To si nejako neviem predstaviť konzervatívne, však lomná línia v kĺbnom púzdre, hlavica dislokovaná a na 3 časti. Artróza s odstupom času nehrozí?

Na konzervatívnej liečbe sa nakoniec zhodli všetci (primár v Šaci, ortopéd v Medifere a profesor na KÚCH na Kramároch). Ako som pochopil z toho čo hovorili, držalo to pokope, odlomená bola len polovica kĺbu a operácia by bola väčšie riziko.
Ruka funguje vo všetkých smeroch (asi to zrástlo v poriadku :D )
K poslednej otázke sa vyjadriť neviem. U ortopéda som nebol dávno.
22.06.2012 - 14:34:35
00
"len polovica kĺbu" :D Dobre ale intraartikulárne zlomeniny sú zlé, keďže chrupku nevieme zachrániť a tebe ide lomná línia naprieč celej hlavice ramennej kosti. Ak sa to dostatnočne neinvazívne zreponovalo na presnosť 1mm a menej tak dobe. Ale neviem si spomenúť čo vravel Cigánik či tolerujeme väčšiu dislokáciu v kĺbe u detí alebo dospelých, niečo mi vraví že deti, keďže majú lepšiu schopnosť správnej remodelácie. Takže to musí byť super napravené aby nehrozila artróza, ale hádam u teba tak skoro nehrozí a kapacity vedeli čo robia. Inak nemáš nejakú snímku "po" :)
22.06.2012 - 15:22:10
00
nemám, asi by som mal zájsť za ortopédom, že takú chcem :-)
22.06.2012 - 19:03:27
00
Bol som nedávno na hosťovačke na Kozích Chrbtoch (okolie Popradu a Svitu) a takto sa mi v jednom momente zadarilo:

http://www.youtube.com/watch?v=rCrO8H4E7Zw&feature=youtu.be

;)
24.06.2012 - 22:33:24
00
keď sa darí tak sa darí, Piatok ukradnutý mobil :) a celý výkend sa padalo ako o dušu :) premety cez riadidlá a ja som to v nedeľu na záver dosť prehnal prehnal no dúfam že iba kľuky a škrabanec a rám to nenarušilo nejako.

Prílohy:

P1100616.JPG
P1100616.JPG 292.48 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2012 - 21:19:58
00
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4660069_700b.jpg
02.07.2012 - 21:45:51
00
pre spravneho pozera je najdolezitejsie dobre sa tvarit za kazdej situacie :lol:
02.07.2012 - 22:04:46
00
neviem sa zbavit pocitu ze ten biker je nainstalovany na tu fotku. prehnut sa cez rajdy zapret nohu o strom a par sekund sa tak udrzat :^) a bez rukavic. moc doverihodna fotka to teda nie je.
pud sebazachovy jednoducho neodrbes :D
03.07.2012 - 11:12:47
00
jasne ze je to fake, ale na chvilu to pobavilo :D
03.07.2012 - 11:50:43
00
Moja sikovnost, nastastie sa mi (ani tomu autu) nic vazne nestalo :-)

http://www.youtube.com/watch?v=9HCDTgSPEaM
05.07.2012 - 16:33:19
00
To sa mi tiez stalo pozeral som na prevody a vyletel som na kapotu stojaceho auta :) nastastie tiez bez skôd na oboch stranach :)
05.07.2012 - 17:58:49
00
ešte ked som bol chlapec zrovna presne takto ale auto bolo ešte k tomu červené :D
05.07.2012 - 18:30:19
00
Mna to ale aj dost nastavalo, kedze to bolo asi 200m od ciela. Vsetky auta boli odparkovane na pravej strane a len toto jedno na lavej (pri mojitelovom dome), preto som si ho ani nevsimol, mal som toho v tom teple uz dost. Regulovcik potom aj hucal na majitela, ze mu uz predtym vravel nech to auto stiahne cele na chodnik...
05.07.2012 - 18:34:54
00
PaloTT:
ibaze nedavno tu boli hlasy, ze aj ked mas pripoistenie do hor (teda pre zasah HS) ti ho nepreplatia, pokial si bol s bikom mimo oficialnej cyklotrasy. No a to sme v tych horskych terenoch vzdy, kedze pani z SCK znacia len pozemne komunikacie typu asfalt :-)


Keby si do problematiky videl trocha viac, tak by si vedel, ze na Slovensku je takmer 12000 km znacenych cykloturistickych tras. Z toho vyse 50% je MTB, cize mimo asfalt. Dalej keby si v zivote nejaku trasu vyznacil podla platnej STN, tak by si vedel, ze SCK sa musi riadit zakonmi a dodrzivat ich. Nie jazdit si kde cloveka napadne.
Takisto keby si bol v obraze, tak by si vedel, ze predtym nez sa dana trasa vyznaci, treba suhlas vsetkych majitelov pozemkov, pripadne ochrany prirody, policajtov, uzivatelov a nakoniec rozhodnutia z uradov. A az potom sa moze nejaka trasa vyznacit.
Takze ked chces prilozit ruku k dielu, nie je problem. Mozes sa dat vyskolit, dostanes akreditaciu a mozes znacit trasy podla tvojho gusta. A mozno zdokonalis to, co niekto musel vymysliet, zaplatit a vybudovat.
Tarat na internete dokazeme vsetci.
10.07.2012 - 17:28:14
00
Misto, bez obav, co sa tyka narocnosti znacenia (legislativnej, casovej, manualnej) som celkom v obraze.
Ako sam spominas jedna sa o trasy cykloturisticke, takze aj tie co nevedu po asfalte (btw. neverim ze je to 50%) su vacsinou siroke zvaznice, ktore su sice fajn pre masovejsiu cykloturistiku, ale nie su idealom terenych jazdcov. Aj z tych par terennych cyklotras je vacsina duplicitnych k TZT (cize v podstate zbytocne znacenych, okrem narodnych parkov, kde predstavuju jedinu legalnu moznost bikovat).
S tym ake trasy znaci SCK problem nemam, lebo masam urcite vyhovuju viac ako teren. Ale znacit ine trasy tiez nemam potrebu, lebo mame na Slovensku hustu siet TZT od KST. Naco nosit drevo do lesa.

Najvacsi problem cyklotras je, ze clenovia SCK sice znacia trasy, ale uplne je zanedbana ich prezentacia ako celku. Kompletna online mapa, kategorizacia, GPS data atd... Uz som tu viackrat prezentoval, ze nechapem pristup, ked niekto si da kopec poctivej prace s tym, ze vyznaci cyklotrasu, ale potom ju nie je ani schopny zamerat GPSkom, poslat podklady vydasvatelom map a rozumne publikovat (otazka je kde a ako, to by mala byt priorita SCK).

Tematiku budovania cyklotras z dovodu tunelovania EU fondov, radsej vynechajme uplne...

Poznamky o tarani na internete si odpusti. Kazdy pomaha vramci svojich schopnosti. Niekto znaci trasy, niekto sa zase stara o to, aby mapy lesnych ciest od NLC mohli bikeri pouzit aj inak ako len pozerat na webe NLC.
10.07.2012 - 22:27:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up