Pekny je ten novy Lux Trail. BSA BB plus, vedenie kablov cez hlavko minus (ale zasa, ak clovek raz nastavi, tak to netreba riesit AZ tak casto a vyzera to celkom ok), zadna brzda minus (dovod = vaha). Jasne, ze to nie je to XCcko, poctivy Downcountry/narocny maraton (nie zvaznicovy gravel)/trail bajk. No ja uz bajk mam, ale kebyze nemam, bol by jeden z adeptov. Som zvedavy, kto ho prvy z fora kupi :)
filipvon na zaver flow clanku je to napisane dost jasne: POSITIVES - Fantastic suspension, tak to asi nebude az taka tragedia ...
Inac banda, neviete, kde zohnat zvlast sedlo Ergon SM10 Pro Carbon?
07.11.2023 - 20:41:14
00
co mate proti FM? jedine co sa mi na tom nepaci je, ze vzadu je iny strmen ako v predu. mne sa hlavne nepaci to umiestnenie v trojuholniku - zle sa nastavuje brzda (zly pristup ku skrutke) a hlavne vsetok bordel ide do strmena, zasiera piesty ktore potom drhnu, platne idu rychlejsie dole. na hornu vzperu ho uz takmer nikto nedava - obcas ho vidim na na ocelovych ramoch, alebo viac dolekop zameranych bikoch.
07.11.2023 - 21:29:50
00
;) na to, že 'jedine' si dal celkom dosť toho, čo sa ti nepáči/je problematické či spôsobuje problémy (tak cca 4 spôsobené nasledky)
07.11.2023 - 21:43:11
00
Na graveli mam FM a tie strmene sa fest blbo steluju. Malo miesta, hlavne vzadu je to tazsie pristupne.
07.11.2023 - 21:49:38
00
Marli asi som to nezrozumitelne napisal - nepaci sa mi len iny strmen predok/zadok. to ostatne sa tyka umiestnenia strmena, nie typu uchytenia.
07.11.2023 - 22:17:52
00
Strenki napísal:
Pekny je ten novy Lux Trail. BSA BB plus, vedenie kablov cez hlavko minus (ale zasa, ak clovek raz nastavi, tak to netreba riesit AZ tak casto a vyzera to celkom ok), zadna brzda minus (dovod = vaha). Jasne, ze to nie je to XCcko, poctivy Downcountry/narocny maraton (nie zvaznicovy gravel)/trail bajk. No ja uz bajk mam, ale kebyze nemam, bol by jeden z adeptov. Som zvedavy, kto ho prvy z fora kupi :)
filipvon na zaver flow clanku je to napisane dost jasne: POSITIVES - Fantastic suspension, tak to asi nebude az taka tragedia ...
Inac banda, neviete, kde zohnat zvlast sedlo Ergon SM10 Pro Carbon?


v pripade Canyonu by som si nebol isty ze BSA je plus, vid problemy s uvolnenymi a prasknutymi vlozkami pri ich enduro bicykloch. Maju obrovsky pocet reklamacii na tuto zavadu
08.11.2023 - 10:20:57
01
Jj, znamy uz tu BSA vlozku tiez reklamoval na Canynon Torque. Osobne fakt nevidim vyhodu BSA, hlavne v karbonovom rame, kedy musi byt ta vlozka fakt dobre urobena, aby casom nepovolila. Nikomu nevadi pressfit hlavove, ale vsetkym vadi pressfit BB. Servis je tiez jednoduchy/porovnatelny u oboch, spec. naradie treba pre obe riesenia.
08.11.2023 - 10:27:47
03
filipvon napísal:
Asi ťažko DC keď tam píše že nie je taký plush ako Spark RC, jazdil som starého Lux trail a teraz mám Spark RC a to Spark oproti starému trailu je v otvorenej polohe nebe a dudy. Spark mi príde v strednej polohe ako keď máš otvorený oiz alebo starý lux trail. Tento nový bude niečo asi ako EVO od specialized.

Tak fajn, sudil som len na zaklade geo, hmotnosti/odolnosti ramu, “look-u”… kedy mi to prislo skor blizsie k spektru univerzalnosti a typu Top Fuel pripadne Spark ako Oiz alebo TR verzie klasickych XC-ciek. Kazdopadne by som to rad vyskusal a mozno by ma to prekvapilo chovanim a prave by to bolo usite na mna :-)
08.11.2023 - 10:35:56
00
Ja pri pohlade na ten novy Lux Trail vidim proste Trail bike... Okrem zdvihov tam nic XC nevidim...
08.11.2023 - 11:35:49
01
Uhly su na dnesnu dobu typicky XC-ove, takze trail bike to moze pripominat jedine tym sklonom hornej ramovky. Inak mne to pride celkom fadne az nudne, take typicky canyonovske.
08.11.2023 - 12:00:50
00
2 flase = XC, 1 flasa = trail , inak to uz tazko rozlisit :D
08.11.2023 - 12:05:43
02
clxno1 napísal:
Jj, znamy uz tu BSA vlozku tiez reklamoval na Canynon Torque. Osobne fakt nevidim vyhodu BSA, hlavne v karbonovom rame, kedy musi byt ta vlozka fakt dobre urobena, aby casom nepovolila. Nikomu nevadi pressfit hlavove, ale vsetkym vadi pressfit BB. Servis je tiez jednoduchy/porovnatelny u oboch, spec. naradie treba pre obe riesenia.

Na BSA si kupis za 15eur adapter z ali na montovanie na vsetky mozne rozmery a vybavene forever ever. Teoreticky ani netreba momentak, dotiahnes s citom a pedalovanim sa to iba ak dotahuje, nevykrutis naopak. Vyberat pessfit je urcite horsie, ako BSA, ktore len odkrutis. Ked som videl, ako mlatili s kladivom v servise po mojom cestaku, bal som ze mi zlomia ram :D Ale ak maju Canyon problem s vlozkou, tak to je dost fail, to dost zavazi ten argument, suhlasim. Zalezi aj na jazdcovi, co jazdi, kolko ma kg, kolko krat triafa pedalom o teren v plnej palbe. Moje Canyon bajky mam iba s pressfitom a moj bajk s BSA nie je Canyon a s vlozkou zatial nemam ziaden problem, servis a pripadna vymena je velka parada. Podla mna nie je pravda, ze vymena oboch systemov je porovnatelne jednoduche.
08.11.2023 - 13:02:58
03
na fotkách je okolo bb malo materiálu, že to pripomína alu rám.
08.11.2023 - 13:11:34
00
Strenki https://www.suncycle.sk/sk/produkt/lis-na-loziska-super-b-tb-19003/4207 necelych pade a mas to na vsetko co zatial vymysleli a nicim do nicoho nebuchas.
znicit mozes pressfit aj zavit, pri zavide este moze povolit vlozka v karbone. v podstate je to uz viac menej jedno co mas. ale priznavam ze s BB je lahsia robota.
08.11.2023 - 13:42:15
00
Už sme to riešili v inej téme....ale priznám sa, že neviem či som radšej keď vybúchavam ložiská, alebo opieram tento vyťahovák o rám a celú silu opriem o ten výborný 10 vrstvový TREK lak. Ono tam nemám tých vrstiev preto toľko aby to bolo nejako krásne graficky nalakované, ale TREK to nevie v jednej - troch vrstvách nalakovať bez chýb, takže opravujú kým to nemá správnu kvalitu. Keď potom zaprieš do toho vyťahovák, tak je prúser. Ale zas iné značky nemajú tak mizerný lak.
08.11.2023 - 14:23:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up