aj na svine ?
26.06.2023 - 19:54:30
00
vyzerá že hej, zatial mi ani jedna nevbehla, a je to aj na medvede, ani ten mi zatial nevbehol, dakde v kukurici sedí a sa trasie :D
26.06.2023 - 20:05:31
01
Smutná a nešťastná zhoda náhod. K pádu samotnému sa nejdem nejako vyhranene vyjadrovať. Nebol som tam tak, ako nikto z reagujúcich fóristov. Ale napísať, že prilba nebola, ani nemohla byť, lebo by to v článku zvýraznili, je pomerne odvážne tvrdenie. A vyslovene nepresné tvrdenie je, že v článku napísali, že smrť zavinili záchranári. Nič také nenapísali, v článku len citovali reakcie ľudí na zverejnené video, čiže nešlo o názor autora článku, ani média, pre ktoré autor pracuje a ktoré reprezentuje. V čom sa zhodneme je fakt, že celý článok je písaný štýlom bulvárnej žumpy, to bez debaty. A dúfam všetci súhlasia s tým, že takýto hrubý cynizmus a nemiestne žarty zo strany záchranárov na úkor človeka vo vážnom, život ohrozujúcom stave, sú absolútne neprípustné. Tiež verím, že tento záchranársky tím je výnimkou z pravidla o ľudskosti a úcte záchranárov k ľuďom v núdzi.
27.06.2023 - 14:24:37
03
V clanku to napisali. Ako inak by som o tom vedel? ;)
Nikde nepisem, ze to tvrdili.

Ze nemal prilbu je len logicka dedukcia.
27.06.2023 - 15:24:12
00
Videl som to video, a je to ozaj nešťastná zhoda, nešiel ani nejak rýchlo, trochu väčšia rýchlosť ako poklus (žiaľ dá sa zabiť aj pri nulovej rýchlosti alebo rýchlosti chôdze, pretože záleží, ako a načo človek padne, takže aj keď obchádzate dieťa rýchlosťou chôdze, aj tak vám môže vojsť do dráhy v kritickom bode a spadnete). Stačilo, aby jedna z tých sledov udalostí bola inak, a nemuselo sa to stať.
Na cyklotrase platia PCP, dieťa malo koľko, 9 rokov?, keď rodič berie dieťa do premávky na cyklochodník, úplne najmenej je povedať dieťaťu - jazdi vpravo, za stred/čiaru nechoď, zastavuj na pravom boku/v tráve, ukazuj rukami smer, keď sa rozbiehaš/chceš otočiť -> pozri sa za seba či niekto nejde... (9 a aj menej ročné dieťa v školskom veku by to malo všetko pochopiť a rozumieť prečo, a nie ho ospravedlňovať, že má mať rozum dospelý, a je to len dieťa a neuvedomuje si, a podobné kecy... nie je to predsa jadrová fyzika... dnešné deti sú šikovné a chytré, keď už aj školkári dokážu šikovne ovládať mobil, tablet a podobnú techniku)... Ak rodič uzná, že jeho dieťa nie je spôsobilé na jazdu po cyklochodníku, logicky tam radšej s ním nepôjde. Chcem upozorniť aj, že na dlhých cyklochodníkoch sa vyskytujú aj tranzitujúci cyklisti, presúvajúci sa na dlhšie vzdialenosti, a tí jazdia spravidla vysokými rýchlosťami okolo 30 km/h.
Zásadná chyba je aj vracať sa hneď na cestu, keď bicykel z nej zíde, a cesta je vyššie ako tráva. To hrozí, že predné koleso skĺzne po hrane cesty, čo vyzerá, že sa stalo aj vo videu. Treba sa radšej vracať na cestu zo smeru čo najviac kolmo k nej, to isté platí aj pri prejazde koľajníc, ktoré idú šikmo cez cestu. Pri návrate zo šikmého smeru radšej len rýchlosťou chôdze a zdvihnúť predné koleso.
A záchranári, myslím si, že nezavinili smrť srandovaním, aj keď srandovať nebolo vhodné. Skôr potom, čo sa dialo v nemocnici, či prebehli potrebné vyšetrenia a nepodcenili stav skôr tam.
27.06.2023 - 15:29:15
00
...ano, ma mat rozum dospely, predvidat ze dieta pred nim moze hocikedy stocit rajdy a prejst do protismeru, a tomu ma prisposobit svoju rychlost... kde inde ako na cykloceste ma to dieta preboha jazdit? na ceste? na chodniku?
27.06.2023 - 15:39:37
02
na chodniku, kto nevie ovladat auto, tiez nelezie do premavky
27.06.2023 - 15:48:54
05
tomu aj veris? :D

...btw 10 rocne dieta uz nemoze legalne jazdit po chodniku
27.06.2023 - 15:53:36
00
10rokov a nevie bicyklovat? To rodicia nieco zjavne zanedbali :D
Ale technicky ma lto pravdu. Cyklotrasa nie je ideal na ucenie sa zakladov bicyklovania.
27.06.2023 - 16:19:14
02
Dredd napísal:
Smutná a nešťastná zhoda náhod. K pádu samotnému sa nejdem nejako vyhranene vyjadrovať. Nebol som tam tak, ako nikto z reagujúcich fóristov. Ale napísať, že prilba nebola, ani nemohla byť, lebo by to v článku zvýraznili, je pomerne odvážne tvrdenie. A vyslovene nepresné tvrdenie je, že v článku napísali, že smrť zavinili záchranári. Nič také nenapísali, v článku len citovali reakcie ľudí na zverejnené video, čiže nešlo o názor autora článku, ani média, pre ktoré autor pracuje a ktoré reprezentuje. V čom sa zhodneme je fakt, že celý článok je písaný štýlom bulvárnej žumpy, to bez debaty. A dúfam všetci súhlasia s tým, že takýto hrubý cynizmus a nemiestne žarty zo strany záchranárov na úkor človeka vo vážnom, život ohrozujúcom stave, sú absolútne neprípustné. Tiež verím, že tento záchranársky tím je výnimkou z pravidla o ľudskosti a úcte záchranárov k ľuďom v núdzi.


priateľka zosnulého ktorá video zverejnila napísala na otzky či bola prilba, že nie je podstatné či bola alebo nebola a že v mieste kde sa to stalo nebola povinná, takže z takéhoto vyjadrenia mi vychádza že zrejme nebola, ale s istotou sa to tvrdiť nedá, na videu celý čas prilbu nikto z prítomných nespomenul, nikto sa neopýtal či pán mal prilbu takže z toho sa zistiť nedá, rovnako sa nedá s istotou tvrdiť že keby bola tak prežije, ak je prilba tak je pri páde väčšia pravdepodobnosť menších fatálnych zranení, 100 % istota prežitia ale neni


Naposledy upravil Hosť dňa 27.06.2023 - 16:31:30, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2023 - 16:27:56
01
Dredd napísal:
Tiež verím, že tento záchranársky tím je výnimkou z pravidla o ľudskosti a úcte záchranárov k ľuďom v núdzi.

Ja si skor myslim, ze ani nie.
27.06.2023 - 16:29:34
00
Tak z hladiska spravania zdravotnikov podstatna asi naozaj nebola. Z pohladu prezitia mohla byt v tomto konkretnom pripade az velmi podstatna.
27.06.2023 - 16:34:36
01
robertp1996, mas deti? Je logicke, ze dietatu najskor povies ako sa ma spravat, ale to dieta nie je nikdy 100% sustredene na jazdu a jednoducho sa pozabudne a neurobi to, co by malo. Vsak sa pozri na cestnu premavku, kolko polovodicov z nicoho nic zmeni smer bez smerovky, kolki nedaju prednost, kolki si na cestach robia, co sa im zachce, co vlastne cakas od dietata, ked polovica dospelych sa nedokaze 100% venovat riadeniu.
27.06.2023 - 16:40:30
33
Palo TT napísal:
Tak z hladiska spravania zdravotnikov podstatna asi naozaj nebola. Z pohladu prezitia mohla byt v tomto konkretnom pripade az velmi podstatna.


samozrejme, keby bola prilba tak je pri náraze lebky na tvrdý podklad väčšia šanca prežitia, otázka v tomto prípade je čo bolo príčinou smrti, mohlo to byť napr. aj poškodením miechy v krčnej časti, toto sú ale len dohady kedže my príčinu smrti nepoznáme, na to je prilba aby chránila lebku hoci tá dosť vela vydrží, už som spomínal ako som sa strepal v zjazde pri rýchlosti možno 50 km/h pred 50 rokmi vo veku 9 rokov s o 7 rokov starším bratrancom na bicykli Ukrajina ked ma viezol na ,,váze,, a zrejme som strčil nohu do predného kolesa a išli sme obaja okamžite cez riaditka - samozrejme bez prilieb - labkami, ... na asfaltovú cestu, bratranec bol tri týždne s otrasom mozgu v nemocnici, mne nič :D
27.06.2023 - 16:42:13
00
Tak bulvar takto pise. Pozrel som aj uvod videa (mala rychlost, ziadny prelet cez riaditka).
Domnievam sa, ze v tomto pripade ta prilba je rozdiel medzi zivotom a smrtou. Nuz ale ako sestra napisala, nebola povinna... Kauzalita jej v tom soku zjavne unika.
27.06.2023 - 17:39:50
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up