moja draha bola na plastike krizoveho vaziva asi pred rokom,uz to ako tak rozchodila...ak ti mozem poradit,chod na vysetrenie magnetickou rezonanciou,tam ti presne povedia co tam mas.
12.02.2008 - 19:12:22
00
mňa operovali na meniskus vlani piatok 13-teho. Presne 13.7, pričom mi vybrali skoro celý vnútorný meniskus, na ortopédii v Bojniciach. Ešte raz vďaka pánu primárovi. 2.9. som už prešiel na bicykli 108 km a 22.9 som bez prestávky naraz vyšlapal bicyklom na Kráľovu Hoľu z križovatky na Šumiac. Pravda ale je, že s chodením to bolo trochu horšie. Bicyklovanie mi dokonca doporučili ako najvhodnejšiu rehabilitáciu. Ani neviete ako rád som rehabilitoval. :lol:
Takže neváhaj a treba navštíviť dobrého odborníka. Len ten presne zistí čo s kolenom je. Tá operácia nie je až taká strašná. V kolene som mal 2 dierky cez ktoré mi to robili. V nemocnici som bol len 4 dni. Takže drž sa, nech už je diagnóza akákoľvek.
12.02.2008 - 19:31:48
00
vdaka vsetkym za rady - dost ma to povzbudilo. prave som prisiel zo Salskej pohotovosti (celkom sa snazili). este neviem co je s meniskom (maju len rontgen a tam bolo vydiet len klb) ale kolenne vazy by mali byt v poriadku. vybrali mi 30ml krvi a dali sadru aby sa mi to nenamahalo. teraz ma caka ortoped (zajtra al. pozajtra) ten ma rozhodnut co dalej
12.02.2008 - 21:10:52
00
Čím skôr si vybav artroskopiu - jedno, či je poškodený meniskus alebo chrupavka. Ja som sa s roztrhnutým meniskom trápil 20 rokov, vyriešilo sa to až v októbri 2006 - nájdi si príspevok údržba kolena. Artroza je však už hodne pokročilá a len dúfam, že mi ten zvyšok chrupavky buď vydrží do smrti, alebo lekárska veda urobí taký rýchly pokrok, že transplantácia chrupavky sa bude robiť bežne v špitáli na vrátnici ako slepák alebo žlčník.
Dcéru mi raz doniesli z turistiky, zle skočila, niečo ruplo a už ju niesli... Do týždňa išla na artroskopiu, dochtori niečo poriešili a o dva-tri týždne ani nevedela, že jej niečo bolo.
12.02.2008 - 21:41:20
00
gratuluj si, keď budú väzy v pohode. to je najhoršie.
ale aj meniskus je zlo.
jo a určite choď na artroskopiu.
v BA: Kramáre, Ružinov, Vojenská, Petržka, Hlboká...
12.02.2008 - 22:04:12
00
gratuluj si, keď budú väzy v pohode. to je najhoršie.
ale aj meniskus je zlo.
jo a určite choď na artroskopiu.
v BA: Kramáre, Ružinov, Vojenská, Petržka, Hlboká...


Ponukol si mu tie najsxackovejsie kliniky v Ba.Tie statne hnoje nemozem uz ani vidiet.
http://www.ortoped.sk/
http://www.sportclinic.sk/
http://www.chir.centrum.szm.sk/


Naposledy upravil triki dňa 12.02.2008 - 22:25:28, celkovo upravené 1 krát.

12.02.2008 - 22:16:12
00
ortoped.sk je nas sused :-)
12.02.2008 - 22:22:18
00
Ktory z nich???
12.02.2008 - 22:23:41
00
jakubik
12.02.2008 - 22:24:35
00
jakubik

co mu robis reklamu, kolko ti za to zaplatil :lol:
aaaa, uz si to odstranil, aky rychly
12.02.2008 - 22:25:45
00
kvalitu treba podporit, to nie je merida...
12.02.2008 - 22:28:19
00
Ja som s manuálnym výkonom na úrazovej chirurgii na Kramároch veľmo spokojný. Profesionálne odvedená robota.
A Hlboká už pekných pár rokov nefunguje. Tam ma pred dvadsiatimi rokmi prvý raz krájali - a nič moc. Zbabranú robotu napravovali na Kramároch.
Inak, bol som protekčák, vybavoval kolega. Zásadne ma odrádzal od ortopédov - od tých sa vraj nemám nechať ani pitvať. Doporučil a vybavil mi úrazovú chirurgiu (kedysi sa to volalo traumatológia) a som mu vďačný...
12.02.2008 - 22:51:06
00
Traumatologia sa to vola furt...
Hlboka (budova) je uz davno predana.Nie som ochotny korumpovat tych nasich rezacov.Radsej to zaplatim legalne a viem za co.V tych sukromnych klinikach operuje spicka mam vlastnu skusenost...
Dokonca sa da zobrat operacia na splatky...
btw:nikdy nepochopim preco je zdravotne poistenie povinne...
12.02.2008 - 22:56:01
00
Ja som nenapísal, že som korumpoval... Vybavoval kolega, ktorý tam dlhé roky rezal. Vybavil mi druhého najlepšieho úrazového chirurga na kolená v Bratislave, možno aj na Slovensku. Vlastne, teraz už najlepšieho, lebo ten kolega už 3 roky nekrája. Takže to bolo za ďakujem pekne a za fľašku vypitú s kolegom...

Neviem, či u nás existuje nejaká súkromná klinika. Klinika je totiž názov pre výučbovú základňu lekárskej fakulty (oddelenie, kde sa vykonáva praktická výučba budúcich dochtorov, resp. atestantov) a tie sa zriaďujú vo fakultných nemocniciach, ktoré sú výhradne štátne.
13.02.2008 - 21:27:11
00
no tak som prave prisiel od ortopeda. zatial vsak stale neviem co stym mam. vybral mi znovu ztoho krv (vraj sa mi to uz zacina "cistit" ze uz krv neni cista). mam prist o tyzden na kontrolu, ze potom sa bude dat mozno viac povedat. teraz vraj ked tam mam krv sa stym neda nic robit. dal mi rotezu a tak teraz cakam... inak nevylucil ani natrhnuty vaz, ale viac az o tyzden. myslim ze by sa mal vyznat ma skusenosti aj s volejbalistami tusim aj hra resp. hral (1 al. 2 ligu) takze by to mal poznat aj ludia ho celkom chvalia. len to cakanie ma zabija najma ked neviem co ma caka.
14.02.2008 - 11:33:08
00
keyboard_arrow_up