1700g
auč
17.03.2022 - 21:51:46
01
lubo_j napísal:
Jaiub tie nove 2,35 plaste od Speslu maju na mojich 25mm rafikoch 59-60mm. Zalezi ako sa ti podari odmerat. Na Roval SL rafikoch s 29mm budu mat urcite viac ako 60.

Tak to si prvy u ktoreho to registrujem, mam tri skusenosti ze su dost uzke, v priamom porovnani ledva siroke ako 2,25” roro ktore zrovna dojazdievam.
branomelis Tak to mame dost rozdielne predstavy o lahkom xc plasti :-)
Kristina Niet sa comu cudovat, sam spesl alebo aspon obchodaci tvrdia ze je to najrychlejsi epic :-) Ktohovie aka bude buducnost a ci a kolko tu este brain bude… Ja ho stale preferujem, pokial funguje tak funguje vyborne, ze tlmic nechodi zbytocne do zdvihu mi naramne vyhovuje. Aj ked by mozno niekto namietal ze to nerobi to co full robit ma, tak mne sa ten system lubi. Aj ked ano viac zdvihu by som obcas prijal :-)
17.03.2022 - 21:53:06
00
Hovoríš Jaiub , že ťa mojou obľúbenou Vittoriou a jej novinkou SYERA nejako nenadchnem asi ? :) Ale zas nechcel som ho ponúknuť ako ľahkú alternatívu, skôr dobrý odolný plášť ak jazdíš aj drsnejšie podmienky. Ja tak zo skúsenosti jazdením na plášťoch skôr ako hmotnosť vnímam ich valivý odpor. A niektoré plášte ma vyslovene prekvapili a napríklad Bontrager je sklamaním. Plášte ako SE4, XR5 sú rozprávkovo ľahké, ale ťahá sa na nich náročnejšie ako na MagicMary, alebo WTB Verdict.

marecej
Tá hmotnosť tej vidly je príšerná. Lacný SID Ultimate mám doma nejaký s páčkou na ovládanie a malo to asi 1650g a o 1100 eur lacnejšie. Ktovie ako môže tá vidla jazdiť a čo to je vlastne zač. Ešte som nepočul, alebo ani tu nečítal o nej.
17.03.2022 - 22:37:24
00
Veď ale ta vidla spadá do inej kategórie, Fox, RS sú okukane tuctovky... Toto je vidla pre ľudí ktorí chcú mať na bajku niečo iné, neokukane, zvyšné parametre a cena vtedy idú veľakrát bokom.
18.03.2022 - 06:43:48
02
Za tú cenu by som pri USD vidle radšej išiel do Intend Hero s Race Day patrónou, to má aspoň záruku nadštandardného prístupu a sevisu výrobcu a navyše je to aj ľahšie
18.03.2022 - 08:40:49
00
Kristina napísal:
A keď už si si všimol plášte, čo hovoríš na to, že Sarrou nemá vzadu Brain. ;)


Vyzera to tak, ze ho nema ani vpredu. Na 35mm vidlice sa asi aj tak nerobi.
18.03.2022 - 08:55:34
00
Ja by som radšej RS1 s Race day patronou ;)
Na foto 120mm "tuned by Hopp"
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
18.03.2022 - 08:56:00
01
Ten krk je do akého rámu? Alebo kvôli váhe zrezaný?
18.03.2022 - 08:59:53
00
Ono tá Intend stojí tiež podobné peniaze. Navyše tých 1800 sa mi zdá podozrivá cena, lebo stránka výrobcu uvádza niečo iné. Len tým, že Intend a Raceday patróna...myslíš RaceDay od Rockshox? ?? Lebo napríklad táto Bright používa nejakú špeciálnu tlmiacu patrónu, ktorú by bolo asi škoda meniť za niečo iné ? Povedal by som, že na bicykloch nie je všetko len o hmotnosti, ale o nájdení rozumného pomeru slušná hmotnosť, super funkčnosť.
18.03.2022 - 09:00:18
00
Jaiub Ten tvoj system odpruzenia biku, to je taky mackopes vzhladom k tomu, ze mas tak ci tak lockout packu na vidlicu. Preco nemas brain aj vo vidlici? Neda sa kupit?
18.03.2022 - 09:03:02
00
aJoN napísal:
Ten krk je do akého rámu? Alebo kvôli váhe zrezaný?

Dnešné rámy majú bežne hlavovú trubku aj menej ako 100mm (Scott Spark vel. M výška 90mm). K tomu hlavové s vrchnou miskou výšky 2mm a XCO predstavce na riaditkach mávajú výšku aj menej ako 30mm (Gemini Propus 29,5mm). Dlhší krk nie je potrebný.
18.03.2022 - 09:31:56
10
Ked som to skladal som nad tym vahal, dala sa vcelku za rozumne peniaze kupit ta vidla. O samotnom braine neviem, iba zeby niekto vymenil a predaval. Ale uz dlhsie som evidoval ze dost ludom nevyhovuje ten prejav brainu vo vidlici a menia ju, popripade len patronu, tak som sa rovno rozhodol ist cestou klasiky aby som to sam skusal, aj za cenu nutnosti lockoutu. Mozno by mi to vyhovovalo, mozno nie, neviem. Teoreticke dovody asi take, ze nebere male/najmensie nerovnosti, najma v stupani kedy je tazisko viac na zadnom kolese, lock nieje taky tuhy alebo pohotovy ako by mal byt pri spurte, resp. dupani do kopca zo sedla. Naopak priebeh ako taky uz by mal byt dobry, aj citlivost na vacsie razy, taktiez odstranene zbytocne zanaranie pri brzdeni, to by som uvital, najme v prudkych pasazach, switchbackoch. Ani hmotnost cca +100g by mi nevadila. Skratka to robi presne to iste co aj zadok, kde mi to naopak naramne pasuje ze to je take "tupe" a nejde zbytocne do zdvihu a nereaguje na kazdy kamienok. Potreboval by som to vyskusat, co som nemal moznost. Takto mi to vyhovuje, zadok robi co ma-resp. minimalne co ja ocakavam a co mne vyhovuje, tam nemam co vytknut, vidlicu mam pod kontrolou ja.
P.S. Neni som to len "ja" a hobby jazdci ktory sme akoze fajnovy, napr. naposledy aj Visna vymenil patronu a nahodil lock ;) Je to ako so vsetkym, niekto potrebuje 3-polohovy lock, niekto ziadny a neciti alebo nevadi ze mu to lieta pod ritu, nieco ti vyhovuje nieco nie, inemu ano, netreba v tom nic hladat... Je to skratka o osobnych preferenciach. Ale chcel by som to poriadne skusit.
18.03.2022 - 09:37:23
10
Nový Lapierre XC a XRM

https://www.pinkbike.com/news/first-look-lapierre-returns-to-xc-with-the-new-xr-and-xrm.html

ep1.pinkbike.org
24.03.2022 - 09:24:39
111
To je snáď prvý krát, čo poviem , že sa mi Lapierre páči krásna farba aj dizajn rámu
24.03.2022 - 10:26:21
01
https://www.mtb-news.de/news/prototyp-canyon-lux-2022/
31.03.2022 - 20:34:41
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up