Hosť napísal:
SPD-cka pre mna mi pridu ako vyhnutie sa skrabancom za cenu nejakej zlomeniny.
Nemyslim si, ze mam taku techniku, aby som si mohol dovolit jazdit na SPD, kde pri pade byt upnuty o bike nie je ziadna vyhra.

Ono to asi záleží aj od toho, čo/ako jazdíš, ale pri "normálnom" páde sa SPD vypne ani nevieš kedy. Prakticky ma moc nenapadá, kedy by som dal osobne prednosť ostrým pinom, ktoré len čakajú, kedy sa budú môcť zahryznúť :) pred obavou, že sa nedokážem vypnúť z SPD. Možno nejaké veľké skoky a pod. - ja neskáčem skoro vôbec, tak to neviem posúdiť. Mám aj obyčajné nylonové low-cost pedále bez pinov na najstaršom bicigli, tam to hryzenie síce nehrozí, ale pre zmenu zasa hrozí zošmyknutie nohy z pedálu a to môže mať niekedy tiež celkom dobré následky. Stále mi z toho SPD vychádzajú ako najmenej problematické...
17.10.2018 - 07:33:32
01
Pozrite si dojazd poslednej etapy Okolo Turecka, hromadny pád - a jazdec, ktorý spadol prvý, zostal ležať na chrbte s bicyklom pripnutým na jednej tretre.
17.10.2018 - 08:32:49
00
Myslim ze cestne a mtb su trochu rozdiel. A ak nie tak si tie SPD treba aj s rozumom nastavit a nie to pritiahnut aby mi zostal bike na tretre.... Ako sa tu pise, s SPD som padol prvykrat pred dverami v 0 rychlosti, pretoze si hlava nespomenula na to, ze su nohy pripnute (segra to iste, neter to iste), odvtedy uz pohoda a aj pri padoch sa odopnu, ze ani neviem kedy a ako a ani necitim, ze by sa mi noha nejak neprirodzene vykrucala pri tom procese.
17.10.2018 - 08:45:34
08
nezmyselna debata. Ani platformy ani SPD ale jazdec je ten co pada...spdcka vypnu, rovnako ako das z platformy dole nohu. To ci si pistalu udries spd alebo rozparas platformou je ina. Jazdil som 2 roky spd a pred tym 7 rokov platformy ku kt. som sa vratil. Nikdy za padom nestal pedal ale moja chyba jedno v akej rychlosti.
17.10.2018 - 10:37:24
09
jediny rozdiel je ze ked mas SPD tak z biku proste nezoskocis na obe nohy (alebo neodhodis bike) teda aspon mne sa to este nepodarilo. ked padam vzdy vypnem len jednu nohu
17.10.2018 - 10:46:54
01
edit: nieco robis nespravne, jasne ze sa da vypnut naraz...skus natrenovat
skusim niekde najst video a ti ho potom ukazem...mal som spdcka prvy den, TBK1 nejaka pos*ata klopka a predne dostalo stop na mieste. Roznozkou som preskocil bajk ani neviem ako :D. Odvtedy som vypinanie spd neriesil...islo to samo. Mozno mam prirodzeny instinkt na vypinanie SPD :D :D
17.10.2018 - 13:55:44
05
alebo sa naucit kotul vpred so zapnutymi tretrami :-D
17.10.2018 - 13:59:38
05
Ti, co maju fobiu z vypinania a chcu pouzivat SPD, mozu pouzit SM-SH56.
17.10.2018 - 14:06:27
02
spd sú dobré v tom, že keď nevieš, tak ti držia nohy v pedáloch...
17.10.2018 - 14:08:16
01
vlastoch napísal:
hlupost, to akokeby si napisal ze aj odopnutie lyze pocas padu je uz neskoro ... a kedy sa ma odopnut ak nie POCAS padu ? presne vtedy je ten spravny a pravý čas ...


vlastoch napísal:
este sa mi nestalo aby ma pri pade za jazdy neodoplo ... SPD neodopne len pri pade z nulovej rychlosti ;)


:)
17.10.2018 - 14:10:16
00
to sa nevylucuje
17.10.2018 - 14:27:35
00
Tak to vyzerá keď niekto verejné prezentuje svoju neschopnosť čítať s porozumením ...
17.10.2018 - 14:42:59
00
J3bte na pedale uz kuwa :fubar:
17.10.2018 - 15:17:12
03
vlastoch napísal:
Tak to vyzerá keď niekto verejné prezentuje svoju neschopnosť čítať s porozumením ...


Ano, ty :). Necitas totiz po sebe. Napisal si , ze sa SPD ma odopnut pocas padu a zaroven, ze sa neodpina pri pade z nulovej rychlosti /a teda je to v priamom protiklade k tomu, co pises, ze sa ma diat/. A presne preto ta upozornujem , s tym suvisi aj to, co som pisal ja ohladne urcitych problemov s SPDckami. A suvisi to s padmi, ktore sa tu riesili, ze najhorsie byvaju prave z malej alebo nulovej rychlosti. To vsetko na margo SPD vs platformy, teda ze sa neda vseobecne povedat, ze SPD su ok a bezpecne. Lebo nie su. A to pisem napriek tomu, ze jazdim prakticky vylucne SPDcka. Ale uz som co to zazil.

ps: pedale neriesim. Ale pady ano.
17.10.2018 - 15:42:03
00
lto fakt zo seba nerob vola, ja tu nebudem spamovať tému aby som ťa učil vyrokovu logiku a čítanie s porozumením ... Keď chces, tak v SS
17.10.2018 - 16:00:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up