľudí netuší, nevie o rodinných ani zdravotných pomeroch, bydlisku, nikdy ich nevidel ani ich nepozná. Ale mentoruje.
28.05.2024 - 11:21:12
06
Wawrik, ja plne rozumiem ľuďom ktorí sú starší a majú problém s nasadaním do nízkych áut.

Lenže väčšinou sa stretávam s argumentom že crossover je veľké auto, má viac priestoru vo vnútri... čo je proste nezmysel. A toto ako argument fakt neberiem... taká kia sportage je dokonalý príklad auta ktoré je malá v interiéri...

Takže pokial mi to hovorí mladší človek čo nemá zdravotné problémy a ako jediný argument použije priestor vo vnútri...tak viem že len naskočil na trend mať SUV...pričom za rovnakú / nižšiu cenu by pri kombíku mal naozaj viac miesta...

Nemám problém s tým že niekto má SUV veď ak ho chcel nech ho má, mám problém len s nezmyselným odôvodnením prečo ho má :D
28.05.2024 - 11:31:12
04
Menej miesta (interiér, prípadne aj kufor -horšie využiteľné), vyššia spotreba pre väčší odpor, teoreticky horšie jazdné vlastnosti pre vyššie ťažisko (?)....
Pohodlnejšie nastupovanie, lepší výhľad (?)....
28.05.2024 - 11:41:22
01
Zipsik sused menil octaviu za crossover presne z toho dovodu ze mal problem sa s jeho bruchom do nej posadit a nasledne aj vystupit - dvere dost trpeli ked sa na ne vesal. a kedze sa nam populacia gulatie, vies si predstavit tu radost ked prisli na trh vyssie auta. svagor menil teraz kombik za crossover lebo bol nizky a casto chytal spodok. to iste mame v praci - octavia a takmer nikde sa stym nedostanem - problem aj na dedine zaparkovat, vojst niekomu do dvora, obcas treba kusok po polnacke prejst.... tazne furt na zemi, lizatko stale odtrhnute, a ten dlhy kufor - raz ma sekne v krizoch z toho natahovania na koniec kufra po veci.
28.05.2024 - 11:47:40
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up